Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 21 października 2017 imieniny: Urszuli, Celiny, Hilarego | 2011 - zmarł ks. kan. Zbigniew Chaber, wieloletni proboszcz parafii św. Trójcy

Już niedługo

Bezpłatne warsztaty żywieniowe dla rodziców dzieci 0-3 lat image
Bezpłatne warsztaty żywieniowe dla rodziców dzieci 0-3 lat, 04.11.2017, 15:00, KOFI&TI Kawiarnia i Herbaciarnia Artystyczna
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Rozkład jazdy autobusówOgłoszeniaImprezy i wydarzeniaCeny paliw

Na skróty

Uczennice z Radzynia na podium wojewódzkiej olimpiady z ubezpieczeń

Michał Maliszewski   
czwartek, 16 marca 2017 08:00

OlimpiadaUczennice z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim zajęły drugie miejsce w wojewódzkim etapie olimpiady z wiedzy o ubezpieczeniach społecznych. Olimpiadę zorganizował Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Najpierw młodzi ludzie musieli pokonać prawie 1300 innych uczniów z regionu na szczeblu szkolnym. Do etapu wojewódzkiego przeszły najlepsze trzyosobowe zespoły z dwudziestu szkół województwa lubelskiego. Wśród nich drużyna z Radzynia Podlaskiego. Dzisiaj w Lublinie zmierzyły się z testem o ubezpieczeniach, emeryturach, zasiłkach i prowadzeniu firmy.

Niewiele zabrakło, a awansowałyby do ogólnopolskiego finału. Tym razem jednak o punkt lepsze okazały się uczennice chełmskiego Zespołu Szkół Budowlanych i Geodezyjnych i to one będą reprezentować województwo na kolejnym szczeblu olimpiady. – Zarówno one, jak i pozostali uczestnicy mogą być z siebie dumni. Popisali się wiedzą, której brakuje wielu dorosłym Polakom, a która przydaje się w rozmowie z pracodawcą i ubieganiu się o różnego rodzaju świadczenia – podkreśla Piotr Waszak, dyrektor Oddziału ZUS w Lublinie.

Więcej informacji o olimpiadzie z wiedzy o ubezpieczeniach społecznych znajduje się na stronie www.zus.pl/edukacja

 

Komentarze  

 
+5 #1 RE: Uczennice z Radzynia na podium wojewódzkiej olimpiady z ubezpieczeńprometeusz 2017-03-16 12:57
Gratulacje dla Szkoły, Uczennic i Nauczycieli! Ale... Rozumiem, że taki sukces to świetna promocja szkoły. Szkołę reprezentowały i promowały uczennice. Dlaczego anonimowo? Dziewczynom też należy się promocja! Nie tylko z klasy do klasy.
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.