Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 28 czerwca 2026 imieniny: Leona, Ireneusza

AKTUALNOŚCI

Najświeższe informacje z Radzynia Podlaskiego i okolic.

Będzie coraz więcej ławek w naszym mieście

Michał Maliszewski   
wtorek, 21 lipca 2015 07:00

Przykładowa ławkaPrzedwczoraj dostaliśmy wiadomość od naszej Czytelniczki w sprawie braku ławek przy ulicy Pocztowej.

Mieszkanka Radzynia pisze: „przy ulicy Pocztowej, gdzie znajduje się wiele instytucji oraz sklepów brakuje choć jednej ławki. Jest to jedna z głównych ulic Radzynia, gdzie spaceruje sporo osób. W innych częściach miasta są ławki - jak te, nowe na Warszawskiej - które podobno bardzo chwalą mieszkańcy szczególnie starsi.”.

Nie zdążyliśmy nawet zainterweniować, gdy na stronie Urzędu Miasta Radzyń Podlaski pojawiła się informacja w sprawie dokupienia nowych ławek. Na portalu przeczytaliśmy, że do władz miasta wpływa mnóstwo próśb o instalację miejsc do siedzenia na ulicach naszego miasta.

 

Wystawa "Solidarności" na Placu Wolności

Michał Maliszewski   
wtorek, 21 lipca 2015 07:00

Wystawa na Placu WolnościZbliża się XXXV-lecie strajków gdańskich i utworzenia NSZZ "Solidarność".

Wczoraj od godzin porannych na Placu Wolności montowana była wystawa plakatów przypominająca o początkach "Solidarności" w Polsce i na Lubelszczyźnie. Organizatorem i inicjatorem plakatów informacyjnych jest Zarząd Regionu Środkowo-Wschodniego NSZZ "Solidarność".

Wystawa przypomina o wybuchu strajków lipcowych w Świdniku, Lublinie, a także sierpniowych w Szczecinie, Gdańsku, czy Jastrzębiu. Na plakatach mogliśmy ujrzeć zdjęcia z manifestacji, pochodów na ulicach miast, czy dokumenty wskazujące na powstawanie NSZZ "Solidarność". Pracownicy strajkowali przeciwko zależności od władzy komunistycznej, braku wolności słowa, czy komunistycznej propagandy w radiu i telewizji. Postulowano również o niezależne samorządne związki zawodowe.

 

Trwają prace przy renowacji rzeźb

Michał Maliszewski   
sobota, 18 lipca 2015 07:00

Remont na dziedzińcu pałacowymNa dziedzińcu pałacu Potockich od ponad tygodnia działa firma Restauro Sp. z o.o. z Torunia, by przywrócić dawny blask rzeźbom pałacowym.

Przypominamy, że na ogłoszony przetarg na zamówienie publiczne pod nazwą: "Zespół pałacowo-parkowy w Radzyniu Podlaskim z XVIII w. Konserwacja kamiennych kompozycji rzeźbiarskich autorstwa J.CH. Redlera wieży bramnej zachodniej pałacu Potockich z XVIII w." zgłosiło się 12 firm. Została z nich wybrana ekipa remontowa, która uzyskała najwięcej punktów w kategoriach takich jak cena oraz gwarancja jakości. Wybrana w przetargu firma Restauro zaproponowała cenę 207 917,45 zł i zaoferowała 10 lat gwarancji na wykonane prace.

 

Namalowali baner Akcji Lato 2015

Michał Maliszewski   
piątek, 17 lipca 2015 07:00

Wspólne malowanie baneru Akcji Lato 2015Kolejną atrakcją dla najmłodszych, spędzających wakacje w Radzyniu Podlaskim były impresje plastyczne dla dzieci.

Za budynkiem Radzyńskiego Ośrodka Kultury na trawie rozłożone zostało białe płótno, na którym dzieci mogły się wyżyć artystycznie, a to wszystko pod okiem Arkadiusza Kulpy – radzyńskiego malarza. Dzieciaki razem z opiekunami wzięły w ręce pędzle i zaczęły malować. Niektóre z nich do tworzenia baneru Akcja Lato 2015 używały rąk i nóg tworząc odbicia.

 

Tablica wróciła na swoje miejsce

Michał Maliszewski   
czwartek, 16 lipca 2015 07:00

Tablica zamontowana na kostce brukowejTym razem nie na kamieniu, lecz na równej, płaskiej powierzchni.

Dziś na Placu Wolności, gdzie od niedawna swoje miejsce ma Skwer Podróżników pracownicy firmy brukarskiej układali kostkę. Wszystko po to, by na równej powierzchni, nie odróżniającej się od reszty placu zamontować tablicę, która wcześniej była umieszczona na zabranym kamieniu. Przypominamy, że głaz, znajdujący się wcześniej w tym miejscu został usunięty z powodu braku zgody konserwatora zabytków.

 
<< pierwsza < poprzednia 1261 1262 1263 1264 1265 1266 1267 1268 1269 1270 następna > ostatnia >>

Strona 1263 z 1876