Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 15 września 2019 imieniny: Albina, Nikodema

Już niedługo

Agata Karczewska - koncert indie folk, country image
Agata Karczewska - koncert indie folk, country, 21.09.2019, 20:00, KOFI&TI Kawiarnia i Herbaciarnia Artystyczna
takes place in
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Ruszają budowy w mieście

Michał Maliszewski   
czwartek, 25 maja 2017 07:00

Jerzy RębekPodczas ubiegłej sesji Rady Miasta burmistrz Jerzy Rębek poinformował radnych oraz zebranych mieszkańców odnośnie zaplanowanych inwestycji, które rozpocznął się jeszcze w tym miesiącu.

Na pierwszy ogień rusza budowa hal sportowych przy szkołach podstawowych. Rozpocznie się również konserwacja żelaznej bramy oraz dalszy ciąg renowacji rzeźb. Oprócz tego wyłoniono firmę, która zajmie się remontem budynku po dawnym biurowcu PKS-u. Powstaną tam mieszkania socjalne, długo wyczekiwane przez ubogich mieszkańców naszego miasta.

Pałac Potockich:

- Zostali wyłonieni wykonawcy na prace renowacyjne na terenie pałacu – mówił burmistrz. – Za konserwację rzeźb zapłacimy 36 tysięcy złotych, za konserwację żelaznej bramy 38 tysięcy złotych. Pracownia Konserwacji Zabytków zaproponowała nam taką ofertę – tłumaczył Jerzy Rębek

Hala sportowa przy Szkole Podstawowej nr 1:

- Dzisiaj podpisaliśmy umowę z wykonawcą na budowę hali sportowej wraz z zapleczem przy Szkole Podstawowej nr 1 – powiedział włodarz Radzynia Podlaskiego. Wykonawca wyłoniony w trakcie przetargu zobowiązał się wykonać ten obiekt do roku 2019. Koszt inwestycji to 4 miliony 600 tysięcy złotych. Chcę państwa poinformować, że wykonawca wchodzi na teren budowy już w przyszłym tygodniu - zakończył.

Boisko zostanie zlikwidowane?

Mieszkańcy zauważyli, że nie ma boiska przy SP 1. Burmistrz wytłumaczył dlaczego zostało ono zabrane: - Rzeczą naturalną jest, że rozpoczynając budowę wielkiej hali sportowej trzeba było zwinąć to istniejące boisko. Murawa została zwinięta i zostanie wykorzystana. Na razie jest zmagazynowana w bezpiecznym miejscu, po zakończeniu budowy hali sportowej z zapleczem, które służyć będzie wszystkim grupom społecznym (tam będą również sale do zajęć terapii ruchowej oraz relaksacyjne) zostanie rozłożona. Wszyscy młodzi ludzie, którzy grali na tym boisku będą musieli przemieścić się choćby na boisko za parkiem. Po wybudowaniu hali inaczej usytuujemy to boisko. Zostanie odtworzone tylko w innym kształcie – oznajmił Jerzy Rębek.

Hala sportowa przy Szkole Podstawowej nr 2 na oś. Zabielska:

W najbliższych dniach zostanie rozstrzygnięty przetarg na budowę sali sportowej wraz z zapleczem przy filii Szkoły Podstawowej nr 2 przy ulicy Chmielowskiego. - To będzie mniejszy obiekt, ponieważ sala będzie miała 12 na 24 m. plus zaplecze. Około 650 m kwadratowych – dodał Jerzy Rębek.

Mieszkania socjalne na ul. Budowlanych:

W okresie międzysesyjnym została wyłoniona firma na wykonanie adaptacji budynku z mieszkaniami socjalnymi przy ulicy Budowlanych. - Wykonawcą tego zadania będzie firma pana Andrzeja Tarkowskiego z Radzynia. Były trzy oferty, lecz oferta pana Tarkowskiego była najbardziej konkurencyjna. W tej chwili prowadzone jest postępowanie związane z podpisaniem umowy – powiedział burmistrz Rębek.

 

Komentarze  

 
#1 RE: Ruszają budowy w mieściezjp 2017-05-25 07:44
Wybory się zbliżają, to i inwestycje ruszają!

Jaka szkoda, że wyborów nie ma co dwa lata :P !
 
