| Mariusz Szczygieł | | czwartek, 06 października 2016 07:00 | 1 października 2016 roku odbyły się uroczystości związane z obchodami 95 rocznicy powstania i szóstej rocznicy nadania imienia pułkownika pilota Zdzisława Krasnodębskiego Szkole Podstawowej w Woli Osowińskiej, której dyrektorem jest Danuta Kucio.
Wśród zaproszonych gości znaleźli się: Marcin Duszek – poseł na Sejm, Sławomir Sosnowski - Marszałek Województwa Lubelskiego, Teresa Misiuk – Lubelski Kurator Oświaty, gen. bryg. Ryszard Hać – Dyrektor Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie, gen dyw. Zbigniew Galec,Tomasz Futera – burmistrz Kocka, Tomasz Stephan – wiceburmistrz Radzynia Podlaskiego, mł. insp. Zbigniew Krzos - Komendant Powiatowej Policji w Radzyniu Podlaskim, delegacja z 4 Skrzydła z Dęblina z ppłk. Arturem Borkowskim, delegacja z 23. Bazy z Mińska Mazowieckiego z ppłk. Arturem Lalakiem, delegacja z 41. Bazy w Dęblinie z ppłk. pil. Markiem Stechni, delegacje klubów i stowarzyszeń lotniczych, ks. Waldemar Tkaczuk, ks. Franciszek Izdebski, Radosław Sałata – Wójt Gminy Borki, radni powiatowi i gminni, dyrektorzy szkół, kierownicy instytucji z terenu powiatu i gminy, poczty sztandarowe, nauczyciele, rodzice, dzieci i społeczność lokalna. | | Katarzyna Pszczółkowska | | czwartek, 06 października 2016 07:00 | Między 26 września a 4 października wszystkie szkoły z terenu gminy Ulan-Majorat wystawiły bajkę pod tytułem „Magiczna Biedronka” w ramach projektu „Bajka wędruje przez gminę” Ulańskiego Forum Inicjatyw Społecznych.
Projekt, częściowo już zrealizowany, zakładał między innymi wystawienie przez osoby dorosłe bajki jako przedstawienia scenicznego dla dzieci. Po obejrzeniu przedstawienia dzieci rozpoczęły tworzenie prac plastycznych. Wyłonione wśród nich w ramach konkursu, już wkrótce trafią do książki „Magiczna Biedronka” autorstwa Katarzyny Pszczółkowskiej, członkini UFIS i koordynatora projektu „Bajka wędruje przez gminę”. | | | Mariusz Szczygieł | | czwartek, 06 października 2016 07:00 | Wczoraj, 5 października br. mieliśmy okazję uczestniczyć w wystawie prac pokonkursowych konkursu miejsko-gminnego dla szkół i przedszkoli „Gdzie wszyscy, tam nadzieja – jubileusz Chrztu Polski”. Chwilę po wernisażu na sali kinowej Radzyńskiego Ośrodka Kultury odbył się koncert pieśni patriotycznej w wykonaniu uczniów szkół z powiatu radzyńskiego.
W wydarzeniu uczestniczyli: burmistrz Jerzy Rębek, starosta radzyński Lucjan Kotwica, wicestarosta Jan Gil, dyrektorzy szkół z terenu miasta oraz mieszkańcy Radzynia Podlaskiego. - Chcieliśmy, aby dzieci przypomniały sobie to wszystko, co jest ważne w rocznicy Chrztu Polski oraz by miały świadomość ponad tysiącletniej narodowej historii chrześcijańskiej tradycji w naszym kraju, by kształciły wartości moralne i obywatelskie jako czynnik, który ma integrować młode pokolenie – powiedziała Danuta Bukryj-Pałka. – Chcieliśmy także wspierać uczniów zdolnych plastycznie przez promocję efektów ich pracy, czego mamy przykład właśnie dzisiaj. W konkursie wzięło udział łącznie 49 uczniów. Gdy prace już do nas spłynęły, powołaliśmy komisję, która oceniła ich poziom i wyłoniła najlepszych. Obrady były trudne. Z tych prac naprawdę niełatwo było wybrać te, które najlepiej uchwyciły myśl chrześcijańską i dostosować się do poziomu tak młodych uczestników – mówiła dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Radzyniu Podlaskim. | | Mariusz Szczygieł | | środa, 05 października 2016 07:00 | 26 – 30 września w Gimnazjum Nr 2 w Radzyniu Podlaskim odbyła się akcja charytatywna, której celem było zebranie funduszy na leczenie 3-letniej Amelki.
W szkole została zorganizowana loteria fantowa przy pomocy Wolontariatu Szkolnego. W zbiórce rzeczy, które można było wylosować znalazły się przedmioty przekazane przez nauczycieli, uczniów oraz pracowników Biblioteki Miejskiej. Gimnazjaliści mogli wygrać drobne upominki, a przy okazji wesprzeć szczytny cel. Ponadto na terenie szkoły uczniowie zbierali pieniądze do puszek. Łączna kwota zebrana na terenie gimnazjum to 640,20 zł. Dodatkowo zorganizowano zbiórkę zakrętek, które również zostaną przekazane na leczenie Amelki. | |