| Jerzy Popek | | sobota, 08 października 2016 07:00 | Wzorem lat ubiegłych powiaty lubartowski, radzyński, parczewski, bialski, włodawski i rycki postanowiły zorganizować IV Regionalną Olimpiadę Wiedzy o Zdrowiu Psychicznym – Lubartów 2016.
Głównym organizatorem jest w tym roku Powiat Lubartowski. Olimpiada adresowana jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych z wymienionych powiatów. Jej głównym celem jest poszerzenie wiedzy i wzrost świadomości w zakresie zdrowia psychicznego, sprzyjający kształtowaniu nawyków prozdrowotnych, lepszemu rozumieniu zaburzeń i zwalczaniu stereotypów w tym zakresie, zgodnie z założeniami Narodowego Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego. Organizacja Olimpiady składa się z trzech etapów. Etap szkolny, czyli przeprowadzenie w szkołach testów kwalifikujących do etapów powiatowych, przeprowadzenie w każdym z zaangażowanych powiatów etapów powiatowych i wyłonienie przez każdy powiat 3 najlepszych uczniów. | | Piotr Szkurłatowicz | | sobota, 08 października 2016 07:00 | 5 października 2016 roku w Publicznym Gimnazjum w Kąkolewnicy odbyło się ślubowanie klas pierwszych, połączone z obchodami Dnia Patrona.
Był to dzień wyjątkowy - Święto Szkoły, które rozpoczęło się mszą świętą. Liturgię sprawował i homilię wygłosił ksiądz Radosław Osipacz. Dalsza część uroczystości miała miejsce w murach szkolnych. Święto szkoły zaczął Dyrektor Zespołu Oświatowego mgr Witold Lipski, który przywitał gości w osobach: księży Janusza Sałaja i Radosława Osipacza, zastępcy wójta gminy Pawła Komonia, kierownika referatu administracji i oświaty Urzędu Gminy Agnieszki Soboty. Powitał też wicedyrektorów, nauczycieli oraz uczniów naszego gimnazjum, a w szczególności pierwszoklasistów. | | | Michał Maliszewski | | sobota, 08 października 2016 07:00 | Wczoraj, o godzinie 10.00 w sali kinowej Radzyńskiego Ośrodka Kultury odbyła się uroczysta sesja naukowa z okazji 1050-lecia rocznicy Chrztu Polski.
Swoją obecnością uświetnili to wydarzenie: ks. prałat Roman Wiszniewski, starosta radzyński Lucjan Kotwica, wicestarosta Jan Gil, burmistrz Radzynia Podlaskiego Jerzy Rębek, wójt gminy Radzyń Podlaski Wiesław Mazurek oraz dyrektorzy szkół i instytucji, a także młodzież z powiatu radzyńskiego. - Kończący się tydzień był bardzo bogaty w wydarzenia i uroczystości prowadzone z racji 1050-lecia rocznicy Chrztu Polski – otworzyła wydarzenie Grażyna Dzida. – Wielu z was brało udział w konkursach plastycznych, recytatorskich, historycznych czy w przeglądzie pieśni patriotycznych. Dzisiaj dyrektorzy szkół odpowiedzialni za przeprowadzenie tych konkursów przedstawią nam wyróżnione w nich osoby – powiedziała dyrektor ZSP. | | Sekretarz Zarządu RTM Andrzej Kotyła | | piątek, 07 października 2016 07:00 | W sobotę 15 października 2016 r., w Sali radzyńskiej oranżerii wystąpią: Sławomir Tomasik – skrzypce i Robert Morawski – fortepian.
Doktor Robert Morawski. Urodzony w Kanadzie polski pianista kameralista, uczeń Jerzego Marchwińskiego. W 1999 roku ukończył Akademię Muzyczną im. F. Chopina w Warszawie. Kształcił się pod kierunkiem wielu artystycznych osobowości: Leszek Brodowski, Irwin Gage, Tomasz Herbut, Lee Kum Sing, Naum Sztarkman, Joanna Świtlik, Edward Wolanin. Po raz pierwszy wystąpił w Filharmonii Narodowej mając siedem lat. Koncertuje w kraju i zagranicą, między innymi w Niemczech, Austrii, Bułgarii, Szwajcarii, Włoszech, Norwegii i Francji oraz w Kanadzie. Występował na wielu międzynarodowych festiwalach muzycznych Schleswig Holstein Musik Festival, Warszawska Jesień, Laboratorium Muzyki Współczesnej, Dni Sztuki Wokalnej im. Ady Sari. | |