Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 7 czerwca 2023 imieniny: Wiesława

W Wielka Sobotę gościem Orląt będzie Wisła Sandomierz

Adam Kułak   
piątek, 19 kwietnia 2019 07:00

BramkarzÓsma kolejka rozgrywek rundy wiosennej przypadła w okresie przedświątecznym. Kolejnym przeciwnikiem radzyńskiej drużyny będzie Sandomierski Klub Sportowy Wisła Sandomierz.

Zespół gości w zimowej przerwie został w znacznym stopniu przebudowany. Odeszło dwóch podstawowych piłkarzy. Znakomity snajper Ukrainiec Wiktor Putin został zawodnikiem GKS-u Bełchatów, Michał Mokrzycki przeszedł do Ruchu Chorzów. Zarząd niezadowolony z wyników drużyny wypożyczył kilku zawodników do innych klubów.

Na ich miejsce pozyskano m.in.: Kamila Bętkowskiego z Górnika Łęczna, Krystiana Pasternaka ze Śląska II Wrocław, Kacpra Ropa z KS Wiązownica a Patryk Wilk wrócił ze Stali Gorzyce. Najbardziej doświadczonymi graczem Wisły jest były zawodnik m.in. Korony Kielce, Stali Stalowa Wola, Siarki Tarnobrzeg Jarosław Piątkowski. Również bramkarz Stanisław Wierzgacz próbował swoich sił w wielu znanych klubach piłkarskich. Najwięcej trafień zaliczył Damian Nogaj – 5, cztery razy bramkarzy przeciwników pokonał Kacper Piechniak (grał w Jagiellonii Białystok i Stali Stalowa Wola). Wiosną zespół trenera Dariusza Pietrasiaka spisuje się słabo. Wygrał tylko jedno spotkanie i dwukrotnie remisował. Od początku rozgrywek Sandomierzanie uzbierali 26 punktów i zajmują 13 miejsce w tabeli. Na wyjazdach wygrali dwukrotnie: w Sieniawie i Chełmie.

Radzyńska drużyna mając w pamięci jesienną porażkę w Sandomierzu 2 : 0 do sobotniego meczu przygotowuje się bardzo solidnie.  W porównaniu do ostatnich spotkań oprócz kontuzjowanego bramkarza Roberta Nowackiego wszyscy piłkarze będą do dyspozycji trenera. Nikt nie będzie pauzował za kartki. Bez lekceważenia kogokolwiek nasi zawodnicy powinni wykorzystać słabą dyspozycję Sandomierzan (przegrane ostanie trzy mecze) i poprawić konto punktowe oraz humory na święta, sobie i kibicom.

Wszystkich sympatyków piłki nożnej zapraszamy na stadion w Radzyniu. Mecz odbędzie się w sobotę 20 kwietnia godzina 14.oo.

 

Komentarze  

 
#1 Orletastadionowy 2019-04-19 09:33
Czas zająć się tematem sztucznego boiska treningowego dla klubu Orleta oraz zadaszeniem głównej trybuny! :-)
 
 
#2 RE: W Wielka Sobotę gościem Orląt będzie Wisła SandomierzMakmak 2019-04-19 17:14
Lepiej wychodzi wam mazanie po murach
 
 
#3 RE: W Wielka Sobotę gościem Orląt będzie Wisła Sandomierzwierny kibic 2019-04-22 13:17
No i 2-0 do przodu. Pięknie, oby tak dalej.
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.

AUTOLAWETA MASTER + LAWETA
AUTOLAWETA MASTER + LAWETA
czwartek, 25 maja 2023
Kurs operator wózków widÅowych
Kurs operator wózków widłowych
wtorek, 06 czerwca 2023
Brony 3 sprzedam
Brony 3 sprzedam
sobota, 27 maja 2023