Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 25 kwietnia 2024 imieniny: Marka, Jarosława

Już niedługo

223 rocznica uchwalenia Konstytucji 3-go Maja image
223 rocznica uchwalenia Konstytucji 3-go Maja, 03.05.2024, 09:45, Plac Potockiego
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Końcowe odliczanie

Zbigniew Smółko   
wtorek, 06 lipca 2021 06:00

6 rano z kumplamiDzisiaj dowiemy się, kto w niedzielę dostanie wciry od Anglików.

Mecz zapowiada się dość atrakcyjnie: Hiszpanów zdecydowanie łatwiej atakować niż się przed nimi bronić i obaj trenerzy to wiedzą. Kluczową może być forma obydwu golkiperów. Zwłaszcza ciekawi mnie Unai: zaczął turniej od koszmarnej wpadki, ale potem, z meczu na mecz jest coraz lepiej i w zasadzie bez niego to już Chorwacja mogłaby być nie do przejścia. A Donnaruma to jednak klasa sama sobie. Pamiętany jako cudowne dziecko o niesamowitych warunkach fizycznych nabrał techniki, ogłady, boiskowego wdzięku... Coś mi mówi, że najdalej za rok Wojtek Szczęsny pobroni w Arsenalu.

Po zebraniu do kupy: 2:3 dla Włochów. Po 120 minutach.

XXX

Ileż można się ślizgać! Hiszpanie w ogóle na tym turnieju to tylko w 90 minut ze Słowacją wygrali. Ale z nimi to tu każdy był wygrał. No, prawie każdy...

XXX

Ze spraw lokalnych: dziś pierwszy trening Orląt po urlopach. Zobaczymy, kto przyjdzie. Wśród zaproszonych m.in. Arkadiusz Kot, który ostatnią rundę spędził w A-klasie w Komarówce. Misję wykonał, pomógł awansować, ale zatęsknił za poważną piłką. Zawsze miałem słabość do takich boiskowych łobuziaków, wszelkich Gattuso i Keanów, to i Kociaka chętnie bym na Warszawskiej znowu pooglądał...

XXX

No nie zagra Unia Żabików w IV lidze. Serce pęka, ale chyba można podsumować, że rozum zwycieżył. Trzeba by było grać w Radzyniu, ściągać ludzi za pieniądze, w jeden sezon wydać więcej niż w okręgówce w trzy – a szanse na utrzymanie się dalej byłyby średnie. Co robić potem?

Decydującym argumentem był fakt, że "Żabka" nie ma trzech drużyn młodzieżowych. Skąd ma mieć, skoro w Radzyniu jest 12? A we wsi pewnie z 400 mieszkańców? Gdyby oldboyów można było złozyć i policzyć, to byłoby łatwiej, sam bym zagrał...

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.

noimage
Siano
wtorek, 16 kwietnia 2024
Trociny
Trociny
poniedziałek, 15 kwietnia 2024
noimage
owijarka do bel
wtorek, 16 kwietnia 2024