
Komentarze
- Konferencja Pamięć jest naszym obowiązkiem
https://wydarzenia.interia.pl/bliski-wschod/news-dom-jako-bron-13-pieter,nId,22161281 interes się kr...
- pioter - Konferencja Pamięć jest naszym obowiązkiem
Dobrze że można mówić co się naprawdę myśli bo nie na wszystkich portalach tak jest . Dziękuję admin...
- kinga75 - Opłaty za śmieci muszą się równać z kosztami
Z jednej strony masz rację, ale z drugiej strony taki tryb prowadzi do wielu problemów ze zdrowiem. ...
- for_sale - Opłaty za śmieci muszą się równać z kosztami
Komu chce się ślęczeć nad garami? Kupi sobie taki singiel gotowe żarcia i macie wzrosty we wszystkim...
- pioter - Opłaty za śmieci muszą się równać z kosztami
Niektóre miasta odchodzą od plastikowych worków na śmieci i nie odbierają frakcji zielonej, która je...
- radzyniak13
Praca dla młodzieży zagwarantowana - partnerstwo podpisane! |
Michał Maliszewski | |||
poniedziałek, 10 listopada 2014 08:00 | |||
Projekt ten ma zagwarantować szybsze wdrożenie na rynek pracy młodzieży, która kończy naukę. Jest to koncepcja Komisji Europejskiej zakładająca zagwarantowanie młodym ludziom, którzy nie mają zatrudnienia ani nie uczestniczą w kształceniu czy szkoleniu, dobrej jakości oferty zatrudnienia, czy przyuczenia do zawodu. - Do naszego partnerstwa zaprosiliśmy pracodawców, którzy odgrywają znaczącą rolę na rynku pracy, nie tylko w województwie lubelskim, lecz w naszym regionie – rozpoczęła Anna Ilczuk. - Sądzę, że polityka personalna adresowana do młodzieży prowadzona w tych zakładach pracy przyczyni się do powodzenia tej inicjatywy. Unia Europejska zauważyła problem bezrobocia wśród młodzieży w 2012 roku. Poprzez swoje dyrektywy i zapisy zobowiązała państwa członkowskie do podejmowania działań takich, aby młodzież wchodząca na rynek we wszystkich krajach Unii mogła znaleźć dobrą, odpowiednią pracę i wyznaczyła pewne obszary działania dla poszczególnych krajów. Polska przyjęła swoją strategię gwarancji dla młodzieży – mówiła dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy. Przedstawieniem idei partnerstw zajęła się Małgorzata Targońska, zastępca dyrektora działu do spraw projektów zarządu Agencji Rozwoju Lokalnego Sp. Z O.O. w Lublinie. W swojej wypowiedzi przybliżyła pojęcie oraz problematykę partnerstwa lokalnego. Do podpisania partnerstwa przystąpili: Spółdzielcza Mleczarnia „Spomlek”, Górnicza Fabryka Narzędzi w Radzyniu Podlaskim, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych, starosta radzyński Lucjan Kotwica, burmistrz Witold Kowalczyk, PZL Świdnik, Cech Rzemieślników i Przedsiębiorców w Radzyniu Podlaskim, Pronar Sp. Z O.O., B.Braun oraz realizator projektu – Powiatowy Urząd Pracy reprezentowany przez Annę Ilczuk.
|
Komentarze
Klaster drobnej przedsiębiorczości został zauważony. Zbyszku działaj, jesteśmy na TAK
Inicjatywa zacna, tylko pojawiają się pytania jak to się ma do rzeczywistości. SPOMLEK - owszem, zainteresowany tanią siłą roboczą, najbardziej chyba w sezonie. GFN podobnie. Kaktus mi na ręku wyrośnie jak zobaczę, że starostwo (celowo nie piszę o Panu Kotwicy) zrobi coś w ramach projektu. Miasto to co najwyżej może być zainteresowane osobami do zamiatania ulic. PZL i PRONAR to firmy z Lublina, czyli daleko. BRAUN i tak bierze lokalną, tanią siłę roboczą.
Jakikolwiek sens widzę w Cechu i ZSP - te instytucje powinny się zajmować monitorowaniem lokalnego rynku, badać popyt i podaż pracy, do tego szkolić, szkolić i szkolić. Tylko szkolenia z sensem a nie bo jest projekt z unii i trzeba wydać kasę a z nauką praktyczną to już jak było.
Poza tym myślałem, że jest naturalna rotacja pracowników. Na miejsce jednych przychodzą następni, czyli praktycznie nic się nie dzieje.
A może to tylko taki pic na wodę fotomontaż przedwyborczy?
Ciekawym odpowiedzi na pytanie
P.S. Cytat Mariusz ,,Widzę światło
więc Mariusz PO badaniach ...