Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 27 kwietnia 2024 imieniny: Zyty, Teofila

Orlęta będą świętować w dobrym nastroju

Michał Maliszewski
środa, 24 kwietnia 2019 07:00

Początek meczuTydzień po Wiślanach Jaśkowice kolejna drużyna związana nazwą z najdłuższą rzeką Polski odpłynęła z kwitkiem. Tym razem Orlęta pokonały 2:0 Wisłę Sandomierz i będą świętować w doskonałych humorach.

Pierwsza połowa spotkania na dobre rozpoczęła się w 30 minucie. Idealną okazję sam na sam miał Krystian Sornat, ale za sprawą Krzysztofa Stężały wynik meczu pozostał bez zmiany. Jedenaście minut później Damian Gałązka w identycznej sytuacji nie potrafił zmusić do kapitulacji bramkarza gości. Po krótkiej chwili Przemysław Janowski ponownie pokazał klasę w sytuacji sam na sam obronił strzał Macieja Wojczuka. Ostatnia minuta mogła przynieść gola do szatni. Wychodzącego Stężałę próbował lobować Sornat i nieznacznie się pomylił.

Drugą część meczu Orlęta rozpoczęły bardzo odważnie. Pierwszą okazję radzyńscy piłkarze mieli pięć minut po gwizdku sędziego jednak nikt nie potrafił wepchnąć do siatki gości piłki toczącej się wzdłuż bramki po wrzutce z rogu Bartosza Ciborowskiego. Atakujący gospodarze rozluźnili obronę. W 56 minucie radzyńska drużyna omal nie została skarcona. Po kontrataku Wisły Arkadiusz Korolczuk wybił piłkę zdążającą do bramki po strzale byłego zawodnika Górnika Łęczna Kamila Bętkowskiego. Dziesięć minut później Janowski wyciągnął spod poprzeczki mocny strzał z wolnego Wojczuka. Pod bramką przyjezdnych robiło się coraz goręcej.  W 70 minucie ataki Orląt zaowocowały golem zdobytym głową przez Macieja Wojczuka. Rywal nie zamierzał skapitulować. Goście przeprowadzili kilka ataków inicjowanych przez Jarosława Piątkowskiego. Wynik pomimo wysiłków piłkarzy z Sandomierza pozostawał korzystny dla podopiecznych Rafała Borysiuka.  Siedem minut przed końcem meczu Orlęta strzeliły drugiego gola.  Składający się do strzału w polu karnym Wojczuk został sfaulowany. Poszkodowany sam podszedł do wykonania rzutu karnego, Janowski wyczuł intencje strzelca i obronił, ale wobec dobitki bardzo aktywnego w całym meczu Przemysława Ilczuka okazał się bezradny. Mecz zakończył się dwubramkowym zwycięstwem Orląt Radzyń.

Podsumowując świątecznie spotkanie można powiedzieć; Orlęta Radzyń po wyrównanym meczu strzeliły dwie bramki, po stronie przeciwnika pozostało Wielkanocne jajo. Orlęta Radzyń – Wisła Sandomierz 2: 0 (0:0). Bramki: Maciej Wojczuk 70 minuta, Przemysław Ilczuk 83 minuta.

190423-sandom-001190423-sandom-002190423-sandom-003190423-sandom-004190423-sandom-005190423-sandom-006190423-sandom-007190423-sandom-008190423-sandom-009190423-sandom-010190423-sandom-011190423-sandom-012