Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 26 czerwca 2026 imieniny: Jana, Pawła

AKTUALNOŚCI

Najświeższe informacje z Radzynia Podlaskiego i okolic.

ZSP zaprasza na „Międzyszkolny Turniej Fryzjerski”

Mariusz Szczygieł   
środa, 16 listopada 2016 08:00

Plakat wydarzenia18 listopada br. już po raz drugi młodzi, zdolni adepci sztuki fryzjerskiej zmierzą się ze swymi rówieśnikami ze szkół wschodnich i środkowych województw Polski.

Wśród startujących będą przedstawiciele szkół fryzjerskich z: Bełżyc, Chełma, Garwolina, Lublina, Łukowa, Parczewa oraz Puław. Swoją obecność zapowiedziała mistrzyni fryzjerstwa Katerina Korolova.

- Jestem dumna z dotychczasowych sukcesów uczniów Technikum Fryzjerskiego ZSP, wspomnę tylko o uzyskaniu przez naszą uczennicę tytułu wicemistrzyni juniorów Polski 2016 - powiedziała nam Grażyna Dzida, dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim. - Cieszę się z bardzo dynamicznego rozwoju tego kierunku, tym bardziej, że został on powołany z mojej inicjatywy. Baza dydaktyczna powstała dzięki funduszom unijnym pozyskanym w ramach projektów unijnych realizowanych przez szkołę. Kadra pedagogiczna zaangażowana w kształcenie młodzieży posiada wysokie kwalifikacje zawodowe i  jest niezwykle kreatywna, realizuje ciekawe inicjatywy, co owocuje wieloma sukcesami uczniów oraz bogatą ofertą szkoleń i zajęć - tłumaczyła.

 

Sukces historyków z I LO

Mariusz Szczygieł   
środa, 16 listopada 2016 08:00

Wspólne zdjęcie10 listopada 2016 r. w przeddzień Narodowego Święta Niepodległości drużyna z I Liceum Ogólnokształcącego w Radzyniu Podlaskim w składzie: Bartłomiej Powałka (klasa III F - humanistyczna), Kamil Połóg (III F - humanistyczna) i Piotr Rychlik (II G – mat-fiz-inf) wzięła udział w Internetowym Konkursie o Niepodległość Polski dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych województwa lubelskiego.

Konkurs zorganizowany został przez Lubelskiego Kuratora Oświaty oraz Wojewodę Lubelskiego, a odbył się w „Sali Błękitnej” Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie. Nasza drużyna zajęła II miejsce na 61 ekip startujących w rozgrywkach. W konkursie należało wykazać się nie tylko gruntowną wiedzą historyczną, lecz także refleksem. Liczyła się poprawność i szybkość odpowiedzi.

 

Jak nie wygrać, a być zwycięzcą

Mariusz Szczygieł   
środa, 16 listopada 2016 08:00

Mateusz w Mam TalentRobią to, co kochają, są podziwiani przez osoby, które ich obserwują, a na dodatek z własnej pasji zrobili swój zawód. Mowa tu o grupie R-style z Mateuszem „Lotarem” Odrzygóździem na czele.

Mateusz jest z pochodzenia radzynianinem, który ciągle podróżuje po Polsce. Jego pasją jest football freestyle czyli triki z piłką nożną (więcej o nim pisaliśmy tutaj!). Ostatnio mogliśmy oglądać go w popularnym talent show TVNu, w którym - razem ze swoją grupą - doszli bardzo daleko. Do „Mam Talent” dostali się drugi raz - jak widać nie spoczęli na laurach. Postanowiliśmy porozmawiać z reprezentantem naszego miasta o kulisach programu, emocjach jakie im towarzyszyły i ich dalszych planach. Zapraszamy na krótki wywiad z Lotarem.

 

Czytanie książek to ważna rzecz - najmłodsi już o tym wiedzą

Mariusz Szczygieł   
wtorek, 15 listopada 2016 08:00

Czytanie książki"Książka - to mistrz, co darmo nauki udziela, kto ją lubi - doradcę ma i przyjaciela, który z nim smutki dzieli, pomaga radości, chwilę nudów odpędza, osładza cierpkości."

CZYTANIE jako umiejętność rozumienia, wykorzystywania i refleksyjnego przetwarzania tekstów, w tym tekstów kultury, to jedna z najważniejszych umiejętności zdobywanych przez uczniów w procesie kształcenia.W Szkole Podstawowej w Zakrzewie realizowana jest już druga edycja rządowego programu „Książki naszych marzeń”, którego celem jest rozwijanie zainteresowań uczniów przez promocję czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Jednym z wielu wydarzeń promujących czytelnictwo był szkolny maraton czytelniczy, który polegał na zaprezentowaniu najciekawszego fragmentu wybranej przez siebie książki. Zarówno uczniowie jak i nauczyciele z ekspresją czytali piękne teksty, a słuchacze z wielkim zainteresowaniem słuchali prezentacji.

 

Uczniowie I LO na warsztatach językowych w Londynie, czyli jak zwiedzić Londyn szybko i przyjemnie

Mariusz Szczygieł   
wtorek, 15 listopada 2016 08:00

Wspólne zdjęcie28.10 - 02.11.2016 r. grupa 45 uczniów z I LO oraz 5 uczniów gimnazjum wraz z opiekunami uczestniczyła w warsztatach językowych w jednym z najpiękniejszych i najciekawszych miast na świecie – w Londynie.

Zwiedzanie stolicy Anglii połączone z lekcjami muzealnymi w języku angielskim oraz zakwaterowaniem w rodzinach brytyjskich dostarczyło młodzieży wielu niezapomnianych wrażeń. Intensywny i ciekawy program wycieczki pozwolił uczniom w krótkim czasie poznać najważniejsze i najpopularniejsze zabytki tej wielkiej europejskiej metropolii. Uczestnicy warsztatów zobaczyli m.in. Królewskie Obserwatorium Astronomiczne w Greenwich, słynny most Tower Bridge, twierdzę Tower of London, Katedrę Św. Pawła, Most Milenijny, teatr szekspirowski The Globe, Opactwo i Katedrę Westminster, Gmachy Parlamentu wraz z Big Ben'em, zmianę warty przed Pałacem Buckingham, plac Trafalgar, plac Piccadilly Circus oraz XIX-wieczny kliper herbaciany Cutty Sark.

 
<< pierwsza < poprzednia 1051 1052 1053 1054 1055 1056 1057 1058 1059 1060 następna > ostatnia >>

Strona 1051 z 1876