Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 30 marca 2017 imieniny: Amelii, Leonarda | 1867 - Kupno Alaski przez Stany Zjednoczone

Uczennice z Radzynia na podium wojewódzkiej olimpiady z ubezpieczeń

Michał Maliszewski   
czwartek, 16 marca 2017 08:00

OlimpiadaUczennice z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim zajęły drugie miejsce w wojewódzkim etapie olimpiady z wiedzy o ubezpieczeniach społecznych. Olimpiadę zorganizował Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Najpierw młodzi ludzie musieli pokonać prawie 1300 innych uczniów z regionu na szczeblu szkolnym. Do etapu wojewódzkiego przeszły najlepsze trzyosobowe zespoły z dwudziestu szkół województwa lubelskiego. Wśród nich drużyna z Radzynia Podlaskiego. Dzisiaj w Lublinie zmierzyły się z testem o ubezpieczeniach, emeryturach, zasiłkach i prowadzeniu firmy.

Niewiele zabrakło, a awansowałyby do ogólnopolskiego finału. Tym razem jednak o punkt lepsze okazały się uczennice chełmskiego Zespołu Szkół Budowlanych i Geodezyjnych i to one będą reprezentować województwo na kolejnym szczeblu olimpiady. – Zarówno one, jak i pozostali uczestnicy mogą być z siebie dumni. Popisali się wiedzą, której brakuje wielu dorosłym Polakom, a która przydaje się w rozmowie z pracodawcą i ubieganiu się o różnego rodzaju świadczenia – podkreśla Piotr Waszak, dyrektor Oddziału ZUS w Lublinie.

Więcej informacji o olimpiadzie z wiedzy o ubezpieczeniach społecznych znajduje się na stronie www.zus.pl/edukacja

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.