Najświeższe informacje z Radzynia Podlaskiego i okolic.
|
| Andrzej Filipiuk | | sobota, 23 lipca 2016 07:00 | Od 9 do 18 lipca młodzież z Zespołu Szkół w Białce w ramach wakacyjnego obozu przemierzała trasę od Warszawy przez Toruń, Grudziądz, Malbork do Gdańska.
Ze względu na duże odległości był to bardziej obóz „przejazdowy” niż wędrowny. Chociaż trafiały się też odcinki, które pokonywaliśmy niosąc w plecakach cały swój dobytek. Pobyt w miastach miał charakter edukacyjno – wypoczynkowy. W Warszawie zwiedzaliśmy Muzeum Powstania Warszawskiego, Starówkę. Wieczorem oglądaliśmy multimedialny pokaz na warszawskich fontannach. Jednym z punktów programu była też wizyta w stołecznym ZOO. | |
| Michał Maliszewski | | piątek, 22 lipca 2016 17:29 | 
| | Michał Maliszewski | | piątek, 22 lipca 2016 07:00 | Kto śledził od rana nasz fanpage na facebooku ten wie, ile entuzjazmu, wiary i pozytywnej energii mają uczestnicy Światowych Dni Młodzieży. Od godziny 10.00 transmitowaliśmy na żywo najważniejsze momenty pierwszego dnia ŚDM w Radzyniu Podlaskim.
Wydarzenie rozpoczęło się modlitwą w Sanktuarium MBNP. Stamtąd, tuż przed godziną 10.00 młodzież przemaszerowała ulicami miasta do sali sportowo-widowiskowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II, na "kawę u burmistrza". Tam przywitali ich: włodarz Radzynia Podlaskiego Jerzy Rębek, wójt Wiesław Mazurek, starosta radzyński Lucjan Kotwica oraz dyrektor ZSP Grażyna Dzida. | | | Michał Maliszewski | | czwartek, 21 lipca 2016 07:00 | Na przełomie lipca w naszym mieście mogliśmy zaobserwować kilka zmian.
Przede wszystkim włodarz Radzynia Podlaskiego ustosunkował się do licznych postulatów mieszkańców i w końcu ławki zaczynają się pojawiać na ulicach naszego miasta. My zaobserwowaliśmy po dwie na ulicy Jana Pawła II oraz przy ul. Sitkowskiego. Wnioskowały o to głównie osoby starsze, które z centrum miasta wyruszają piechotą na cmentarz. | | Michał Maliszewski | | środa, 20 lipca 2016 07:00 | 17 lipca 2016 r. w sołectwie Zarzec Ulański odbyły się Gminne Obchody Dnia Strażaka połączone z jubileuszem 50-lecia powstania miejscowej OSP. Uroczystość poprzedził przemarsz pododdziałów na plac strażnicy.
Mszę świętą polową w intencji strażaków odprawili: ks. Henryk Och – kapelan powiatowy strażaków, ks. Andrzej Witkowski – proboszcz parafii Ulan, ks. Stanisław Sierakowski – kapelan strażaków. Wszystkich zebranych powitał dh Jarosław Koczkodaj – prezes Zarządu Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Ulanie-Majoracie, a zarazem wójt gminy, który podziękował strażakom ochotnikom za ich pełną poświęcenia, oddaną służbę. Z okazji Gminnych Obchodów Dnia Strażaka połączonych z jubileuszem 50-lecia OSP Zarzec złożył serdeczne gratulacje, a także życzenia udanej realizacji podejmowanych przedsięwzięć. | |
|
|
<< pierwsza < poprzednia 1091 1092 1093 1094 1095 1096 1097 1098 1099 1100 następna > ostatnia >>
|
| Strona 1095 z 1876 |