Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 20 września 2018 imieniny: Faustyny, Filipiny

Ulica Podlaska wygrała głosowanie!

Michał Maliszewski   
wtorek, 10 października 2017 07:00

Liczenie głosówPodczas głosowania na projekty realizowane w ramach budżetu obywatelskiego większością głosów wygrała ulica Podlaska, a dokładnie jej część przy cmentarzu.

Wczoraj o godzinie 10.00 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta w Radzyniu Podlaskim komisyjnie otwarto urnę oraz policzono wszystkie głosy. W głosowaniu wzięło udział 716 głosów w tym 46 kart było nieważnych (brak podpisu, źle zaznaczony projekt, itp.). Na budowę ulicy Podlaskiej na odcinku od cmentarza parafialnego do posesji nr 5 zagłosowało 403 mieszkańców Radzynia Podlaskiego. Projekt „Zalew OdNowa” – zagospodarowanie przestrzeni nad zalewem na miejsce spotkań i rekreacji zyskało przychylność 267 mieszkańców.

Internauci na facebookowym profilu „Chcemy reaktywacji zalewu w Radzyniu” nie kryli oburzenia: - Szkoda, ale z drugiej strony jako obywatele możemy czuć się lekko mówiąc "wydymani" – twierdzi jeden z nich. - Nie sądzicie, że budowa chodnika, czy remont drogi, ogólne zapewnienie bezpiecznego poruszania się po ulicy i jej okolicach należy do obowiązków Urzędu Miasta i powinny być finansowane z ich budżetu, a nie budżetu obywatelskiego? W końcu są to pieniądze na realizacje jakiegoś ciekawego pomysłu, który tchnął by trochę życia w to i tak wymierające miasto i z tych pieniędzy ma zostać sfinansowany projekt, który na dobrą sprawę powinien być obowiązkiem włodarzy? – tłumaczył internauta.

- 716 głosów z 16 tysięcy? – napisał kolejny użytkownik portalu społecznościowego. - To się nazywa budżet obywatelski... już pomijając ilość projektów, bo to może wynikać z tego, że to pierwszy raz, może nie każdy wiedział jak taki projekt napisać, jak to ma wyglądać. Ale żeby robić głosowanie w tygodniu roboczym i to pierwszym tygodniu października, gdzie większość studentów wyjechała, zresztą młodzi pracujący (często jeszcze zameldowani i płacący podatki w Radzyniu) też nie mieli jak zagłosować. Myślę, że te wyniki mogłyby inaczej wyglądać gdyby głosowanie było np. internetowe, gdyby rzeczywiście każdy miał szanse głosować. W Warszawie np. wygrał ostatnio projekt który nijak się kupy nie trzymał, i finansowo, i czasowo, ale jednak wygrał, bo był atrakcyjny dla mieszkańców. A o realizację niech się potem realizatorzy martwią, jak to spiąć w budżet. Szkoda, że tu się nie udało – zakończyła internautka.

A Wy co sądzicie o takim finale głosowania? Piszcie w komentarzach.

Zalew zostaje w niezmienionej formie

 

 

Komentarze  

 
#1 Budżetfor_sale 2017-10-10 07:46
To dobrze, że zrobią tam drogę, ale pieniądze powinny być z innego budżetu. Nowa nawierzchnia na Podlaskiej należy się mieszkańcom jak psu buda. Budżet obywatelski przeznaczyłbym dla realizacji projektu, z którego skorzysta szersze grono osób w 16 tysięcznym mieście np. jakiś plac zabaw, siłownia napowietrzna itp.
 
 
#2 BOKasiora 2017-10-10 09:11
No cóż i znów publiczne pieniądze idą tylko dla pewnej grupy ludzi :oops: Z miejsca przy zalewie mogliby korzystać wszyscy a z tamtej uliczki będą korzystać tylko niektórzy ale oni potrafili zmobilizować i zachęcić innych by na nich głosowali - choć nie będą z tego korzystali. Niektórzy później będą mówić: szkoda, że tak głosowałem/-am ... ale będzie już po fakcie :sad:
 
 
#3 zimnyzimny 2017-10-10 09:25
Jak zobaczyłem zestawienie tych projektów, byłem przekonany, że "wydymani" to z góry mogą się czuć mieszkańcy tej ulicy. Myślałem, populizm zwycięży, ku zmartwieniu wędkarzy i ... mieszkańców Partyzantów bo przy ich sklepie pijaków by nie brakowało. A zwyciężyło jak zwykle lenistwo, i dobrze, bo się nie chciało zagłosować. Swoją drogą tek kawałek ulicy należy się mieszkańcom jaki "psu buda" i aż dziw, że w ogóle weszło to do inwestycji realizowanej z budżetu obywatelskiego.
 
