Już niedługo
Zobacz wszystkie
Reklama

Komentarze
- W Radzyniu Karol Nawrocki
i nie tylko w Europie (sic)
- kinga75 - W Radzyniu Karol Nawrocki
Kto by nie wygrał nadal wytyczne i ważne decyzjje będą zapadać poza granicami Polski. W Eurokołchozi...
- kinga75 - W Radzyniu Karol Nawrocki
Prawdopodobnie ulegasz ułudzie wykreowanej przez polskojęzyczne, aczkolwiek obce tabloidy. Każde zło...
- zimny - W Radzyniu Karol Nawrocki
Nie ma co sie dziwic ze starsi ludzie glosuja ciagle na Pis i Po dlatego w Polsce mamy co mamy...zlo...
- radzyniak26 - W Radzyniu Karol Nawrocki
nie dotknął całej populacji Radzynia, ale tak jak w Polsce, znaczną jej część. Nie potrafię przejść ...
- zimny
Dzień św. Patryka w Szkole Podstawowej w Paszkach Dużych |
Michał Maliszewski | |||
sobota, 15 marca 2014 08:00 | |||
Już na samym wejściu do szkoły można było odczuć nietypowy klimat – zielone dekoracje, zielone balony oraz uczniowie z zielonymi opaskami symbolizującymi koniczynę na głowach. Jak widać nauczyciele pamiętali o wszystkich symbolach Irlandii. Na wydarzenie przybyli: wójt gminy Radzyń Wiesław Mazurek, sekretarz Jarosław Ejsmont, grono pedagogiczne oraz uczniowie. Na wstępnie do konkursu piosenki angielskiej kilka słów powiedziała jedna z uczennic – Dziś w naszej szkole obchodzony jest Dzień Świętego Patryka, który tak naprawdę przypada 17 marca. To właśnie wtedy Irlandczycy obchodzą swoje narodowe święto, a wraz z nimi cały świat. Ponieważ jest to wydarzenie bardzo wesołe obchodzą je także inne narodowości, w tym Polacy oraz my – po tych słowach rozpoczął się konkurs. Po zawodach piosenki angielskiej, taniec irlandzki zaprezentowała grupa „Green Ireland” z Lublina. Prowadzący w przerwach opowiadał historię tańca, pokazywał podstawowe kroki, a także zaprezentował irlandzkie stepowanie w bardzo szybkim tempie. Uczniowie byli zafascynowani tym, co zobaczyli i podczas przerwy zaobserwowaliśmy, że sami próbują podobnie zatańczyć. Na zakończenie odbyło się przedstawienie w języku angielskim, ukazujące głodną gąsieniczkę, która zjadała prawie wszystkie owoce, warzywa i inne dania, ale nadal była nienajedzona. Na koniec gąsienica zmieniła się w pięknego motyla, po czym wszyscy uczniowie ukłonili się i podziękowali za uwagę gościom na widowni. Na zakończenie wydarzenia głos zabrał wójt Mazurek – Szanowni państwo, drodzy uczniowie – rozpoczął – cieszymy się, że mogliśmy to zobaczyć. Przyznam szczerze, ze nie znałem tańca irlandzkiego, ale jest urzekający. Serdecznie gratuluję pani dyrektor, to był doskonały pomysł. Mam nadzieję, że państwa zespół taneczny jeszcze tego roku zobaczymy i usłyszymy. Serdecznie dziękuję uczniom i pani magister – spuentował Wiesław Mazurek. Warning: No images in given directory. Please check the directory!
|
Komentarze
Czekam jeszcze na hasło "Stop irlandyzacji Radzynia!", wtedy będzie komplet.
Po drugie - "Jak Polacy chcą to niech sobie obchodzą nawet Dzień Niepodległości Burkina Faso, ale nie popadajmy w skrajność i nie powielajmy tego.
Nikt irlandzkim miasteczkom nie każe robić prezentacji o polskiej kulturze. Co więcej, nikt nie kazał robić prezentacji kultury irlandzkiej w Paskach - szok, prawda? Wynikało to zapewne z chęci pokazania czegoś nowego tym dzieciakom, ale przecież nie wolno - bo Polska i tylko Polska. Mieszanie w całą sprawę Unii Europejskiej i pisania nazw miast na polskich flagach nijak ma się do tematu, więc nie wiem co tu komentować.
Prośba do Admina - prosiłbym o połączenie obu moich postów, nieopatrznie je uciąłem.
"Cudze chwalicie,
Swego nie znacie,
Sami nie wiecie,
Co posiadacie".
P.S. ChosenPessimist: "Nikt irlandzkim miasteczkom nie każe robić prezentacji o polskiej kulturze. Co więcej, nikt nie kazał robić prezentacji kultury irlandzkiej w Paskach - szok, prawda? Wynikało to zapewne z chęci pokazania czegoś nowego tym dzieciakom, ale przecież nie wolno - bo Polska i tylko Polska". Czy w irlandzkich szkołach dzieciaki też nie mogłyby pokazać czegoś nowego, jak polska kultura, bo Irlandia i tylko Irlandia?
Dwie minuty w wyszukiwarce Google i, o zgrozo, znalazłem Dni Kultury Polskiej w Kanadzie i Włoszech. Wystarczy za przykłady czy koniecznie musi być Irlandia?
http://linktopoland.com/en/the-polish-culture-days-in-udine/
http://culturedays.ca/en/2013-activities/view/52364100-d180-474e-9694-35394c4a89be
Cytuję patriota mimo wszystko:
Więc życzę, żeby kiedyś Pan dorósł.
Na marginesie, pisał Pan, że uczniowie chcieli pokazać coś nowego. Czy Pana zdaniem, po raz drugi to też jest nowość?
Paszki z pewnością przy odpowiedniej okazji obchodzą z należytą czcią nasze polskie święta. Z pewnością też drugiego dnia irlandzkiego już w tym roku nie będzie. Ale za rok wójt Mazurek znów przyjedzie i znów będzie pod wrażeniem, że mamy fajne dzieciaki i nauczycieli, którzy są ciekawi świata. Tak trzymać! Moje brawa i ukłony!