
Komentarze
- Konferencja Pamięć jest naszym obowiązkiem
https://wydarzenia.interia.pl/bliski-wschod/news-dom-jako-bron-13-pieter,nId,22161281 interes się kr...
- pioter - Konferencja Pamięć jest naszym obowiązkiem
Dobrze że można mówić co się naprawdę myśli bo nie na wszystkich portalach tak jest . Dziękuję admin...
- kinga75 - Opłaty za śmieci muszą się równać z kosztami
Z jednej strony masz rację, ale z drugiej strony taki tryb prowadzi do wielu problemów ze zdrowiem. ...
- for_sale - Opłaty za śmieci muszą się równać z kosztami
Komu chce się ślęczeć nad garami? Kupi sobie taki singiel gotowe żarcia i macie wzrosty we wszystkim...
- pioter - Opłaty za śmieci muszą się równać z kosztami
Niektóre miasta odchodzą od plastikowych worków na śmieci i nie odbierają frakcji zielonej, która je...
- radzyniak13
Radzyńskie obchody 35-lecia wprowadzenia stanu wojennego |
Michał Maliszewski | |||
środa, 14 grudnia 2016 08:00 | |||
W trakcie jego trwania z rąk milicji oraz SB zginęło kilkadziesiąt osób i to właśnie w ich intencji modlono się wczoraj w kościele pw. Świętej Trójcy o godzinie 18.00. Mszę Świętą odprawiał ksiądz proboszcz Henryk Och w asyście ks. proboszcza Andrzeja Kieliszka. Na uroczystość stawił się poczet sztandarowy radzyńskiej Solidarności, a także: burmistrz Jerzy Rębek, przewodniczący Rady Miasta Adam Adamski, wójt gminy Radzyń Wiesław Mazurek, przewodnicząca Rady Gminy Anna Grochoła oraz przewodniczący radzyńskiego oddziału NSZZ Solidarność Jerzy Bednarczyk. - Bardzo się cieszę, że w naszej zabytkowej świątyni kolejny raz gromadzimy się, by swoją modlitwą otoczyć Ojczyznę i to wszystko, co kryje się za tym pojęciem – mówił proboszcz Kieliszek. – Modlimy się w intencji tych, którzy walczyli o jej wolność, narażali się oraz zapłacili najwyższą cenę jaką jest życie. Modlimy się również o tych, którzy nią rządzą, o światło Ducha Świętego oraz o zrozumienie wśród narodów. Bardzo się cieszę, że tak licznie zgromadziliśmy się w świątyni. Chcę zwrócić uwagę również na to, że dziś w naszym mieście przeżywamy drugą rocznicę zawierzenia Radzynia Podlaskiego Panu Jezusowi przez ręce Maryi – przypomniał kaznodzieja. Po eucharystii odbyła się krótka akademia artystyczna w wykonaniu uczniów z Zespołu Szkół w Białce. Młodzież przypomniała zebranym czym był stan wojenny, jakie były restrykcje z nim związane oraz wspomnieli postać kapelana warszawskiej Solidarności. Na zakończenie delegacje udały się pod pomnik bł. ks. Jerzego Popiełuszki, gdzie złożono wiązanki kwiatów oraz znicze.
|
Komentarze
Zwykli ludzie używają wszystkich tych drzew na opał: by się ogrzać przy ogniu, by na nim upiec chleb. Ale on, rzeźbiarz, on robi z tego drzewa bóstwo, przy którym pada na twarz, oraz idole , którym kłania się nisko. Połowę z tego drzewa zużywa na opał. Na rozżarzonych węglach piecze mięso, którym pożywia się do syta. Równocześnie grzeje się i mówi: Ach jak miło grzać się patrząc na płomienie! Z reszty drzewa zrobi sobie bożków , idole, którym cześć oddaje, kłaniając się nisko. Modli się także do nich mówiąc: Wybaw mnie, boś przecież moim bogiem !.
Taki miłośnik popiołu, człowiek o sercu rozwiązłym , nadal schodzi na manowce. Nie zdoła on ocalić swojej duszy i nigdy nie powie, że to , co trzyma w ręku, jest tylko złudzeniem