Najświeższe informacje z Radzynia Podlaskiego i okolic.
|
| Michał Maliszewski | | poniedziałek, 17 sierpnia 2015 07:00 | W niedzielę Czemiernickie Towarzystwo Regionalne z ministrem Tadeuszem Sławeckim na czele upamiętniło postać pilota Aleksandra Chudka. Wczorajsza uroczystość była przedłużeniem Święta Wojska Polskiego na ziemi czemiernickiej.
Wydarzenie rozpoczęło się Mszą Świętą w intencji lotników w klasztorze Ojców Franciszkanów w Stoczku. Na miejsce uroczystości przybyła kompania honorowa Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie, a także: starosta Lucjan Kotwica, komendant radzyńskiej jednostki PSP Mirosław Walicki, wójt gminy Czemierniki Krystyna Dobrowolska z sekretarzem Henrykiem Mateusiakiem, dyrektor Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie Ryszard Hać, a także rodzina Aleksandra Chudka. Po mszy świętej odbyło się wciągnięcie flagi na maszt przez delegację szkoły oficerskiej. | |
| Michał Maliszewski | | sobota, 15 sierpnia 2015 18:00 | Piątkowe spotkanie w sprawie JOW-ów, na Placu Ignacego Potockiego odbyło się zgodnie z zapowiedzią.
Wydarzenie otworzył radny miejski Jakub Jakubowski. Mające na celu objaśnienie - żywego w sferze politycznej - pojęcia Jednomandatowych Okręgów Wyborczych, zebranie poprowadzone zostało przez dr. Jarosława Sachajko. Oprócz wyczerpującego wykładu, odpowiedział on na pytania uczestników, dotyczących stanu rzeczy po ewentualnym wprowadzeniu JOW-ów w życie. Między innymi, zostały obalone mity krążące wśród mainstreamowych mediów oraz podane ciekawostki dotyczące (niemałych) wydatków partii rządzących na np. alkohol, czy cygara. Wideo z całego spotkania można znaleźć poniżej. | | Michał Maliszewski | | sobota, 15 sierpnia 2015 07:00 | Mimo ponad 10-miesięcznej przerwy turnieje Game Club Radzyń Podlaski nie straciły na zainteresowaniu.
Świadczy o tym ilość osób, które wzięły udział, a także kibice, których nie brakło na Wakacyjnym turnieju „FIFA 15” na PS3. Wydarzenie odbyło się w miniony czwartek (13 sierpnia) w kawiarni Kofi&Ti. W finale naprzeciw siebie stanęli: Łukasz Lewczuk i Konrad Kowalczyk. Zwycięzcę wyłoniły dopiero rzuty karne, w których górą był Łukasz Lewczuk prowadzący zespół PSG. Trzecie miejsce wywalczył Jakub Kucyk grający drużyną FC Barcelona. Gratulujemy! | | | Michał Maliszewski | | piątek, 14 sierpnia 2015 07:00 | Dwadzieścioro dzieci z partnerskiego miasta Egyek na Węgrzech razem z opiekunami przyjechało na kilka dni do naszego miasta, aby zapoznać się z tym miejscem.
- Tradycją stały się już wyjazdy związane z wymianą dzieci i młodzieży pomiędzy naszymi miastami. Niedawno gościliśmy u nas Waszego burmistrza wraz z delegacją, którzy wzięli udział w obchodach 25 lat Samorządności w Polsce. Mam nadzieję, że będziecie dobrze się u nas czuli i zabierzecie ze sobą same miłe wspomnienia – mówił burmistrz Jerzy Rębek, witając w Urzędzie Miasta przybyłych gości. | | Mariusz Szczygieł | | piątek, 14 sierpnia 2015 06:26 | Jeśli ostatnie dwa tygodnie wakacji spędzasz w Radzyniu nie będziesz się nudzić.
Kawiarnia Kofi&Ti na przełom sierpnia i września ma z pewnością coś dla Ciebie. Na scenie wystąpią songwriterzy, bardowie i jazzmani. Zespoły, wokaliści i instrumentaliści. Pięć wyśmienitych koncertów, na które mieliśmy dla Was bezpłatny, podwójny karnet. W wyniku przeprowadzonego losowania, bilety otrzymuje: 1) Dominika Kowalik Gratulujemy! Wejściówki są do odebrania w Kofi&Ti. A co przed nami? Zobaczcie: Sobota, 15.08, g. 20.00 // MONIKA ADAMSKA + MADMOOD Ich muzyka stanowi połączenie akustycznego grania i elementów elektronicznych. Dźwiękom towarzyszą angielskie teksty śpiewane przez Monikę głębokim, charyzmatycznym głosem. Z powiązania tych składników wyłania się muzyka jednocześnie melancholijna i chwytliwa, spokojna i bardzo klimatyczna, kojąca, ale na pewno nie wesoła. Bilety: kapeluszowe (+/- 5 zł) | |
|
|
<< pierwsza < poprzednia 1251 1252 1253 1254 1255 1256 1257 1258 1259 1260 następna > ostatnia >>
|
| Strona 1255 z 1876 |