Najświeższe informacje z Radzynia Podlaskiego i okolic.
|
| Michał Maliszewski | | środa, 09 grudnia 2015 08:00 | „Mikołaju, Mikołaju co Ty robisz w naszym kraju? Robię piłki i korale a dla Ciebie piękną lalę.”
Takie i inne wierszyki mikołajkowe słychać było w piątek 4 grudnia w sali konferencyjnej Urzędu Miasta bo Mikołaj w tym roku najwcześniej zagościł u dzieci ze Stowarzyszenia Ośmy Kolor Tęczy. Mikołaj przybył do nas ze Śnieżynkami z Fundacji Tesco, która ufundowała paczki dla zebranych. | |
| Michał Maliszewski | | środa, 09 grudnia 2015 08:00 | Dyrektor szkoły Grażyna Dzida przekazała nam informację o sukcesie Pawła Jabłońskiego, ucznia czwartej klasy Technikum żywienia i usług gastronomicznych.
W eliminacjach I Ogólnopolskiej ,,OLIMPIADY KAWY” dla szkół gastronomicznych, w których rywalizowało 13 uczestników z całej Polski reprezentant Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim został zwycięzcą półfinału. Paweł Jabłoński pokonał rywali uzyskując najlepszy wynik w teście pisemnym i Cup Tasting oraz wykazał się bardzo wysokim kunsztem parzenia kawy. Postawa i umiejętności Pawła zostały najwyżej ocenione przez jury olimpiady. | | Michał Maliszewski | | środa, 09 grudnia 2015 08:00 | Pół roku temu mogliśmy go spotkać na sesji Rady Miasta siedzącego obok burmistrza Jerzego Rębka.
Przemysław Czarnek, były radca prawny miasta Radzyń Podlaski 8 grudnia został powołany przez premier Beatę Szydło na stanowisko wojewody lubelskiego. Dr hab. Czarnek miał okazję poznać problemy naszego miasta, jego strukturę oraz władze. Mamy nadzieję, że przyczyni się to do przychylnego rozpatrywania próśb włodarza miasta, a także pomocy w przywróceniu pałacowi Potockich dawnego blasku. | | | Michał Maliszewski | | wtorek, 08 grudnia 2015 08:00 | Członkowie Koła Turystycznego „Horyzont” ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Radzyniu Podlaskim wzięli udział w warsztatach kulinarno-plastycznych w Grali-Dąbrowiźnie.
W przepięknym zajeździe „Zygmuntówka” w samym środku „Indiańskiej wioski” wychowankowie poczuli smak Bożego Narodzenia. Na początku zostali poczęstowani pysznym, pieczonym na miejscu makowcem, ciastkami i napojami. Następnie przyszedł czas na pierogi z barszczykiem. Po degustacji młodzież pod czujnym okiem szefa kuchni wypiekała pierniczki (wyrabiała ciasto, robiła lukier, nadawała kształt pierniczkom). Druga część to warsztaty plastyczne. Wychowankowie robili stroiki bożonarodzeniowe i ozdoby na choinkę. | | Michał Maliszewski | | wtorek, 08 grudnia 2015 08:00 | 12 grudnia o godzinie 19.00 w Radzyńskim Ośrodku Kultury odbędzie się koncert charytatywny organizowany przez uczniów I Liceum Ogólnokształcącego.
Młodzież już po raz kolejny przyłącza się do ogólnopolskiej akcji Szlachetna Paczka. Zebrane pieniądze przeznaczą na pomoc rodzinie z okolic Radzynia. Koncert ten to nie tylko świetny sposób spędzenia sobotniego wieczoru, ale również wkład w pomoc innym. Wystąpią: | |
|
|
<< pierwsza < poprzednia 1201 1202 1203 1204 1205 1206 1207 1208 1209 1210 następna > ostatnia >>
|
| Strona 1202 z 1876 |