
Komentarze
- Opłaty za śmieci muszą się równać z kosztami
Z jednej strony masz rację, ale z drugiej strony taki tryb prowadzi do wielu problemów ze zdrowiem. ...
- for_sale - Opłaty za śmieci muszą się równać z kosztami
Komu chce się ślęczeć nad garami? Kupi sobie taki singiel gotowe żarcia i macie wzrosty we wszystkim...
- pioter - Opłaty za śmieci muszą się równać z kosztami
Niektóre miasta odchodzą od plastikowych worków na śmieci i nie odbierają frakcji zielonej, która je...
- radzyniak13 - Opłaty za śmieci muszą się równać z kosztami
Wydaje mi się, że liczba 2 tys. osób (12 tys. zgłoszonych / 14 tys. mieszkańców), które nie są zgłos...
- for_sale - Konferencja Pamięć jest naszym obowiązkiem
https://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-sad-wstrzymuje-przesluchania-netanjahu-premier-izraela-unika,n...
- pioter
Wystawa w Sejmie poświęcona Karolowi Lipińskiemu |
czwartek, 18 sierpnia 2011 01:58 | |||
Brak mi słów aby opisać radość jaką odczuwam z tego powodu. Jest to świetny pomysł i inicjatywa na wypromowanie naszego zapomnianego radzyńskiego wirtuoza, mówił Zygmunt Pietrzak - prezes Radzyńskiego Towarzystwa Muzycznego imienia Karola Lipińskiego w Radzyniu Podlaskim tuż po otwarciu wystawy w głównym holu sejmowym. W środę (17.08) punktualnie o godzinie 12.00 poseł Tadeusz Sławecki otworzył wystawę, zorganizowaną wspólnie z Radzyńskim Towarzystwem Muzycznym oraz Biblioteką Narodową w Warszawie. Jak podkreślił poseł, nie można było wybrać lepszego miejsca jak i czasu do otwarcia tej wystawy, ponieważ Polska w tym roku pełni prezydencję w Unii Europejskiej, stąd też gmach sejmowy wypełnia się wieloma gośćmi z zagranicy, którzy na pewno nie przejdą obojętnie i zwrócą uwagę na tę wystawę. - Wspólnymi siłami oraz dzięki uprzejmości marszałka sejmu Grzegorza Schetyny, udało się zorganizować wystawę poświęconą życiu i twórczości Karola Józefa Lipińskiego. W tym roku przypada 150 rocznica Jego śmierci, stąd tym bardziej cieszę się, że wystawa doszła do skutku, mówił poseł. Na otwarcie wystawy między innymi przybyli: - profesor Konstanty Andrzej Kulka oraz profesor Andrzej Wróbel - wybitni polscy skrzypkowie - poseł Jan Łopata - poseł Wiesław Suchowiejko - Mirosław Korbut w zastępstwie za Krzysztofa Hetmana, marszałka województwa lubelskiego - Teresa Księska - Falger - prezes Towarzystwa Muzycznego im. Henryka Wieniawskiego - Zygmunt Pietrzak - prezes Radzyńskiego Towarzystwa Muzycznego - dr Tadeusz Skoczek - dyrektor Muzeum Niepodległości - Ewa Potrzebnicka i Monika Mitera - dyrekcja Biblioteki Narodowej - minister Stefan Pastuszka - członek Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji - Tadeusz Doroszuk - dyrektor TVP Historia - starosta radzyński Lucjan Kotwica - reprezentacja mieszkańców Radzynia i okolic Wystawa poświęcona życiu i twórczości Karola Lipińskiego pozostanie w gmachu sejmu do 1 września 2011 roku. Na zakończenie, dzięki uprzejości posła Sławeckiego, można było zwiedzić budynek sejmowy. Poniżej prezentujemy kilka zdjęć również z tej niecodziennej wycieczki.
|
Komentarze
Wstyd, żeby turyści przyjeżdżający do naszego miasta nie mogli nigdzie doprosić się o żaden folder turystyczny, ulotkę czy chociażby garść informacji.
Jak tu wspomniał użytkownik przede mną - takie działania to tylko i wyłącznie autopromocja. Proszę dalej nurzać się w morzu samozadowolenia, a Pałac niech niszczeje.
Trochę mniej gadania, a więcej pracy i efektów. Szczerze wątpię, żeby ta wystawa przyniosła naszemu miastu jakikolwiek pożytek (poza szeroko pojmowanym "prestiżem").
Coś tu nie tak. -.- Jakbyśmy nie posiadali wspaniałego Pałacu Potockich. Jeżeli Karol Lipiński to tylko RADZYŃ!