Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 27 lipca 2024 imieniny: Julia, Natalia, Aureliusz

Natalia Olszak Mistrzynią Europy !!!

Łukasz Ciężki
czwartek, 25 kwietnia 2024 06:00

W środku: Natalia OlszakW dniach 17-21.04.2024 Lublin stał się centrum europejskiego Taekwon-do, gdzie odbyły się Mistrzostwa Europy Taekwon-do ITF.

Stolica naszego województwa z okazji 50-lecia Taekwon-do w Polsce była gospodarzem czempionatu, który zgromadziły blisko 1 500 uczestników z 32 państw Europy.

Radzyń Podlaski miał tam swoich trzech reprezentantów. Zuzanna Mierkiewicz która uplasowała się tuż za strefą medalową w walkach do 55 kg ulegają w walce o brązowy medal zawodniczce ze Szkocji. Kolejną osoba reprezentującą nasze miasto i powiat była najbardziej doświadczona zawodniczka klubu Natalia Olszak która zdobyła aż 4 medale.

Wraz z drużyną seniorek wywalczyła brązowy medal w drużynowych układach seniorek, srebrny medal w drużynowych testach siły seniorek, brązowy medal w indywidualnych testach siły seniorek oraz złoty medal w drużynowych technikach specjalnych seniorek. Tym samym zdobywając tytuł Najlepszej Drużyny Seniorek Starego Kontynentu. Trzecim reprezentantem radzyńskiego klubu taekwon-do był główny szkoleniowiec tego klubu Łukasz Ciężki który od stycznia pełni funkcje trenera Reprezentacji Kadry Kobiet. Polska Reprezentacja zdobyła łącznie w trzech kategoriach wiekowych 56 medali (15 złotych medali, 17 srebrnych medali i 24 brązowe medale). Plasując się na 1 miejscu w kategorii juniora na trzecim w kategorii pre-juniora i na 4 w kategorii seniora.

240425-olszak-1240425-olszak-2240425-olszak-3240425-olszak-4240425-olszak-5240425-olszak-6240425-olszak-7