Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 19 kwietnia 2024 imieniny: Leona, Tymona

FINAŁ!!!

Zbigniew Smółko   
sobota, 10 lipca 2010 19:01

Rafał WójcikNa mecz finałowy iledzisiaj.pl przygotowało całą ekipę typerów.

Galerię gwiazd otwiera najważniejszy trener w Radzyniu, czyli coach pierwszej drużyny Orląt. Muszę przyznać, że kiedy zatrudniono na stanowisko pierwszego po Bogu akurat Rafała Wójcika, nie byłem największym entuzjastą tego pomysłu. W trakcie tej rundy pogląd zmieniłem, pracę szkoleniowca oceniam bardzo wysoko, a że drużyna spadła – trudno, nie da się wygrać Derby na drewnianym koniku… Powiedzmy sobie jasno: gdyby Orlęta, mające po jesieni 5 punktów, utrzymały się w lidze, byłby to jeden z największych cudów mniej więcej od czasu wskrzeszenia Łazarza. Dobrze, że trener Wójcik został na następny sezon. Ma chłop charakter znaczy.

Bardziej holenderscy od Holendrów

Na początku muszę wspomnieć, że trochę krwawi mi serce, gdy teraz oglądam Mundial, bo zdecydowanie stawiałem na tytuł  dla Argentyny. Okazało się jednak, że ich trener właściwie… nie dojechał na Mistrzostwa, dlatego porażka z Niemcami okazała się nieunikniona. Co sądzę o finale i czyje zwycięstwo obstawiam? Albo Hiszpania wygra 2:1, albo obejrzymy rzuty karne i będziemy mieli loterię. Myślę jednak, że to Hiszpanie będą górą i żadne karne nie okażą się potrzebne.

Dlaczego Hiszpania? Dlatego, że – pomijając fakt posiadania przez nich wybitnych indywidualności typu David Villa - oni grają holenderską piłkę z najlepszych lat. Obecne pokolenie piłkarzy to w dużej mierze efekt starej holenderskiej szkoły Beenhakkera czy Cruyffa, prowadzących swego czasu Real Madryt i Barcelonę, a także wzorców zapoczątkowanych przez Holendrów. Teraz czas na swego rodzaju sukcesję – mówiąc nieco w przenośni, czas by synowie pokonali ojców. Nie będzie jednak łatwo. Wprawdzie
 na początku nikt się nie spodziewał po Holandii, że zajdzie tak daleko, bo nie przekonywała swoją grą, ale cały sukces tej ekipy to taktyka Berta van Marwijka. Ten człowiek prowadził Borussię Dortmund i doskonale wie, na czym polega niemiecki styl gry. Holandia gra obecnie po niemiecku, pod względem taktycznym jest to zespół typowo niemiecki. Mają jednak też świetnych wykonawców – indywidualności pokroju van Persiego czy Sneijdera. Tego drugiego uważam nawet za najlepszego zawodnika tych Mistrzostw. Jeśli Holandia wygrałaby jeszcze finał, osobiście nie miałbym nic przeciwko, żeby Sneijder otrzymał Złotą Piłkę magazynu „France Football”.

Mimo to stawiam jednak na Hiszpanię. Ośmiornica znów będzie miała rację – do tej pory trafia wszystko, trafi i tym razem :)

Rafał Wójcik

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.

noimage
Wynajmę lokal
środa, 10 kwietnia 2024
LEXUS IS 220D
LEXUS IS 220D
niedziela, 14 kwietnia 2024