Najświeższe informacje z Radzynia Podlaskiego i okolic.
|
| Piotr Tarnowski – Podinspektor Wydziału Zarządzania Mieniem Komunalnym | | piątek, 01 kwietnia 2016 07:00 | 31 marca 2016 r. odbyła się impreza ekologiczna pt. "Rady na odpady" zorganizowana przez Szkołę Podstawową nr 2 przy ul. Chmielowskiego.
Koordynatorem wydarzenia była Anna Iwaniuk, która wraz z klasą II d przygotowała bardzo atrakcyjny, edukacyjny i ekologiczny spektakl teatralny na kanwie słynnego "Czerwonego Kapturka". | |
| Michał Maliszewski | | piątek, 01 kwietnia 2016 07:00 | 31 marca 2016 r. w czwartek, przy pełnej widowni zainaugurowano Dni z Autyzmem i innymi Niepełnosprawnościami pod patronatem starosty radzyńskiego Lucjana Kotwicy oraz burmistrza miasta Radzyń Podlaski Jerzego Rębka.
Dyrektor SOSW Małgorzata Popek przywitała gości, którzy zaszczycili swoja obecnością to wydarzenie, a wśród nich: Lucjana Kotwicę – starostę radzyńskiego, dyrektorów szkół: Bożenę Marcinkowska – dyrektora Gimnazjum nr 2 w Radzyniu Podlaskim, Cezarego Czarniaka – dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2, Danutę Bukryj Pałkę – dyrektora Szkoły Podstawowej Nr 1. Wśród zaproszonych gości byli również: Elżbieta Welk-Dołbeń – dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Radzyniu Podlaskim, Agnieszka Włoszek - dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Radzyniu Podlaskim, Andrzej Nastaj – prezes Zarządu SIMENA oraz Janusz Kowalczyk - główny technolog w Zakładzie Pracy Chronionej SIMENA, Anna Michalak – kierownik Wydziału Edukacji w Starostwie Powiatowym w Radzyniu Podlaskim oraz Paweł Żochowski – dyrektor Radzyńskiego Ośrodka Kultury. | | Michał Maliszewski | | czwartek, 31 marca 2016 07:00 | Przypominamy wszystkim byłym uczniom radzyńskiego LO - tylko do północy macie czas, aby zgłosić się na I Zjazd Absolwentów.
Wypełnioną kartę uczestnictwa należy przesłać mailem na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. (można też zanieść ją osobiście do sekretariatu szkoły - jeśli zdążycie). Na konto komitetu organizacyjnego (BS Radzyń Podlaski, nr: 19 8046 0002 2001 0106 0148 0001) należy wpłacić też 100 zł. W tytule przelewu należy wpisać: I Zjazd Absolwentów / imię i nazwisko / nazwisko panieńskie / rok zdania matury. Kartę zgłoszeniową i szczegółowe informacje znajdziecie na stronie szkoły - tutaj. Do dzieła! | | | Michał Maliszewski | | czwartek, 31 marca 2016 07:00 | Burmistrz Radzynia Podlaskiego Jerzy Rębek składał wniosek o środki pomocowe na wsparcie gmin miejskich z województwa lubelskiego w zakresie przygotowania lub aktualizacji programów rewitalizacji.
Wniosek został odrzucony przez komisję konkursową. Podczas ubiegłej sesji Rady Miasta Marek Zawada dopytywał skąd taka decyzja: - Mam pytanie odnośnie wniosku dotyczącego planu rewitalizacji – rozpoczął radny Zawada. – Czytaliśmy w mediach, że ten wniosek na dofinansowanie został odrzucony ze względów formalnych i chciałem się dowiedzieć, kto go realizował. Czy robili to pracownicy Urzędu Miasta, a może firma zewnętrzna? Jakie są szanse na ponowne złożenie tego wniosku? – mówił radny. | | Michał Maliszewski | | środa, 30 marca 2016 07:00 | Jedna z naszych Czytelniczek pyta, czy możliwe jest jeszcze stworzenie deptaka w naszym mieście.
W swoim liście pisze: Z tego co pamiętam, był kiedyś plan utworzenia na ulicy Ostrowieckiej deptaka. Chciałabym wiedzieć, czy jest w ogóle taka możliwość z technicznego punktu widzenia i czy miasto bierze pod uwagę taką opcję w przyszłości i planuje wykonanie stosownych projektów - kończy. W imieniu naszej Czytelniczki postanowiliśmy dowiedzieć się, jak burmistrz zapatruje się na takie miejsce rekreacji w centrum Radzynia. Zadaliśmy również pytanie – jeśli nie na ul. Ostrowieckiej, to gdzie? | |
|
|
<< pierwsza < poprzednia 1151 1152 1153 1154 1155 1156 1157 1158 1159 1160 następna > ostatnia >>
|
| Strona 1152 z 1876 |