Komentarze
- Dlaczego z ulicy Wyszyńskiego wykonawca „zrywał as...
No właśnie... Dlaczego pozwolono firmie z Siedlec na rozwalenie kilku ulic Radzynia w tym samym czas...
- Admin iledzisiaj.pl - Dlaczego z ulicy Wyszyńskiego wykonawca „zrywał as...
Nasza kampania opierała się na pozytywach i na tym co zamierzamy zrobić. Nasz program jest cały czas...
- Admin iledzisiaj.pl - Dlaczego z ulicy Wyszyńskiego wykonawca „zrywał as...
Dlaczego pozwolono firmie z Siedlec na rozwalenie kilku ulic Radzynia w tym samym czasie? Przecież o...
- Radzyniak79 - Dlaczego z ulicy Wyszyńskiego wykonawca „zrywał as...
Szanowny Panie yzzum. Kampanię powinno robić się na pozytywach, czyli co zrobię, a nie na tym co kto...
- LomoZ - Dlaczego z ulicy Wyszyńskiego wykonawca „zrywał as...
Panie Lomoz Pana logika normalnie wyrywa mnie z butów. Czy burmistrz i inni wiedzieli co się dzieje,...
- yzzum
Przyjazne otoczenie biznesu – konferencja Powiatowego Urzędu Pracy |
Michał Maliszewski | |||
piątek, 17 marca 2017 08:00 | |||
Wczoraj, 16 marca br. w Hotelu Zacisze w Ulanie Majoracie odbyła się konferencja pt.: „Przyjazne otoczenie biznesu – Krajowy Fundusz Szkoleniowy i inne formy wsparcia w 2017 roku” zorganizowana przez Annę Ilczuk, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Radzyniu Podlaskim oraz Lucjana Kotwicę, starostę Powiatu Radzyńskiego. Konferencja miała na celu promocję instrumentu polityki rynku pracy – Krajowego Funduszu Szkoleniowego, którego celem jest zapobieganie utracie zatrudnienia z powodu braku kompetencji do aktualnych wymagań oraz zwiększenie inwestycji w potencjał kadrowy. Na wydarzeniu miał stawić się marszałek Sławomir Sosnowski jednak z powodu natłoku prac nie mógł przyjechać spotkanie z przedsiębiorcami. Na wydarzeniu stawili się wójtowie z terenu powiatu radzyńskiego, a także dyrektorzy instytucji i firm działających na obszarze powiatu. Na wstępie głos zabrał starosta Lucjan Kotwica: - Jest mi bardzo miło, że możemy dzisiaj gościć kwiat powiatowego biznesu. Jesteście na pierwszym spotkaniu z cyklu spotkań samorządu z biznesem. Jesteście dla nas bardzo cenni, bo dzięki waszej pracy i zaangażowaniu w samorządach pojawiają się środki finansowe chociażby z udziału w podatkach oraz podatków od nieruchomości. Chcemy budować pewne więzi, na bazie których będą tworzyły się zalążki oddolnych struktur pozwalających na to, żebyśmy w dłuższej perspektywie czasowej realizowali wspólne działania, które pozwolą wam się rozwijać, a może tworzyć nowe podmioty, które wzbogacą kasę samorządowych budżetów. Jest tu tylko pewna wydzielona grupa, ponieważ Krajowy Fundusz Szkoleniowy jest skierowany do określonych przedsiębiorców. Być może w następnych latach będzie adresowany do innych grup. Warto z tych narzędzi korzystać. Mówiąc o tej wzajemnej współpracy między biznesem, a samorządami mamy na myśli taką wymianę informacji, która pozwoli na to, żebyście państwo zaczęli korzystać w szerszym zakresie z tych strumieni środków finansowych, które są dostępne dla waszej działalności – tłumaczył starosta. Pierwszy wykład dotyczył przyznawania środków, poznania nowych zasad i priorytetów realizacji Krajowego Funduszu Szkoleniowego oraz innych form wsparcia przedsiębiorców w tym roku. Szkolenie z zagadnienia dotyczącego wsparcia dla przedsiębiorców i pracodawców w prowadzeniu działalności gospodarczej wygłosił dyrektor Departamentu Promocji Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Dariusz Donica. Ostatnim elementem konferencji był temat negocjacji, mediacji i arbitrażu w relacjach między przedsiębiorcami, który wygłosiła Aneta Biały z II Katedry Prawa Cywilnego w wydziale Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim.
|
Komentarze
Niech mnie ktoś poprawi, jeśli się mylę.
Widzę na zdjęciach organizatorów, prelegentów i zaproszonych gości, czyli władze samorządowe, delegowanych ich przedstawicieli, szefów i pracowników instytucji - ogólnie z sektora publicznego.
A ilu naliczyliście przedstawicieli czysto prywatnego biznesu???
W województwie lubelskim w 2015 roku osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą stanowią średnio ok. 6% (dane GUS-u z 2015 roku). Oznacza to, że w powiecie radzyńskim jest 2000 a może nawet 3000 małych lub nieco większych firm płacących PIT i trochę firm płacących CIT.
A na tej konferencji garstka osób, a być może część z nich to studenci lub pracujący czy szukający pracy. Ciekawe, czy wliczycie prezesa ZZOK Adamki, choć to przecież nie prywatna firma, a przecież ideą było spotkanie samorządu z biznesem.