Najświeższe informacje z Radzynia Podlaskiego i okolic.
|
| Jakub Płecha i Michał Maliszewski | | sobota, 24 czerwca 2017 07:00 | 
| |
| Michał Maliszewski | | piątek, 23 czerwca 2017 07:00 | Klasy drugie Szkoły Podstawowej w Białce im. Świętego Jana Pawła II wraz z wychowczyniami: Haliną Mironiuk i Iwoną Mańko żegnają rok szkolny 2016/2017 na ognisku integracyjnym.
Wspólne zabawy, śpiew, gry, pieczenie kiełbasek, to dobry sposób na pożegnanie roku szkolnego i rozpoczęcie wakacji. | | Małgorzata Korba regionalny rzecznik ZUS w województwie lubelskim | | piątek, 23 czerwca 2017 07:00 | Ojcowie mogą na równi z matkami uczestniczyć w opiece nad dziećmi. Mimo to kobiety zdecydowanie dominują wśród osób korzystających z urlopu rodzicielskiego.
Po narodzinach dziecka rodzice mogą wykorzystać 20-tygodniowy urlop macierzyński, a po nim 32-tygodniowy urlop rodzicielski. W tym czasie rodzic otrzymuje zasiłek macierzyński z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Pierwsze 14 tygodni urlopu macierzyńskiego musi wykorzystać mama dziecka. Ale już kolejne tygodnie może oddać ojcu. Urlop rodzicielski jest natomiast bardziej elastyczny. Rodzice mogą go podzielić pomiędzy sobą na części (maksymalnie cztery). Może być również tak, że ten urlop wykorzysta w całości mama lub w całości tata. | | | Michał Maliszewski | | piątek, 23 czerwca 2017 07:00 | Lokalna Grupa Działania "Zapiecek" lipca organizuje wyjazd do Bychawy, gdzie odbędzie się IX Forum Kobiet Aktywnych.
Zaproszenie skierowane jest do lokalnych liderek działających na terenie objętym wdrażaniem LSR. Forum Kobiet Aktywnych to cykliczne wydarzenie integrujące i aktywizujące środowiska aktywnych kobiet! W ramach IX już edycji pn. "Kameralnie i intymnie, czyli o relacjach kobiet" Stowarzyszenie Wspierania Aktywności BONA FIDES zaplanowało szereg działań edukacyjnych z zakresu sztuki budowania przyjaźni, cieni i blasków macierzyństwa, trudnych relacje kobiet i sztuki odkrywania siebie i wiele, wiele innych. | | Sławomir Żyłka | | piątek, 23 czerwca 2017 07:00 | „Cała Polska czyta dzieciom, Ulan też...”
To cykliczne wydarzenie czytelnicze zorganizowała Gminna Biblioteka Publiczna, Biblioteka Zespołu Szkół im. Jana Pawła II i Gminny Ośrodek Kultury w Ulanie-Majoracie zapraszając 19 czerwca do siedziby GOK najlepszych czytelników z najmłodszych klas. Reprezentowali oni Gminne Placówki Oświatowe. Tradycyjnie Konkurs poprzedziło głośne czytanie przez dorosłych dla uczestników Konkursu i dziecięcej publiczności. Chętnie podjęła się tego zasiadająca w Komisji Bożena Krawczyk,Monika Piasko z Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej i patronujący wydarzeniu Jarosław Koczkodaj wójt gminy Ulan-Majorat. | |
|
|
<< pierwsza < poprzednia 931 932 933 934 935 936 937 938 939 940 następna > ostatnia >>
|
| Strona 935 z 1876 |