Najświeższe informacje z Radzynia Podlaskiego i okolic.
|
| Iwona Pawelec Burczaniuk | | piątek, 04 grudnia 2015 08:00 | Tradycyjnie już w pierwszą niedzielę grudnia w Pałacu Potockich odbywać się będzie Kiermasz Mikołajkowy.
To wyraźny znak, że zbliżają się święta. Jeśli jeszcze nie macie planów na prezenty, które położycie bliskim pod choinką, to koniecznie wybierzcie się w niedzielę (6.12) do sali balowej w Pałacu Potockich. Kiermasz rozpocznie się o godzinie 14.00 i potrwa do wieczora. Nie zabraknie na nim stoisk z wytwarzanymi lokalnie produktami, na pewno znajdziecie mnóstwo ozdób choinkowych, piękne bombki ażurowe wykonane na szydełku, stroiki z szyszek i makaronu, biżuterię, zabawki i ubranka dla dzieci, łakocie, a także ręcznie wytwarzane naturalne mydełka. Na najmłodszych czekać będą warsztaty plastyczne, podczas których każdy będzie miał możliwość wykonania własnych ozdób choinkowych. | |
| Michał Maliszewski | | piątek, 04 grudnia 2015 08:00 | Wchodzimy w najpiękniejszy czas każdego roku, za 3 tygodnie Święta Bożego Narodzenia. Magia tych świąt kruszy niejedno ludzkie serce.
Dlatego teatr Już kończymy wraz z pozostałymi grupami teatralnymi działajacymi przy Radzyńskim Ośrodku Kultury organizuje Akcję Charytatywną „Dziewczynki z zapałkami”. Proszę się nie zdziwić jeśli w ostatnich dniach przedświątecznych na ulicach naszego miasta pojawią się dziewczynki od Mistrza Andersena. Wszystkie zapałki powinny trafić do Waszych domów, aby uroczyście zapalić nimi świecę na wigilijnym stole - apelują organizatorzy tej akcji. | | Michał Maliszewski | | piątek, 04 grudnia 2015 08:00 | 28 i 29 listopada br. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim trener Łukasz Szewczyk przeprowadził szkolenie z Carvingu.
Uczestnicy zdobyli podstawowe informacje na temat tej wywodzącej się z Tajlandii sztuki rzeźbienia w owocach i warzywach, a także poznali potrzebne do tego narzędzia, zasady rzeźbienia w owocach i warzywach oraz metody przechowywania i konserwacji gotowych produktów. Następnie teoria została wykorzystana w praktyce podczas przygotowywania dekoracji z cebuli i pora. Na początek Łukasz Szewczyk omówił i zaprezentował wykonanie lilii i szyszki z czerwonej cebuli. | | | Michał Maliszewski | | piątek, 04 grudnia 2015 08:00 | W niedzielę 29 listopada w Zespole Placówek Oświatowych w Borkach odbył się Kiermasz Andrzejkowy.
Celem wydarzenia było promowanie lokalnych wytwórców oraz zdrowej żywności. Impreza została zorganizowana pod patronatem wójta gminy Borki Radosława Sałaty oraz Zagrody Edukacyjnej „Zielony Poligon” w Nowinach. Na 16 stoiskach wystawcy prezentowali swoje produkty, od żywności: ciast, olejów i miodów, poprzez wyroby rękodzielnicze, takie jak: ozdoby choinkowe, lalki, mydełka czy zabawki ekologiczne. | | Michał Maliszewski | | piątek, 04 grudnia 2015 08:00 | W roku szkolnym 2014/2015 w Zespole Szkół Rolniczych w Woli Osowińskiej nauczyciele i uczniowie uczestniczyli w projekcie Szkoła z klasą 2.0.
Jest to kolejna edycja programu organizowanego przez Centrum Edukacji Obywatelskiej. Miał on na celu wypracowanie zasad korzystania z nowoczesnych technologii informacyjno-komunikacyjnych (TIK) w edukacji i rozwijanie ciekawych i atrakcyjnych dla uczniów sposobów nauczania. Program Szkoła z klasą pomaga między innymi rozwijać umiejętności samodzielnego myślenia, odpowiedzialnego korzystania ze źródeł w Internecie oraz wykorzystywania wiedzy w praktyce. | |
|
|
<< pierwsza < poprzednia 1201 1202 1203 1204 1205 1206 1207 1208 1209 1210 następna > ostatnia >>
|
| Strona 1205 z 1876 |