Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 30 marca 2017 imieniny: Amelii, Leonarda | 1867 - Kupno Alaski przez Stany Zjednoczone

Reorganizacja w Urzędzie Miasta. Zmiany również w ROK-u

Michał Maliszewski   
czwartek, 16 marca 2017 08:00

Urząd Miasta10 marca br. w Biuletynie Informacji Publicznej pojawiło się zarządzenie burmistrza  Radzynia Podlaskiego w sprawie nadania Regulaminu Organizacyjnego Urzędu Miasta.

W urzędzie zrezygnowano z Wydziału Promocji i Rozwoju, a pracujący w nim urzędnicy zostaną przydzieleni do innych zadań. Więcej pracy będzie miał Wydział Finansowy, który zajmie się również obsługą finansowo-księgową niektórych jednostek budżetowych. Działania te mają na celu scentralizowanie księgowości, za czym idzie redukcja kosztów.

Powstał Wydział Edukacji, Kultury i Sportu.

Obecnie najważniejszą kwestią dla Miasta jest edukacja, w związku z reformą oświaty w Polsce. - Do realizacji zadań związanych z tym zagadnieniem, a więc przeobrażeniem 6-letnich szkół podstawowych i 3-letnich gimnazjów w 8-letnie szkoły podstawowe potrzebny jest sprawny zespół, który będzie koordynował działania związane z reformą. Dlatego powstał Wydział Edukacji, Kultury i Sportu – powiedział nam burmistrz Jerzy Rębek. - Chcemy skoncentrować się również na tym, by pozyskać środki pomocowe, które zapewnią prowadzenie dodatkowych zajęć dla uczniów, co pozwoli z jednej strony wzbogacić ofertę edukacyjną, z drugiej – zapewnić nauczycielom utrzymanie się na stanowiskach. To jest nasz priorytet, o to chcemy walczyć. I jest to praca na kilka lat - tłumaczył.

Co z Widziałem Promocji miasta Radzyń Podlaski?

Trzy osoby pracujące dotychczas w Wydziale Promocji nie stracą pracy, ale zostanie im przydzielony inny zakres obowiązków (zajmą się m.in. rozwiązywaniem problemów związanych ze zmianami w oświacie). - Promocja kultury - co jest sprawą naturalną - już jest przeniesiona i realizowana w Radzyńskim Ośrodku Kultury – oznajmił J. Rębek. - Na promocję Miasta w innych aspektach pracują wszystkie wydziały Urzędu Miasta: Finansowy, Rozwoju Gospodarczego, Zarządzania Mieniem Komunalnym, Spraw Obywatelskich - zakończył.

Nowi pracownicy w Radzyńskim Ośrodku Kultury.

W miejskiej jednostce kultury nastały duże zmiany. Dzisiaj zostanie zamontowany nowoczesny projektor, by już w sobotę mieszkańcy Radzynia i okolic mogli obejrzeć pierwszy od kilkunastu lat film w Oranżerii. Oprócz tego, zmiany nastąpią w Radzyńskiej Izbie Regionalnej, których dyrektor ROK w tym momencie nie chce zdradzić.

Dwie osoby zrezygnowały z pracy w tej jednostce miejskiej: najpierw Ewa Śliwińska, instruktor teatralny oraz prowadząca radzyńską grupę „Już kończymy”, a teraz Tomasz Pietrzela, kustosz i historyk działający w Radzyńskiej Izbie Regionalnej.

- Tomasz Pietrzela, prowadzący dotąd Radzyńską Izbę Regionalną złożył wymówienie z pracy z dniem 31 marca – powiedziała Anna Wasak. - Dotychczas jeszcze nie została podpisana kolejna umowa o pracę na jego stanowisku. Gdy się to stanie, poinformujemy media. Jeśli chodzi o działania teatralne, zajmie się nimi osoba kompetentna, która będzie pracowała w ROK na umowę-zlecenie – zakończyła rzecznik UM.

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.