Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 27 czerwca 2026 imieniny: Maryli, Władysława

AKTUALNOŚCI

Najświeższe informacje z Radzynia Podlaskiego i okolic.

Impreza ekologiczna "Rady na odpady"

Piotr Tarnowski – Podinspektor Wydziału Zarządzania Mieniem Komunalnym   
piątek, 01 kwietnia 2016 07:00

Zgłaszające się dzieci31 marca 2016 r. odbyła się impreza ekologiczna pt. "Rady na odpady" zorganizowana przez Szkołę Podstawową nr 2 przy ul. Chmielowskiego.

Koordynatorem wydarzenia była Anna Iwaniuk, która wraz z klasą II d przygotowała bardzo atrakcyjny, edukacyjny i ekologiczny spektakl teatralny na kanwie słynnego "Czerwonego Kapturka".

 

SOSW zainaugurował tegoroczne Dni z Autyzmem

Michał Maliszewski   
piątek, 01 kwietnia 2016 07:00

Dni z Autyzmem w Radzyńskiej Krainie Serdeczności31 marca 2016 r. w czwartek, przy pełnej widowni zainaugurowano Dni z Autyzmem i innymi Niepełnosprawnościami pod patronatem starosty radzyńskiego Lucjana Kotwicy oraz burmistrza miasta Radzyń Podlaski Jerzego Rębka.

Dyrektor SOSW Małgorzata Popek przywitała gości, którzy zaszczycili swoja obecnością to wydarzenie, a wśród nich: Lucjana Kotwicę – starostę radzyńskiego, dyrektorów szkół: Bożenę Marcinkowska – dyrektora Gimnazjum nr 2 w Radzyniu Podlaskim, Cezarego Czarniaka – dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2, Danutę Bukryj Pałkę – dyrektora Szkoły Podstawowej Nr 1. Wśród zaproszonych gości byli również: Elżbieta Welk-Dołbeń – dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Radzyniu Podlaskim, Agnieszka Włoszek - dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i  Rekreacji w Radzyniu Podlaskim, Andrzej Nastaj – prezes Zarządu SIMENA oraz Janusz Kowalczyk - główny technolog w Zakładzie Pracy Chronionej SIMENA, Anna Michalak – kierownik Wydziału Edukacji  w Starostwie Powiatowym w Radzyniu Podlaskim oraz Paweł Żochowski – dyrektor Radzyńskiego Ośrodka Kultury.

 

Absolwencie! Masz czas do północy!

Michał Maliszewski   
czwartek, 31 marca 2016 07:00

Program zjazduPrzypominamy wszystkim byłym uczniom radzyńskiego LO - tylko do północy macie czas, aby zgłosić się na I Zjazd Absolwentów.

Wypełnioną kartę uczestnictwa należy przesłać mailem na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.  (można też zanieść ją osobiście do sekretariatu szkoły - jeśli zdążycie). Na konto komitetu organizacyjnego (BS Radzyń Podlaski, nr: 19 8046 0002 2001 0106 0148 0001) należy wpłacić też 100 zł. 

W tytule przelewu należy wpisać: I Zjazd Absolwentów / imię i nazwisko / nazwisko panieńskie / rok zdania matury.

Kartę zgłoszeniową i szczegółowe informacje znajdziecie na stronie szkoły - tutaj.

Do dzieła!

 

Wniosek na środki pomocowe odrzucony. Dlaczego?

Michał Maliszewski   
czwartek, 31 marca 2016 07:00

Radny Rady Miasta Marek Zawada Burmistrz Radzynia Podlaskiego Jerzy Rębek składał wniosek o środki pomocowe na wsparcie gmin miejskich z województwa lubelskiego w zakresie przygotowania lub aktualizacji programów rewitalizacji.

Wniosek został odrzucony przez komisję konkursową. Podczas ubiegłej sesji Rady Miasta Marek Zawada dopytywał skąd taka decyzja: - Mam pytanie odnośnie wniosku dotyczącego planu rewitalizacji – rozpoczął radny Zawada. – Czytaliśmy w mediach, że ten wniosek na dofinansowanie został odrzucony ze względów formalnych i chciałem się dowiedzieć, kto go realizował. Czy robili to pracownicy Urzędu Miasta, a może firma zewnętrzna? Jakie są szanse na ponowne złożenie tego wniosku? – mówił radny.

 

Deptak na ul. Ostrowieckiej. Czy to jeszcze możliwe?

Michał Maliszewski   
środa, 30 marca 2016 07:00

Radni podczas sesji Jedna z naszych Czytelniczek pyta, czy możliwe jest jeszcze stworzenie deptaka w naszym mieście.

W swoim liście pisze: Z tego co pamiętam, był kiedyś plan utworzenia na ulicy Ostrowieckiej deptaka. Chciałabym wiedzieć, czy jest w ogóle taka możliwość z technicznego punktu widzenia i czy miasto bierze pod uwagę taką opcję w przyszłości i planuje wykonanie stosownych projektów - kończy. W imieniu naszej Czytelniczki postanowiliśmy dowiedzieć się, jak burmistrz zapatruje się na takie miejsce rekreacji w centrum Radzynia. Zadaliśmy również pytanie – jeśli nie na ul. Ostrowieckiej, to gdzie?

 
<< pierwsza < poprzednia 1151 1152 1153 1154 1155 1156 1157 1158 1159 1160 następna > ostatnia >>

Strona 1152 z 1876