Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 28 czerwca 2026 imieniny: Leona, Ireneusza

AKTUALNOŚCI

Najświeższe informacje z Radzynia Podlaskiego i okolic.

W Suchowoli powstaje skwerek

Michał Maliszewski   
piątek, 28 sierpnia 2015 07:00

Prace nad skwerkiem w SuchowoliW środę, 26 sierpnia rozpoczęto prace nad skwerkiem w Suchowoli.

Na prośbę mieszkańców na gminnej działce naprzeciwko kościoła Gmina Wohyń zleciła urządzenie skwerku. Na powierzonym terenie zaplanowano ułożenie chodników z kostki, na której zostaną ustawione ławki oraz kosze na śmieci.

W uporządkowanie działki włączyli się także mieszkańcy Suchowoli: wycięli krzewy oraz podcięli gałęzie. Dalsze prace wykonuje Zakład Komunalny „Pryzmat” z Wohynia. Zakończenie prac jest planowane w ostatnich dniach września.

 

Zapomniana rzeka Białka...

Michał Maliszewski   
czwartek, 27 sierpnia 2015 07:00

Stan rzeki BiałkiZwróciliście ostatnio uwagę na to, jak wygląda rzeka Białka?

Nie chodzi nawet o poziom wody, który jest znikomy przez panującą suszę, lecz o jej roślinność i czystość. Zmotywowani do sprawdzenia stanu Białki przez naszą Czytelniczkę udaliśmy się na most w okolicy Sanktuarium Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. Co zobaczyliśmy? Ogromne trawy porastające brzegi, zmniejszone koryto rzeczne i gdzieniegdzie wyrzucony kubek po lodach czy papierek (nie licząc tych śmieci, które rozkładają się w wodzie). Najbardziej zapadła nam w pamięć kaczka, która nie mogła przepłynąć przez szuwary. Biedaczka długo krążyła wśród zarośli, zanim odnalazła dogodną drogę. Jak trafnie zauważyła nasza Czytelniczka „rzeka przypomina zaniedbany rów” i jest teraz idealna szansa na uprzątnięcie brzegów, ponieważ poziom wody jest niewielki.

 

Dożynki 2015 - Czemierniki

Michał Maliszewski   
środa, 26 sierpnia 2015 07:00

Ciągnik ustawiony na wjeździe do Czemiernik

 

Dożynki gminno-parafialne 2015 - Ulan Majorat

Michał Maliszewski   
wtorek, 25 sierpnia 2015 07:00

Wieńce dożynkowe

 

Pierwsze pomysły na pałac Potockich

Piotr Staszczuk   
wtorek, 25 sierpnia 2015 07:00

Uczestnicy pierwszego spotkania17 sierpnia odbyło się pierwsze spotkanie zespołu ds. zagospodarowania pałacu Potockich.

Rozmowy prowadzone były przez Roberta Mazurka, przy asyście burmistrza Jerzego Rębka. Wstępne ustalenia dotyczące zagospodarowania, a następnie promocji zespołu pałacowo-parkowego, poprzedzone zostały oprowadzeniem uczestników po korpusie głównym. Pierwsza oficjalna dyskusja tego typu pozwoliła obecnym poznać niektóre pomysły dotyczące zagospodarowania placówki.         

Najkonkretniejszymi pomysłami co do przyszłości pałacu podzielili się m.in. burmistrz Jerzy Rębek, chcący umieścić w Pałacu Archiwum Państwowe i Szkołę Muzyczną, które stanowiłyby stały dochód dla miasta.

 
<< pierwsza < poprzednia 1251 1252 1253 1254 1255 1256 1257 1258 1259 1260 następna > ostatnia >>

Strona 1252 z 1876