Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 27 marca 2023 imieniny: Ernesta, Lidii

Reorganizacja w Urzędzie Miasta. Zmiany również w ROK-u

Michał Maliszewski   
czwartek, 16 marca 2017 08:00

Urząd Miasta10 marca br. w Biuletynie Informacji Publicznej pojawiło się zarządzenie burmistrza  Radzynia Podlaskiego w sprawie nadania Regulaminu Organizacyjnego Urzędu Miasta.

W urzędzie zrezygnowano z Wydziału Promocji i Rozwoju, a pracujący w nim urzędnicy zostaną przydzieleni do innych zadań. Więcej pracy będzie miał Wydział Finansowy, który zajmie się również obsługą finansowo-księgową niektórych jednostek budżetowych. Działania te mają na celu scentralizowanie księgowości, za czym idzie redukcja kosztów.

Powstał Wydział Edukacji, Kultury i Sportu.

Obecnie najważniejszą kwestią dla Miasta jest edukacja, w związku z reformą oświaty w Polsce. - Do realizacji zadań związanych z tym zagadnieniem, a więc przeobrażeniem 6-letnich szkół podstawowych i 3-letnich gimnazjów w 8-letnie szkoły podstawowe potrzebny jest sprawny zespół, który będzie koordynował działania związane z reformą. Dlatego powstał Wydział Edukacji, Kultury i Sportu – powiedział nam burmistrz Jerzy Rębek. - Chcemy skoncentrować się również na tym, by pozyskać środki pomocowe, które zapewnią prowadzenie dodatkowych zajęć dla uczniów, co pozwoli z jednej strony wzbogacić ofertę edukacyjną, z drugiej – zapewnić nauczycielom utrzymanie się na stanowiskach. To jest nasz priorytet, o to chcemy walczyć. I jest to praca na kilka lat - tłumaczył.

Co z Widziałem Promocji miasta Radzyń Podlaski?

Trzy osoby pracujące dotychczas w Wydziale Promocji nie stracą pracy, ale zostanie im przydzielony inny zakres obowiązków (zajmą się m.in. rozwiązywaniem problemów związanych ze zmianami w oświacie). - Promocja kultury - co jest sprawą naturalną - już jest przeniesiona i realizowana w Radzyńskim Ośrodku Kultury – oznajmił J. Rębek. - Na promocję Miasta w innych aspektach pracują wszystkie wydziały Urzędu Miasta: Finansowy, Rozwoju Gospodarczego, Zarządzania Mieniem Komunalnym, Spraw Obywatelskich - zakończył.

Nowi pracownicy w Radzyńskim Ośrodku Kultury.

W miejskiej jednostce kultury nastały duże zmiany. Dzisiaj zostanie zamontowany nowoczesny projektor, by już w sobotę mieszkańcy Radzynia i okolic mogli obejrzeć pierwszy od kilkunastu lat film w Oranżerii. Oprócz tego, zmiany nastąpią w Radzyńskiej Izbie Regionalnej, których dyrektor ROK w tym momencie nie chce zdradzić.

Dwie osoby zrezygnowały z pracy w tej jednostce miejskiej: najpierw Ewa Śliwińska, instruktor teatralny oraz prowadząca radzyńską grupę „Już kończymy”, a teraz Tomasz Pietrzela, kustosz i historyk działający w Radzyńskiej Izbie Regionalnej.

- Tomasz Pietrzela, prowadzący dotąd Radzyńską Izbę Regionalną złożył wymówienie z pracy z dniem 31 marca – powiedziała Anna Wasak. - Dotychczas jeszcze nie została podpisana kolejna umowa o pracę na jego stanowisku. Gdy się to stanie, poinformujemy media. Jeśli chodzi o działania teatralne, zajmie się nimi osoba kompetentna, która będzie pracowała w ROK na umowę-zlecenie – zakończyła rzecznik UM.

 

Komentarze  

 
#1 Rezygnacjagenek 2017-03-16 14:45
Hmm. Tak się zastanawiam dlaczego w tak trudnych czasach znalezienia pracy w Radzyniu ludzie rezygnują. Może dyrektor przedstawi powody rezygnacji. A mialo być tak wspaniale i dobrze
 
 
#2 Proponujeradzyniak95 2017-03-16 17:14
Zreorganizować stanowisko rzecznika UM. Serio trzeba takie stanowisko było wymyslać bo akurat TA osoba została wwalona na wymyślenie planu dot. zagospodarowania Pałacu/
 
 
#3 rezygnacja?Kasiora 2017-03-16 20:10
Kurcze, dwie wspaniałe osoby, które cokolwiek w tym ROK-u robiły - oprócz księgowej - odeszły. Kto to będzie teraz ciągnął?
 
 
#4 RE: Reorganizacja w Urzędzie Miasta. Zmiany również w ROK-uaira 2017-03-17 00:56
Pewnie przybędzie obowiązków Pani księgowej :-(, a i tak pewnie "wyrabia" ze dwa etaty...
 
 
#5 do airaKasiora 2017-03-17 10:39
Nie. Księgowa jest chyba do zwolnienia bo przecież przy tej reorganizacji UM cała księgowość ma być w urzędzie. ...ale żeby takiemu człowiekowi jak pan Pietrzela dać odejść to... Toż to chodząca encyklopedia. Jego można było słuchać i słuchać bo wiedzę historyczną posiada potężną ale takich inteligentnych ludzi teraz nie potrzeba :sad:
 
 
#6 RE: Reorganizacja w Urzędzie Miasta. Zmiany również w ROK-uaira 2017-03-17 21:53
Zgadzam się! Ja już wcześniej pisałam, zadając pytanie jak można było dopuścić, żeby pani Śliwińska odeszła. A teraz jeszcze kolejna wartościowa osoba sama rezygnuje. Ubolewam, bo traci cała społeczność.Teraz tylko zastanawiam się, jak musieli się czuć i przez co przeszli TACY pracownicy ROKu, żeby sami chcieli odejść z pracy :-(

P.S. A gdyby Pani księgowa była naprawdę do zwolnienia, to już większego świństwa być nie może. Bo to właśnie ona "ogarnia " wszystko w ROKu!
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.