Najświeższe informacje z Radzynia Podlaskiego i okolic.
|
| Piotr Tarnowski – Podinspektor Wydziału Zarządzania Mieniem Komunalnym | | sobota, 11 kwietnia 2015 08:00 | Dlaczego warto segregować odpady?
Oprócz wartości ekologicznych i ekonomicznych Miasto Radzyń Podlaski przygotowało dodatkowe bonifikaty dla osób, które segregują śmieci i płacą terminowo! Spośród wszystkich osób segregujących odpady i płacących za śmieci terminowo wylosowano 5 osób, które otrzymają upominki opatrzone logo „RADZYŃ SEGREGUJE!”, ufundowane przez Burmistrza Miasta Radzyń Podlaski. | |
| Michał Maliszewski | | sobota, 11 kwietnia 2015 08:00 | Miło nam poinformować, że uczennice Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych imienia Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim, Aleksandra Boreczek (klasa 3 technik hotelarstwa) oraz Justyna Sałata (klasa 4 technik hotelarstwa) zajęły II i III miejsce w Okręgowej VII Olimpiadzie Wiedzy Hotelarskiej w Warszawie.
Nagrodą za te osiągnięcia jest opłata czesnego za I semestr studiów w Wyższej Szkole Turystyki i Języków Obcych w Warszawie. Życzymy połamania pióra na etapie centralnym, natomiast młodsze roczniki zaś zachęcamy do brania udziału w kolejnej edycji. | | Paweł Celiński | | piątek, 10 kwietnia 2015 08:00 | Stowarzyszenie Kolekcjonerów „Niedźwiadek” zaprasza wszystkich zainteresowanych na „Giełdy Staroci” w naszym mieście!
Wydarzenia te są okazją do spotkań, prezentacji i wymiany zbiorów. Nie zabraknie tam miedzianych i mosiężnych, solidnie wykonanych dodatków do domu, a filateliści oraz numizmatycy na pewno również znajdą coś niezwykłego do swoich kolekcji. | | | Michał Maliszewski | | piątek, 10 kwietnia 2015 08:00 | Budynek po dawnej Bibliotece Pedagogicznej został przekazany na ręce Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego.
Plany zagospodarowania już są. W części pomieszczeń zostanie zaaranżowane przedszkole specjalne, grupy aktywizujące i administracja szkoły. Budynek musi być przygotowany i z biegiem czasu będzie etapowo odnawiany. Główną wadą siedziby przyszłego przedszkola jest eternit znajdujący się na dachu. | | Michał Maliszewski | | czwartek, 09 kwietnia 2015 08:00 | Wypuszczeniem balonów przez dzieci i młodzież z radzyńskich szkół rozpoczęto pierwszy z trzech dni z autyzmem w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym imienia Zofii Sękowskiej w Radzyniu Podlaskim.
- Jesteśmy tutaj dzisiaj (8.04) w akcie solidarności z osobami z autyzmem – mówiła dyrektor ośrodka Małgorzata Popek. – W naszej szkole 13 procent wychowanków to uczniowie z autyzmem. To już kolejny rok, gdy w geście solidarności spotykamy się wspólnie. W tamtym roku odbyło się to na Placu Wolności – przypominała. | |
|
|
<< pierwsza < poprzednia 1301 1302 1303 1304 1305 1306 1307 1308 1309 1310 następna > ostatnia >>
|
| Strona 1305 z 1876 |