piątek, 20 lipca 2012 07:09 |
Pomimo nieustabilizowanej jeszcze kondycji finansowej, Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej w Radzyniu Podlaskim rozpoczęło kolejne inwestycje związane z odmłodzeniem taboru samochodowego. Po małym Isuzu, który został zakupiony na wiosnę i jeździ jedynie na krótkich trasach, przyszedł czas na autokary marki Scania. - Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, nabyliśmy w formie leasingu dwa pięcioletnie autobusy. Pojazdy są nowoczesne, wyposażone w klimatyzację, dwa telewizory z DVD, barek oraz łazienkę. Dużym plusem jest ruchome podwozie, które znacznie ułatwia wsiadanie czy wysiadanie z pojazdu szczególnie starszym osobom – tłumaczy prezes radzyńskiego PKS, Jan Gil.
Jak zaznacza Gil autokary będą wykorzystywane w trasach dalekobieżnych, a w szczególności do wycieczek zagranicznych. - Cieszy fakt, że chyba zaczęliśmy odzyskiwać wiarygodność, bowiem zaczynamy mieć dużo zleceń nawet z Lublina, a to dlatego, że nasze ceny za wynajem są bardzo atrakcyjne. Na tą atrakcyjność cen wpływa wielka oszczędność tych pojazdów, bowiem ich spalanie jest o wiele mniejsze niż starych autosanów – dodaje prezes PKS.          
|
Komentarze
Wystawianie fikcyjnych faktur stanowi przestępstwo skarbowe. Zgodnie z art. 62 § 1 kodeksu karnego skarbowego (dalej: k.k.s.) „Kto fakturę lub rachunek, określone w § 1, wystawia w sposób nierzetelny albo takim dokumentem posługuje się, podlega karze grzywny do 240 stawek dziennych”. Zgodnie z § 5 tego artykułu w wypadku mniejszej wagi, sprawca podlega karze grzywny za wykroczenie skarbowe. W wyroku Sądu Apelacyjnego w Krakowie z 28 kwietnia 2004 r. (syg. akt II AKa 65/04) podkreślono, że nierzetelna faktura z art. 62 § 2 k.k.s. to zarówno faktura nieodzwierciedlająca rzeczywistego przebiegu zdarzenia, jak i faktura fikcyjna, dokumentująca czynność nieistniejącą. Wystawienie tej ostatniej (fikcyjnej) faktury godzi w prawidłowość ustalenia i wykonania zobowiązań podatkowych wobec Państwa. Zgodnie z art. 23 k.k.s. wymierzając karę grzywny, sąd określa liczbę stawek oraz wysokość jednej stawki dziennej; jeżeli kodeks nie stanowi inaczej, najniższa liczba stawek wynosi 10, najwyższa - 720. Ustalając stawkę dzienną, sąd bierze pod uwagę dochody sprawcy, jego warunki osobiste, rodzinne, stosunki majątkowe i możliwości zarobkowe; stawka dzienna nie może być niższa od jednej trzydziestej części minimalnego wynagrodzenia ani też przekraczać jej czterystukrotności. Należy podkreślić, że ewentualnie może też wchodzi w grę popełnienie przestępstwa poświadczenia nieprawdy - zgodnie z art. 271 § 1 kodeksu karnego osoba uprawniona do wystawienia dokumentu, która poświadcza w nim nieprawdę co do okoliczności mającej znaczenie prawne, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. Kodeks karny skarbowy (Dz.U. z 1999 r. Nr 83 poz .930 z zm.); - ustawa z dnia 6 czerwca 1997 r. Kodeks karny (Dz.U. z 1997 r. Nr 88 poz. 553 z zm.); - ustawa z dnia 6 czerwca 1997 r. Kodeks postępowania karnego (Dz.U. 1997 r. Nr 89 poz. 555 z zm.). JM
Dobrze ze Pan zauwazyl i sprostowal,nie nalezy jednak naskakiwac na ludzi piszacych artykuly (bo sie zamknal w sobie i w ogole malo informacji bedzie) bo nie sa wszystko wiedzacy, z drugiej jednak strony jesli naprawde Pan JAN podal takie dane to swiadczy Tylko o Jego niewiedzy lub celowe wprowadzenie w blad czytelnikow.
pozdrawiam