 
#2 Wszystko źlewidz 2017-05-25 08:27
Nie ma inwestycji - źle! Są inwestycje - też źle! Najpierw należało uporządkować budżet i przygotować te inwestycje, a to nie trwa miesiąc. Wybory są za 1,5 roku, więc uważam, że ten argument też jest nietrafiony.
 
 
#3 dziwna sprawaczyt 2017-05-25 09:06
Jaki dziwny zbieg okoliczności. Pan Tarkowski sprzedał ten budynek tzn zamienił się na pieknal działkę w centrum czyli zyskał na tym a teraz jeszcze go wyremontuje.Dziwne to wszystko w tym naszym małym miasteczku
 
 
#4 Co z bezpieczeństwem dzieci?agusia76 2017-05-25 10:44
Skoro burmistrz ma środki na inwestycje to ja mam pytanie kiedy wkońcu zajmie się drogą należącą do miasta pod Gimnazjum nr.2
i zainteresuje się bezpieczeństwem dzieci uczęszczających do Gimnazjum i Szkoły Podstawowej nr 2. bo od 2 lat problem jest zgłaszany i zero zainteresowania. Problem już był poruszany na łamach portalu ile dzisiaj i jakoś urzędnicy nie są zainteresowani tym tematem. Przypomnę , iż na drodze pod samym ogrodzeniem wystają wysokie druty które sięgają dorosłemu do kolan, wystają ogromne kamienie a nie wspomnę już o wystającej studzience.Zwracam się też z prośbą do właścicieli portalu iledzisiaj o nagłośnienie tego tematu poraz kolejny zanim dojdzie tam do tragedii.
 
 
#5 Agisiaradzyniak95 2017-05-25 11:15
Tamtedy mniej wyborcow chodzi xd wiec wcale
 
 
#6 Do widzaradzyniak95 2017-05-25 11:21
Udorzadkowac budzet. Dobry zart.

Czyli do uporzadkowania budzetu potrzebne jest
Wziecie Palacu i koszta z nim zwiazane bez zadneho planu
Zatrudnienie ludzi ktorzy mieli ten plan ulozyc i za chwile sa w UM jako rzecznik
Z-ca miasta ktory pojawia sie tylko nw zdj
Kara za solary
Skwer podroznikow i tabliczki 1.5 k zl za sztuke
Oraz pozniej zaciagniecie kredytu


Pominalem cos? To prosze dodac do tej listy
 
 
#7 RE: Ruszają budowy w mieścietechnika 2017-05-25 12:46
Niech ktoś mi proszę wytłumaczy: 12 na 24 m daje 288 m2. Wychodzi na to, że zaplecze będzie większe od sali? 650 m2 to jakaś liczba z kosmosu?
 
 
#8 RE: Ruszają budowy w mieścierpps@op.pl 2017-05-25 21:31
tu nie ma nic dziwnego? masz układy,masz robotę.budujesz blok bez drogi dojazdowej,da sie załatwic bedzie droga.nie zdiwiłbym sie jak hale sportową przy szkole nr.1 tez bedzie budowała firma .P .Tarkowskiego,hehe
 
 
#9 do Technikiradzyniak95 2017-05-25 22:30
No wiesz, 12x24 to musi byc 600.

Tak jak generowanie większych kosztów spowoduje szybsze pokrycie długów :D Oraz to ze siłownie na swiezym powietrzu ktore najefektywniej byłoby otworzyc latem jest otwierane zimą ;)

Radzyń zawierzony Jezuskowi, takie cuda tylko tutaj ;d
 
 
#10 Żłobek dla dorosłychgospodyni 2017-05-26 10:15
Kto to wymyślił , aby budować żłobek dla dorosłych?. Była świetnie zlokalizowana działka w mieście na której można wybudować żłobek dla dzieci. Kto p. burmistrzowi podsunął pomysł jej zamiany na starocie na ul. Budowlanych. Czy jak tu wyżej piszący p. Tarkowski poprzedni właściciel starocia na Budowlanych i obecny budowlaniec, który będzie to odnawiał?. Aby ludzie młodzi nie opuszczali Radzynia, aby oboje mogli pracować w Radzyniu jest potrzebny żłobek. Było świetne miejsce , ale łyknął je bizmesmen. Ale my remontujemy budynek- żłobek dla leni. No może jedna dwie rodziny będą takie, które potrzebują pomocy. Ludzie mający chęć pracować zostają w domu, opiekują się dziećmi. A leń biegnie do burmistrza o przydział mieszkania. A później jeszcze mu remontuj. Stracone pieniądze
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.