Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 1 października 2022 imieniny: Danuta, Igor, Remigiusz
Rozkład jazdy autobusów Ogłoszenia Imprezy i wydarzenia Ceny paliw

Po ośmiu latach Orlęta Radzyń znów zagrają z Wisłą Puławy

Adam Kułak   
piątek, 19 października 2018 17:53

OrlętaOstatnie trzecioligowe mecze pomiędzy Wisłą Puławy a Orlętami Radzyń odbyły się w sezonie 2009/10. W najbliższą sobotę na boisku w Radzyniu oba zespoły ponownie będą walczyć o ligowe punkty.

Drużyna z Puław jeszcze w sezonie 2016/17 grała na boiskach pierwszej ligi. Po czym nastąpiły dwa kolejne chude lata i Duma Powiśla wylądowała na czwartym poziomie ligowym.  Przed obecnymi rozgrywkami działacze rozstali się z kilkoma markowymi zawodnikami m.in. Niklasem Zulciakiem, Irakli Mekschią, Sylwestrem Patejukiem, Jakubem Smektałą czy Tomaszem Sedlewskim. 

Z zamiarem skutecznej rywalizacji o powrót do wyższej klasy rozgrywkowej w lipcu zdecydowano się na ponowne zatrudnienie trenera Jacka Magnuszewskiego i sprowadzono kilku piłkarzy m.in. Krystiana Putona i Szymona Stanisławskiego z Orląt Radzyń, bramkarza Pawła Sochę z lubelskiego Motoru, napastnika Jakuba Mażysza z Alitu Ożarów, Karola Barańskiego ze świdnickiej Avii, Mateusza Supryna z Cracovii i Łukasza Kacprzyckiego z Kotwicy Kołobrzeg. Jak się okazuje w praktyce, droga powrotu do drugiej ligi nie jest łatwa. Po dwunastu kolejkach rozgrywek zespół z Puław zajmuje siódme miejsce i ugrał tylko jeden punkt więcej od naszej drużyny.

Wysoka wygrana Orląt w ostatnim meczu z Podlasiem rozbudziła apetyt kibiców na kolejne dobre występy naszej drużyny. Do zespołu trenera Rafała Borysiuka na mecz z Wisłą Puławy wracają rekonwalescenci Rafał Kiczuk i Arkadiusz Kot. Nieco problemów ze zdrowiem miał Michał Panufnik, ale prawdopodobnie do soboty perypetie się skończą. Radzyńska drużyna na swoim stadionie w tym sezonie jeszcze nie przegrała i mam nadzieję, że tak pozostanie po meczu z nowym zespołem wychowanka Orląt Piotrka Zmorzyńskiego - Wisłą Puławy.

Arbitrem głównym sobotniego meczu będzie Jakub Pieron ze Świętokrzyskiego Kolegium Sędziów.

Sympatyków piłki nożnej zapraszamy na ulicę Warszawską 77, aby obejrzeć na żywo mecz z Wisłą Puławy w dniu 20 października 2018 roku godzina 15.oo.

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.