Najświeższe informacje z Radzynia Podlaskiego i okolic.
|
| Jakub Płecha | | piątek, 05 maja 2017 07:00 | Na samym początku ta myśl znajdowała się z tyłu głowy.
Później dręczyła jako najważniejszy cel tego roku. Miesiące zamieniły się w tygodnie, a te coraz szybciej w dni. W końcu zegar maturalny odliczał godziny i myśl o godnie zdanym egzaminie dojrzałości doskwierała uczniom na każdym kroku. Jak co roku maraton maturalny rozpoczął egzamin z języka polskiego. Postanowiliśmy się dowiedzieć, co tegoroczni abiturienci radzyńskich placówek uważają na temat tej części. Wśród tematów do wyboru na poziomie podstawowym pojawiły się m.in. "Praca - pasja czy obowiązek" na podstawie "Ziemi, planety ludzi" Antoine'a de Saint-Exupery'ego oraz analiza wiersza "Słyszę czas" Kazimierza Wierzyńskiego. | |
| Michał Maliszewski | | czwartek, 04 maja 2017 07:00 | Rolniku, Sadowniku, Ogrodniku - NIE TRUJ PSZCZÓŁ!
Czy wiesz, że pszczoły... zwiększają znacznie Twoje plony? Pomyśl o nich, Twoich pomocnikach, i zadbaj o swój biznes. Pamiętaj: - wykonuj opryski środkami ochrony roślin późnymi wieczorami lub w nocy (gdy nie pracujemy, nie zapylamy już Twoich upraw), - zachowaj ostrożność i nie stwarzaj zagrożenia dla ludzi i zwierząt, - stosuj środki o niskiej szkodliwości dla owadów zapylających, | | Michał Maliszewski | | środa, 03 maja 2017 12:14 | 
| | | Mariusz Szczygieł | | wtorek, 02 maja 2017 07:00 | Rolnicy!
Powiatowy Lekarz Weterynarii w Radzyniu Podlaskim w związku ze stałym zagrożeniem afrykańskim pomorem świń apeluje! Bezwzględnie przestrzegajcie zasad bioasekuracji: - nie kupujcie świń z niewiadomego źródła pochodzenia, - utrzymujcie świnie w sposób wykluczający kontakt z dzikami, - stosujcie tylko pasze zabezpieczone przed dostępem zwierząt wolno żyjących, - wyłóżcie maty nasączone środkiem dezynfekcyjnym przed wjazdami i wyjazdami z gospodarstw oraz przed wejściami do pomieszczeń, w których utrzymywane są świnie. | | Ewa Wysokińska | | wtorek, 02 maja 2017 07:00 | 28.04.2017r. w Szkole Podstawowej Nr 1 w Radzyniu Podlaskim odbyła się uroczysta akademia z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
Dyrektor Szkoły Danuta Bukryj- Pałka powitała uczniów i nauczycieli oraz zaprosiła wszystkich do wzięcia udziału w jakże wartościowej lekcji wychowania patriotycznego. Zwróciła uwagę, iż mija 226 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja, jak również podkreśliła doniosłe znaczenie tego wydarzenia. | |
|
|
<< pierwsza < poprzednia 971 972 973 974 975 976 977 978 979 980 następna > ostatnia >>
|
| Strona 972 z 1876 |