Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 24 lutego 2020 imieniny: Bogusza, Macieja * 2009 - Polska pokonała w Radzyniu 3:0 drużynę Włoch w tenisa stołowego, Andrzej Tarkowski został prezesem "Orląt"

Jedyny taki oddział w województwie lubelskim

Karol Niewęgłowski   
środa, 25 lipca 2012 08:35

Oddział Opiekuńczo - Leczniczy Psychiatryczny w RadzyniuPomimo trudności finansowych, jakie przechodzi radzyński szpital, dyrekcja postanowiła utworzyć przy pawilonie psychiatrycznym Oddział Opiekuńczo – Leczniczy Psychiatryczny dla dzieci i młodzieży.
Będzie on przygotowywał dzieci i młodzież z zaburzeniami psychicznymi do normalnego funkcjonowania. Powstał on w ramach zwiększenia ilości świadczeń oraz lepszego zagospodarowania przestrzeni budynku psychiatrii.
- Pobyt na oddziale nie wiąże się tylko z terapią i leczeniem, pacjenci również się tutaj uczą – mówi Aneta Kazimieruk, kierownik oddziału.

Oddział zapewnia całodobową opiekę nad dziećmi w wieku szkolnym i młodzieży z zaburzeniami psychicznymi oraz różnym stopniu niepełnosprawności, które przebyły ostrą fazę leczenia szpitalnego lecz stan zdrowia nie pozwala na przebywanie w środowisku domowym.
- Na oddział przyjmowani są pacjenci z zaburzeniami psychicznymi, schizofrenią, upośledzeniem umysłowym, specyficznymi zaburzeniami mowy i języka, specyficznymi zaburzeniami rozwoju umiejętności szkolnych oraz rozwoju funkcji motorycznych.
Głównym celem placówki jest poprawa ogólnego stanu zdrowia dziecka, rozumianego szeroko jako zdrowie psychiczne i fizyczne oraz przygotowanie do powrotu do swojego środowiska domowego.
Program stacjonarnej opieki długoterminowej dziecka dostosowany jest do indywidualnych jego potrzeb. Obejmuje on również szereg zajęć mających na celu poprawę rozwoju osobistego poprzez terapię zajęciową, treningi behawioralne, praca indywidualna psychologa z pacjentem i rodziną, muzykoterapia, zajęcia terapeutyczne i wiele innych – tłumaczy Kazimieruk.
Do oddziału przyjmowani są pacjenci posiadający aktualne skierowanie od lekarza psychiatry i orzeczenie o niepełnosprawności. Obecnie na oddziale znajduje się 5 osób, w różnym przedziale wiekowym. Oddział może przyjąć maksymalnie 20 osób od 8 do 23 roku życia.
Nowo powstały oddział jest pierwszym tego typu oddziałem w województwie lubelskim.

IMAG0085IMAG0086IMAG0087IMAG0088

 

Komentarze  

 
#1 psychiatriabolo2 2012-07-25 11:03
:P pomysł bardzo dobry tylko że kierownikiem powinien być obecny dyr.do spraw medycznych jest on psychiatrą i tu by się najlepiej sprawdził--lepiej jak dyrektor. :oops:
 
 
#2 Do młodych matek!JB 2012-07-26 10:18
Nie karmić niemowlaków "gerberami". Później wyrastają z nich psychole!
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.