Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 27 czerwca 2026 imieniny: Maryli, Władysława

AKTUALNOŚCI

Najświeższe informacje z Radzynia Podlaskiego i okolic.

Kadeci z Technikum im. Wincentego Witosa w Woli Osowińskiej kolejny raz odwiedzili Sąd Rejonowy

Michał Maliszewski   
czwartek, 21 kwietnia 2016 07:00

Uczniowie na sali rozpraw14 kwietnia br. kadeci z Technikum im. Wincentego Witosa  w Woli Osowińskiej w ramach realizacji zadań wynikających z innowacji pedagogicznej „klasa mundurowa” odwiedzili Sąd Rejonowy w Radzyniu Podlaskim.

Gospodarzem wizyty była wiceprezes SSR Dorota Domańska, przewodnicząca II wydziału karnego, która zaprosiła uczniów do jednej z największych w tutejszym sądzie sal rozpraw, gdzie zapoznała młodzież z funkcjonowaniem wymiaru sprawiedliwości w Polsce, przebiegiem rozprawy sądowej, wskazała miejsca zajmowane w czasie rozprawy przez sędziego, oskarżonego, adwokata oraz świadków. Uczniowie dowiedzieli się również jak wygląda codzienna praca sędziego i jaką drogę trzeba przebyć, by zostać sędzią.

 

Jarosław Ejsmont nie jest już sekretarzem w gminie Radzyń

Michał Maliszewski   
czwartek, 21 kwietnia 2016 07:00

Od lewej: wójt Wiesław Mazurek i Jarosław Ejsmont

Dzisiaj, 21 kwietnia 2016 roku, jest ostatnim dniem pracy Jarosława Ejsmonta - sekretarza gminy Radzyń Podlaski.

Taką informację otrzymaliśmy od wójta gminy - Wiesława Mazurka. Jarosław Ejsmont pełnił funkcję sekretarza od 1 kwietnia 2011 roku. Niedługo zostanie ogłoszony konkurs, który wyłoni jego następcę.

Z nieoficjalnych źródeł wiemy, że Jarosław Ejsmont ma zostać nowym kierownikiem placówki terenowej KRUS w Radzyniu Podlaskim.

 

 

Tadeusz Sławecki dyrektorem biblioteki wojewódzkiej

Mariusz Szczygieł   
środa, 20 kwietnia 2016 18:37

Tadeusz Sławecki (fot.slawecki.pl)Tadeusz Sławecki został wybrany na stanowisko dyrektora Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. H. Łopacińskiego w Lublinie.

W konkursie ogłoszonym na początku lutego przez Urząd Marszałkowski, pokonał Pawła Kozioła, byłego dyrektora Biblioteki Publicznej w Przemyślu. 

Został powołany na siedem lat i swoją funkcję będzie pełnił do 2023 roku.

 

Kolejny sukces hotelarzy z ZSP!

Michał Maliszewski   
środa, 20 kwietnia 2016 07:00

Paula SiudajPaula Siudaj z ZSP im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim w finale VIII Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej!

11 – 14 kwietnia 2016 r. w Kołobrzegu odbył się Ogólnopolski Finał VIII Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej. Tegoroczna olimpiada odbywała się pod hasłem „Historia hotelarstwa”. Patronat nad tym wydarzeniem objęło Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Celem olimpiady jest rozwijanie wśród młodzieży zainteresowań hotelarstwem i turystyką oraz podnoszenie poziomu umiejętności zawodowych ujętych w podstawie programowej kształcenia w zawodzie technik hotelarstwa, jak również rozbudzenie ambicji zawodowych uczniów klas hotelarskich oraz stworzenie młodzieży możliwości szlachetnego współzawodnictwa w rozwijaniu swoich uzdolnień i zainteresowań.

 

Zadbaj o swoje zdrowie na wiosnę!

Michał Maliszewski   
środa, 20 kwietnia 2016 07:00

MammografiaMammografia trwa jedynie kilka minut i polega na zrobieniu 4 zdjęć rentgenowskich –  dwóch projekcji każdej piersi. Pozwala na rozpoznanie i wykrycie tzw. zmian bezobjawowych (guzków oraz innych nieprawidłowości w piersi) w bardzo wczesnym etapie rozwoju – wtedy, kiedy nie są one wyczuwalne przez kobietę lub lekarza, co bardzo istotnie zwiększa szansę wyleczenia.

 „Mimo, iż mammografia to najskuteczniejsza metoda profilaktyki raka piersi, nadal mniej niż połowa kobiet poddała się bezpłatnemu badaniu w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi – mówi dr Małgorzata Cymerman z LUX MED Diagnostyka - Zachęcamy panie do profilaktyki związanej z rakiem piersi, gdyż jest to najczęściej występujący nowotwór złośliwy wśród Polek.”

 
<< pierwsza < poprzednia 1141 1142 1143 1144 1145 1146 1147 1148 1149 1150 następna > ostatnia >>

Strona 1143 z 1876