
Komentarze
- Co z remontami ulic Warszawskiej, Wyszyńskiego i C...
Już w połowie roku 2024 sugerowałem, że ulicy Chomiczewskiego firma nie rozpocznie ani w 24, ani naw...
- eSPe - Konferencja Pamięć jest naszym obowiązkiem
https://wydarzenia.interia.pl/bliski-wschod/news-dom-jako-bron-13-pieter,nId,22161281 interes się kr...
- pioter - Konferencja Pamięć jest naszym obowiązkiem
Dobrze że można mówić co się naprawdę myśli bo nie na wszystkich portalach tak jest . Dziękuję admin...
- kinga75 - Opłaty za śmieci muszą się równać z kosztami
Z jednej strony masz rację, ale z drugiej strony taki tryb prowadzi do wielu problemów ze zdrowiem. ...
- for_sale - Opłaty za śmieci muszą się równać z kosztami
Komu chce się ślęczeć nad garami? Kupi sobie taki singiel gotowe żarcia i macie wzrosty we wszystkim...
- pioter
KFS - Pomoc dla pracodawców inwestujących w kadry |
REKLAMA | |||
czwartek, 12 marca 2015 08:00 | |||
KFS to wydzielona część (ok. 2%) Funduszu Pracy – funduszu celowego przeznaczonego na zapobieganie bezrobociu i ograniczanie jego skutków, tworzonego ze składek pracodawców. Jaki jest cel utworzenia KFS? Środki KFS wspierają inwestycje w kształcenie ustawiczne pracowników i pracodawcy. W latach 2014-2015 KFS wspiera podnoszenie kompetencji osób w wieku 45 lat i więcej. W kolejnych latach priorytety mogą być inne. Kto może skorzystać ze środków KFS? O środki z KFS może wystąpić każdy pracodawca w rozumieniu przepisów ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy, czyli podmiot zatrudniający pracowników na podstawie umowy o pracę. Nie jest pracodawcą podmiot prowadzący działalność gospodarczą i niezatrudniający pracowników w ramach umowy o pracę, współpracujący wyłącznie ze współmałżonkiem, zatrudniający osoby na podstawie umowy o dzieło. Co zyskują pracodawcy i jaki wkład wnoszą? Pracodawca może otrzymać środki KFS na sfinansowanie: 80% kosztów kształcenia ustawicznego, ale nie więcej niż do wysokości 300% przeciętnego wynagrodzenia w danym roku na jednego uczestnika, 100% kosztów kształcenia ustawicznego – w przypadku mikroprzedsiębiorcy (do 10 osób zatrudnionych) – ale nie więcej niż do wysokości 300% przeciętnego wynagrodzenia w danym roku na jednego uczestnika. Pracodawca decyduje o formie kształcenia ustawicznego i instytucji szkoleniowej, która je zrealizuje. Na co pracodawca może wykorzystać środki KFS? Środki KFS pracodawca może przeznaczyć na:
Jak starać się o środki KFS? Pracodawca musi złożyć wniosek o przyznanie środków z KFS na kształcenie ustawiczne do powiatowego urzędu pracy właściwego ze względu na siedzibę pracodawcy albo miejsce prowadzenia działalności. We wniosku należy podać dane pracodawcy, wskazać działania do dofinansowania, liczbę osób, których finansowanie dotyczy, koszty kształcenia ustawicznego ogółem i wnioskowaną kwotę dofinansowania. Wnioski do pobrania na stronie internetowej: www.praca.radzyn.pl W jaki sposób przyznawane są pracodawcy środki KFS? Wnioski są rozpatrywane w kolejności zgłoszeń – do wyczerpania limitu środków KFS, jakim dysponuje powiatowy urząd pracy. W przypadku pozytywnego rozpatrzenia wniosku starosta (urząd pracy w imieniu starosty) zawiera z pracodawcą umowę o finansowanie kształcenia ustawicznego pracowników i/lub pracodawcy. Starosta kontroluje realizację umowy. UWAGA! FINANSOWANIE KOSZTÓW KSZTAŁCENIA USTAWICZNEGO PRACOWNIKÓW I PRACODAWCY, UDZIELANE PRACODAWCOM PROWADZĄCYM DZIAŁALNOŚĆ GOSPODARCZĄ W ROZUMIENIU PRAWA KONKURENCJI UNII EUROPEJSKIEJ, STANOWI POMOC DE MINIMIS. Podstawa prawna: art. 69a – 69b oraz art. 109 ust. 2d – 2n ustawy z dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy.
ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY POWIATOWY URZĄD PRACY W RADZYNIU PODLASKIM UL. CHOMICZEWSKIEGO 10, 21-300 RADZYŃ PODLASKI TEL. 83 – 352 93 80 W. 217, e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , www.praca.radzyn.pl
|