Najświeższe informacje z Radzynia Podlaskiego i okolic.
|
| Michał Maliszewski | | sobota, 16 grudnia 2017 07:00 | 11 – 13 grudnia 2017 roku z inicjatywy Gminnego Ośrodka Kultury odbyły się przedświąteczne warsztaty rękodzielnicze w sołectwach: Wierzchowiny, Gąsiory, Domaszewnica, Sobole i Sętki.
Ta oferta artystyczna była skierowana przede wszystkim do seniorów, którzy mieli niecodzienną okazję zdobienia styropianowych bombek różnymi technikami. Był to jednocześnie czas wspomnień i powrotu do czasu dzieciństwa, kiedy to ozdoby choinkowe wykonywało się zazwyczaj w domach. Zmieniły się materiały zdobnicze i większa jest ich dostępność na rynku, jednak nie zmieniła się idea twórczego spędzenia przedświątecznego czasu. | |
| Agata Pasek | | sobota, 16 grudnia 2017 07:00 | W roku szkolnym 2019/2020 uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Radzyniu Podlaskim praktyczne umiejętności będą zdobywać w nowych obiektach warsztatowych z nowoczesnym wyposażeniem.
8 grudnia 2017 r. Powiat Radzyński ogłosił przetarg nieograniczony na Budowę nowego obiektu służącego praktycznej nauce zawodu przy istniejącym budynku Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Radzyniu Podlaskim - etap I. | | Małgorzata Korba regionalny rzecznik ZUS w województwie lubelskim | | sobota, 16 grudnia 2017 07:00 | Przez jeden dzień po świętach Bożego Narodzenia Zakład Ubezpieczeń Społecznych będzie pracować w ograniczonym zakresie.
W środę, 27 grudnia, wszystkie sale obsługi klientów ZUS w województwie lubelskim będą czynne w godzinach 8.00-15.00. Jednak klientów będzie obsługiwać mniejsza liczba pracowników niż zazwyczaj. Będzie można składać wnioski i dokumenty, uzyskać większość zaświadczeń i otrzymać poradę na podstawie zapisów z systemu informatycznego ZUS. Nie będzie za to dostępu do papierowych akt. | | | Michał Maliszewski | | sobota, 16 grudnia 2017 07:00 | Czworo uczniów z I Liceum Ogólnokształcącego w Radzyniu Podlaskim w uznaniu dla znakomitych osiągnięć edukacyjnych otrzymało Stypendium Marszałka Województwa Lubelskiego w ramach programu stypendialnego „Lubelskie wspiera uzdolnionych 2017-2018”.
Uroczyste wręczenie odbyło się 11 grudnia w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. Stypendystami zostali: Milena Prokopiuk, Patryk Grodzicki, Mikołaj Korulczyk i Łukasz Latoch. Stypendystom dyplomy wręczyli Wicemarszałek Województwa Lubelskiego Krzysztof Grabczuk, sekretarz Województwa Anna Augustyniak oraz Marek Kos – radny Województwa Lubelskiego. | | Michał Maliszewski | | sobota, 16 grudnia 2017 07:00 | 22 stycznia 2018 r. w Katowicach odbędą się zawody etapu okręgowego w ramach LXI Olimpiady Astronomicznej. Po przejściu dwustopniowych eliminacji 3 uczniów z I LO w Radzyniu Podlaskim zostało zakwalifikowanych do kolejnego etapu. Warto podkreślić , iż do zawodów II stopnia dopuszczono zaledwie 62 uczniów z całej Polski.
Miłośnikami astronomii, którzy po rozwiązaniu wielu skomplikowanych zadań teoretycznych oraz przeprowadzeniu obserwacji planet i gwiazd, awansowali do eliminacji okręgowych są: Natalia Kwasek, Michał Grzywacz i Patryk Skrzeczkowski. Są oni uczniami klasy trzeciej o profilu matematyczno – fizyczno – infromatycznym. Uczniów do Olimpiady Astronomicznej przygotował Leszek Szalast, dla którego osobiście jest to również wyjątkowy sukces. Po raz trzydziesty uczniowie I LO awansowali bowiem do półfinału Olimpiady Astronomicznej. | |
|
|
<< pierwsza < poprzednia 851 852 853 854 855 856 857 858 859 860 następna > ostatnia >>
|
| Strona 855 z 1876 |