 
#4 RE: Ulica Podlaska wygrała głosowanie!blank74 2017-10-10 10:51
Radzyń jak to Radzyń z góry było wiadomo że wygra ulica.Tylko dlaczego?w niedalekiej okolicy jest Baczyńskiego,wyjazd z Bulwar jest też tragiczny niedługo beda pisane wnioski do Urzedu miasta o odszkodowanie za rozwalone zawieszenie.Takich ulic jest dużo w naszym mieście a zalew jeden.....A miasto jeszcze by mogło na tym zarobić.......
 
 
#5 RE: Ulica Podlaska wygrała głosowanie!technika 2017-10-10 11:35
Dlaczego głosowanie polegało na podaniu tylu swoich danych? Ja nie zagłosowałem tylko dlatego, że nie chciałem aby ktokolwiek mógł sprawdzić mój wybór mając moje imię, nazwisko i inne informacje.
 
 
#6 RE: Ulica Podlaska wygrała głosowanie!Polak921 2017-10-10 13:52
Skoro tyłu było zwolenników zalewu od nowa to dlaczego tak mało osób zagłosowało ? Bo wygrało lenistwo. W sieci ponad 1200 polubien fanpage zalewu a glosow raptem 267. Nie mieli czasu głosować na zalew nie mieli by też czasu korzystać z niego. Niestety trzeba wyjść i zagłosować a nie bronić się tym że jeśli w sieci by było głosowanie to by więcej głosów bylo.
 
 
#7 święte słowaP.K. 2017-10-10 14:37
Polak921 trafił w punkt, nie mieli czasu zagłosować, nie mieliby czasu potem korzystać... a tak swoją drogą wystarczy pozbyć się tej durnej nikomu nie potrzebnej gazetki, którą wydaje Rębek i byłaby kasa na zalew :D
 
 
#8 RE: Ulica Podlaska wygrała głosowanie!bozlec 2017-10-10 17:55
Bardzo dziękuję wszystkim biorącym udział w głosowaniu do budżetu obywatelskiego.To,że było nas tak dużo świadczy,że budżet obywatelski jest potrzebny Mam nadzieję że w przyszłym roku będzie wysyp pomysłów wszystko wyjdzie jeszcze lepiej ( a poprawić należy wiele)
 
 
#9 Budżet Oby..ulicznygallAnonim 2017-10-10 18:38
Pełna zgoda. Ulica należała się jak psu buda ale nie z pieniędzy BO. Serdeczne gratulacje dla zwycięskiego projektu :)
Widzę to też tak... Młody człowiek pochodzący z Radzynia, który wyjechał może za pracą, może do szkoły nie ma do czego wracać. Nie ma miejsc pracy, a jeśli są to nie są adekwatne zarobki wzgl wykonywanej pracy, albo nie ma się plecków. Jeśli nawet młody człowiek chce coś zmienić, ruszyć to miasto to i tak przegrywa na starcie ze "stroną rządzącą".
Pozdrawiam wszystkich głosujących na każdy projekt. Wierzę w to, że wszyscy którzy PSIOCZYLI czy na jeden czy na drugi projekt złożą w przyszłym roku LEPSZE! :)
 
 
#10 RE: Ulica Podlaska wygrała głosowanie!mieszkaniec11 2017-10-10 20:55
nie byłem na głosowaniu, interesuje mnie jaki odcinek ul.Podlaskiej bedzie remontowany. czyli posesji nr. 5 do ,,furtki'' cmentarza czyli ok 100 metrów
 
 
#11 polemika gallAnonimzimny 2017-10-11 09:38
Cytuję "Jeśli nawet młody człowiek chce coś zmienić, ruszyć to miasto to i tak przegrywa na starcie ze "stroną rządzącą"". Przecież to nie strona rządząca nie poszła głosować tylko lenie którym najlepiej wszystko daj, pomyśl za nich, pójdź za nich, wstań za nich. Pisałem o tym i pisał o tym Polak921. Dzisiejsza technologia zarówno ta konstruktywna jak i destrukcyjna (hakerzy)dobrze, że wybrano metodę tradycyjną. W głosowaniu wirtualnym byłoby nie mniej podejrzeń o "brudne ręce strony rządzącej".
 
 
#12 RE: Ulica Podlaska wygrała głosowanie!swetru123 2017-10-14 16:27
Przyznaje się bez bicia, że nie głosowałem.
A dlaczego?
Dlatego, że nie czułem się kompetentny do wypowiedzi, skoro nie planuję korzystania z żadnej z tych inwestycji.
A co do samego werdyktu:
Moim zdaniem bardzo dobry wybór.
Widać, że w chwili decyzji nasi mieszkańcy przedkładają rozsądek i potrzeby praktyczne, nad rozrywkę.
To się ceni!

Inna sprawa, że remont Podlaskiej w żadnym wypadku nie powinien być finansowany z Budżetu Obywatelskiego. Skoro płacimy podatki, to powinniśmy domagać się tego, by one były rutynowo wydawane na rzeczy codziennej użyteczności publicznej typu rewitalizacja dróg, szkół czy innych rzeczy.
Skoro mają nas "na utrzymaniu" z naszych pieniędzy, niech się z tego sumiennie wywiązują.
Proste jak metr sznurka w kieszeni.
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.