Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 23 marca 2017 imieniny: Feliksa, Pelagii | 2001 - Upadek stacji kosmicznej „Mir”

8 medali Pucharu Polski dla Radzynia!

Michał Maliszewski   
sobota, 11 marca 2017 07:00

ZawodnikOd 3 do 5 marca w Mykanowie odbył się Puchar Polski w Taekwon-do, w którym wzięło udział ponad 300 zawodników, walczących o prawo startu w Mistrzostwach Polski Seniorów jak również o miejsce w ścisłej Kadrze Narodowej na zbliżające się Mistrzostwa Europy w Bułgarii.

Radzyński klub reprezentowało 12 zawodników w dwóch kategoriach wiekowych seniora i juniora. W pierwszym dniu zmagań rywalizowali seniorzy. W tej kategorii podopieczni Łukasza Ciężkiego zdobyli aż 5 medali. Srebrne krążki zawisły na szyi Eryka Niewęgłowskiego w walkach do 78 kg oraz Kamila Chuda w walkach do 57 kg. Kolejne 3 brązowe medale zdobyły: Katarzyna Ciężka w walkach do 62 kg, Natalia Olszak w walkach do 75 kg oraz Martyna Zielnik, która jako juniorka miała prawo wystartować w kategorii starszej w walkach do 50 kg.

 

Osiem osób z Radzyńskiego Sportowego Centrum Taekwon-do na zgrupowaniu Kadry Narodowej!

Michał Maliszewski   
piątek, 03 lutego 2017 07:00

Nasza kadraOd 10 do 12 lutego w Centralnym Ośrodku Sportu w Spale, odbędą się konsultacje Kadry Narodowej w Taekwon-do w których weźmie udział, aż ośmioro zawodników szkolonych przez Łukasza Ciężkiego.

Cztery juniorki w składzie: Martyna Zielnik, Patrycja Chud, Martyna Ciarkowska i Jolanta Szczepaniuk oraz czworo seniorów: Eryk Niewęgłowski, Katarzyna Ciężka, Kamil Chud i Natalia Olszak. Jest to pierwszy etap przygotowań do zbliżających się Mistrzostw Europy w Bułgarii i Mistrzostw Świata w Irlandii. Ostateczny skład Reprezentacji Polski oraz ewentualne powołania do ścisłej Kadry Narodowej dla zawodników z Radzynia poznamy już pod koniec marca po dwóch sprawdzających turniejach podczas Pucharu Polski i Grand Prix Polski w Taekwon-do.

 

Pięć osób z Radzynia w kadrze województwa w Taekwon-do

Michał Maliszewski   
poniedziałek, 23 stycznia 2017 07:00

Młodzicy

Aż pięcioro młodzików: Natalia Obroślak, Paweł Litwiniec, Mateusz Olszewski, Zuzanna Mierkiewicz i Bartek Niebrzegowski zawodnicy Radzyńskiego Sportowego Centrum Taekwon-do prowadzeni przez Łukasza Ciężkiego przebywają od 20 do 26 stycznia na zgrupowaniu kadry młodzików województwa lubelskiego w Szczyrku.

Szkolenie prowadzi 6-krotny Mistrz Świata, 20-krotny Mistrz Europy, obecnie również trener reprezentacji narodowej, posiadacz VI dana w taekwon-do Jarosław Suska. Dzięki temu wyróżnieniu i powołaniu na zgrupowaniu wyżej wymienieni zawodnicy mają możliwość jeszcze większej pracy i mobilizacji do osiągania lepszych wyników na matach całej Polski, godnie reprezentując powiat i miasto.

 

RSC Taekwon-do 4 klubem w Polsce i 61 medali zdobytych w 2016 roku!

Michał Maliszewski   
wtorek, 10 stycznia 2017 07:00

Radzyńscy zawodnicyKolejny udany sezon mają za sobą zawodnicy Radzyńskiego Sportowego Centrum Taekwon-do.

W minionym roku szkoleniowym podopieczni Łukasza Ciężkiego zdobyli, aż 61 medali, w tym te najcenniejsze wywalczone na:

Pucharze Świata:

 

Łukasz Ciężki zdobył IV Dan w Taekwon-do

Michał Maliszewski   
czwartek, 15 grudnia 2016 07:00

Taekwon Do11.12.2016 w Lubelskim Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego odbył się egzamin mistrzowski w Taekwon-do.

Wziął w nim udział główny szkoleniowiec w Radzyńskim Sportowym Centrum Taekwon-do, Łukasz Ciężki. Egzamin składał się z części teoretycznej i praktycznej, w której należało zademonstrować bardzo trudne i specyficzne techniki ręczne i nożne dla tej dyscypliny sportu. Najbardziej widowiskowa i wymierną częścią egzaminu były rozbicia desek przez uczestników egzaminu. Po bardzo długim i wyczerpującym egzaminie w imieniu Polskiego Związku Taekwon-do komisji egzaminacyjnej w składzie: Wielki Mistrz Ung Kim Lan IX Dan oraz Mistrzowie Jerzy Jedut VIII dan, Janusz Gutkowski VII dan i Jacek Łuniewski VII dan, nadała Łukaszowi Ciężkiemu stopień IV dan.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 24