Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 25 kwietnia 2024 imieniny: Marka, Jarosława

Skromne zwycięstwo Orląt

Adam Kułak
piątek, 10 maja 2019 07:00

Zawodnicy w grzeKiedyś musi zaświecić słońce. Po trzech ligowych porażkach takie przekonanie towarzyszyło zawodnikom Orląt w derbach okręgu bialskopodlaskiego z Podlasiem Biała Podlaska.

Spotkanie rozpoczęło się od obustronnych ataków rywali. Bardziej groźne sytuacje strzeleckie wypracowywali radzyńscy piłkarze. Przemysław Ilczuk trzykrotnie (17', 19', 34’) w idealnych okazjach nie potrafił pokonać bramkarza gości Macieja Wrzoska. Również Karol Rycaj okazał się zbyt słabym snajperem by otworzyć wynik spotkania z bliskiej odległości trafił wprost w golkipera Podlasia. Goście nie pozostawali dłużni, ale Tomasz Andrzejuk i Michajło Kaznocha mieli podobnie do zawodników Orląt niewyregulowane celowniki. Pierwsza połowa pomimo wielu okazji zakończyła się bezbramkowo.

Druga część meczu była podobna do pierwszej odsłony. Tym razem pierwszą groźną sytuacje mieli w 61 minucie goście. Soczysty strzał Jakuba Syryjczyka z linii pola karnego   obronił Robert Nowacki. Najbliżej strzelenia bramki dla Orląt był w 65 minucie Maciej Wojczuk. Po rzucie rożnym wykonywanym przez Damiana Gałązkę strzelił głową minimalnie obok słupka. Blisko gola dla gospodarzy było w 83 minucie również po rzucie rożnym, Rafał Kiczuk nie zdecydował się na strzał tylko dogrywał do tyłu i piłkę wybili obrońcy Podlasia. Gdy wydawało się, że spotkanie zakończy się bezbramkowym remisem trzy punkty dla Radzynian w doliczonym czasie gry zapewnił Rafał Kiczuk. Tym razem w identycznej sytuacji z 83 minuty po dośrodkowaniu Gałązki z rogu nie dogrywał tylko przyłożył z woleja i bramkarz nie miał żadnych szans na obronę. Po wyrównanym meczu Orlęta okazały się lepsze o jedno trafienie. Wywalczone trzy punkty dają duże prawdopodobieństwo na utrzymanie się w trzeciej lidze. Trener Rafał Borysiuk będzie miał możliwość na wprowadzanie do składu większej ilości młodzieżowców by skutecznie rywalizować o zwycięstwo w rankingu Pro Junior System. Zawodnicy Podlasia w kolejnych spotkaniach będą walczyć o ligowy byt.

Orlęta Radzyń – Podlasie Biała Podlaska 1 : 0 (0 : 0). Bramka: Rafał Kiczuk  90+.

190508-orleta-01190508-orleta-02190508-orleta-03190508-orleta-04190508-orleta-05190508-orleta-06190508-orleta-07190508-orleta-08190508-orleta-09190508-orleta-10190508-orleta-11190508-orleta-12