Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 18 kwietnia 2024 imieniny: Alicji, Bogusławy | 2011 - zmarł Czesław Kołbuś, wieloletni dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 2

Radzyńskie Sportowe Centrum Taekwon-do walczy na Pucharze Świata!!!

Łukasz Ciężki   
środa, 05 października 2022 06:00

Podziękowania1 października do słoweńskiego Koper wyruszyła reprezentacja Radzyńskiego Sportowego Centrum Taekwon-do, aby powalczyć o medale VIII Pucharu Świata Taekwon-do ITF, gdzie swój udział zgłosiło 2160 uczestników reprezentujących 53 państwa.

Radzyńskie Sportowe Centrum Taekwon-do w Koper, będzie reprezentowane przez 5 zawodników. W zawodach w roli trenera weźmie udział również Łukasz Ciężki główny szkoleniowiec radzyńskiego klubu. W gronie radzyńskich wojowników, trzy osoby w minionych latach były powołane do Kadry Narodowej : Alina Kaznadziej, Jakub Cieślak i Zuzanna Mierkiewicz.

Najbardziej utytułowany jest Jakub Cieślak, który już niejednokrotnie stawał na podium zawodów międzynarodowych, zdobywając medale w konkurencjach drużynowych podczas Mistrzostw Europy w Hiszpanii i Chorwacji, teraz czas aby dorzucił medal w konkurencjach indywidualnych.

Oprócz Jakuba radzyński klub posiada w swym składzie Alinę Kaznadziej, która dopiero w tym roku jako juniorka młodsza wielkim sukcesem rozpoczęła swą przygodę na arenie międzynarodowej zdobywając z drużyną Mistrzostwo Europy w technikach specjalnych, dokładając do tego brązowy medal w walkach do 60 kg. Na pewno nie zabraknie emocji i walki do ostatnich sekund podczas pojedynków Zuzanny Mierkiewicz, która na ostatnich zawodach o prym na Starym Kontynencie odpadła tuż przed strefą medalową a w rywalizacji na arenie krajowej zdobywając medale Mistrzostw Polski za każdym razem pokazywała niesamowity charakter i wole walki. Debiutanci jadący zdobywać doświadczenie na arenie międzynarodowej i powalczyć o medale to Ewelina Andryszczyk i Michał Cieślak, którzy nieraz stawali na podium zawodów ogólnopolski włącznie z Mistrzostwami Polski. Cała pięcioosobowa ekipa przygotowania do startu rozpoczęła już pod koniec sierpnia tak aby być jak najlepiej przygotowanym do walki na VIII Pucharze Świata w Słowenii. Dopełnieniem przygotowań były międzyklubowe konsultacje w Mińsku Mazowieckim w ramach Central Poland Taekwon-Do Club w barwach których będzie można zobaczyć radzyńskich zawodników.
Wyjazd nie byłby możliwy dzięki przychylności Zarządu Powiatu Radzyńskiego na czele którego stoi Pan Starostwa Szczepan Niebrzegowski, jak również dzięki wsparciu niezawodnych radzyńskie firm:
- Spółdzielcza Mleczarnia SPOMLEK
- Bank Spółdzielczy w Radzyniu Podlaskim
- VOBOS Paweł Olejniczak
- TechMag firma Pana Jacka Niebrzegowskiego
- Smile Art Studio Stomatologia Estetyczna
Swoją cegiełkę do wyjazdu dorzucili także sympatycy, zawodnicy, rodzice byli adepci klubu, którzy wsparli zbiórkę funduszy na wyżej wymienione zawody. Wiedzą w trakcie przygotowań podzielił się Piotr Kaczka - Professional Pharma, Body and Health Consulting

 

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.

Monar  Moje  Ocalenie - Kup KsiÄżkÄ
Monar Moje Ocalenie - Kup Książkę
wtorek, 16 kwietnia 2024
noimage
zboże
czwartek, 11 kwietnia 2024