Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 29 marca 2024 imieniny: Wiktoryny, Eustachego | Jutro zmiana czasu na letni

Wisła popłynęła w Radzyniu

Michał Maliszewski
poniedziałek, 22 października 2018 06:00

Orlęta na boiskuOrlęta Radzyń pozostają niepokonane na swoim boisku. Tym razem wykazały wyższość nad Wisłą Puławy w stosunku 2:0.

Początek spotkania przebiegał pod dyktando gospodarzy. Dwa strzały Macieja Wojczuka były sygnałem dla puławskiej drużyny, że lekko nie będzie. Co prawda w ósmej minucie Dawid Brzeski strzałem głową postraszył Krzysztofa Stężałę ale bramkarz Orląt bez trudu złapał piłkę. W 26 minucie Michał Panufnik po rzucie rożnym wykonywanym przez Patryka Szymalę skierował piłkę do siatki Pawła Sochy i dał kibicom nadzieję na korzystne rozstrzygnięcie meczu. Duma Powiśla w pierwszej części meczu odpowiedziała strzałem w poprzeczkę byłego zawodnika Orląt Krystiana Putona oraz okazją sam na sam ze Stężałą kolejnego byłego Orlęciaka Szymona Stanisławskiego. Do przerwy wynik nie uległ zmianie.

Druga część meczu rozpoczęła się dla radzyńskich piłkarzy doskonale. Po kilku atakach w 51 minucie Maciej Wojczuk zmusił do błędu Jakuba Poznańskiego i przelobował starającego się naprawić błąd kolegi Pawła Sochę. Trzy minuty później Karol Kalita mógł pogrążyć drużynę Wisły, indywidualną akcję zakończył niecelnym strzałem. Goście po godzinie gry zaczęli coraz częściej dochodzić do głosu.  Posiadali optyczną przewagę, ale strzały Stanisławskiego, Jakuba Mażysza i Arkadiusza Maksymiuka nie zmieniły wyniku meczu. Najbliżej strzelenia bramki głową był w 78 minucie Jakub Poznański jednak zaliczył tylko poprzeczkę. Zawodnicy Orląt bardzo dobrze zagrali w obronie i goście pomimo wyraźnej przewagi pod koniec spotkania i wielu dośrodkowań w pole karne Piotra Zmorzyńskiego nie byli w stanie strzelić żadnego gola. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Orląt 2:0.

181021-orleta-01181021-orleta-02181021-orleta-03181021-orleta-04181021-orleta-05181021-orleta-06181021-orleta-07181021-orleta-08