Już niedługo

"Dworskie Opowieści" - Aukcja w Pałacu Potockich w Radzyniu Podlaskim, 10.05.2025, 18:00, PAŁAC POTOCKICH
Zobacz wszystkie
Reklama

Komentarze
- Spacer po Radzyniu, jakiego nie znasz!
Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź
- niepokorny - Spacer po Radzyniu, jakiego nie znasz!
Ile masz lat, że jeszcze wierzysz w bajki? Podziemia wokół pałacu były niczym innym, jak sposobem od...
- kurka wodna - Spacer po Radzyniu, jakiego nie znasz!
Swego czasu coś mówiono o podziemnych korytarzach wychodzących z pałacu. To jakaś bajka czy tajemnic...
- niepokorny - Fundusz szwajcarski: #6 Zielona Transformacja Radz...
Czas na modernizację stadionu miejskiego w Radzyniu Podlaskim!!! Zadaszoną główną trybunę wraz z szt...
- sportek - Świąteczne życzenia Burmistrza Jakuba Jakubowskieg...
Otrzeźwienie na szczęście przyszło po 9 latach rządów dawnego zespołu. Wesołych Świąt Radzyniacy!
- paznokieć
ASTRONOMICZNY SUKCES w I LO |
Michał Maliszewski | |||
piątek, 10 lutego 2017 08:00 | |||
Kamil Siemionek w ubiegłym roku szkolnym pełnił funkcję Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego w I LO (tzw. Prezydenta Szkoły) i odniósł wiele sukcesów: otrzymał promocję do klasy trzeciej (świadectwo) z wyróżnieniem uzyskując średnią ocen 5,11; został finalistą konkursu fizycznego „Rok przed Maturą”, uzyskał tytuł laureata Międzynarodowego Konkursu Matematycznego „Pangea” oraz tytuł TAON-a w Międzynarodowym Konkursie Fizycznym LWIĄTKO. Leszek Szalast – nauczyciel fizyki i matematyki w I LO w Radzyniu Podlaskim – autor wielu spektakularnych sukcesów uczniowskich. Tylko w ostatnich kilku latach przygotował 62 uczniów do zawodów Olimpiady Astronomicznej, spośród których 34 awansowało do etapów okręgowych a 5 uzyskało tytuł finalisty. W ubiegłym roku szkolnym jego uczeń zajął IV miejsce w Polsce i zdobył tajemniczy tytuł KAON-a w Międzynarodowym Konkursie Fizycznym LWIĄTKO. Pięciu uczniów Pana Leszka Szalasta zostało laureatami konkursu fizycznego „Rok przed Maturą”. Olimpiada Astronomiczna jest olimpiadą interdyscyplinarną łączącą i rozszerzającą treści podstaw programowych z fizyki oraz geografii w zakresie elementów astronomii. Organizatorem Olimpiady Astronomicznej jest Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne im. Mikołaja Kopernika w Chorzowie. Olimpiada Astronomiczna jest finansowana z dotacji MEN. Celem Olimpiady Astronomicznej jest sprawdzenie wiedzy i umiejętności uczniów startujących w olimpiadzie w taki sposób, by sprzyjało ono wykrywaniu i rozwojowi uzdolnień i zainteresowań astronomicznych, pobudzało twórcze myślenie oraz kształtowało umiejętność samodzielnej pracy ucznia i przyczyniało się do lepszego przygotowania uczniów do nauki w szkołach wyższych. Kamilowi i Leszkowi Szalastowi – serdecznie gratulujemy. Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia w etapie centralnym.
|
Komentarze
Pan Profesor powinien dostać znaczącą nagrodę pieniężną od naszych władz, która w jakimś stopniu zrekompensowałaby poświęcony czas prywatny i była nagrodą za wiedzę i umiejętności. Bez tego nie byłoby astronomicznych sukcesów.
http://www.kurierlubelski.pl/strefa-biznesu/wiadomosci/a/wynalazek-z-lublina-trafi-na-wystawe-w-genewie-na-co-dzien-pomoze-zeglarzom,10153490/
Jezeli to co napisalem nie jest do konca prawda to prosze to poprawic.
A tego Pana Pawla Gepnera znacie - o ile mnie pamiec nie myli to tez p.Szalasta wychowanek:
https://pl.linkedin.com/in/pawel-gepner-1574151