Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 21 września 2019 imieniny: Jonasza, Mateusza

Już niedługo

Agata Karczewska - koncert indie folk, country image
Agata Karczewska - koncert indie folk, country, 21.09.2019, 20:00, KOFI&TI Kawiarnia i Herbaciarnia Artystyczna
takes place in
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Udało się! Radzyński sztab WOŚP zebrał ponad 20 tysięcy złotych!

Mariusz Szczygieł   
środa, 12 stycznia 2011 23:14

Zbigniew Wojtaś w trakcie licytacji

 

117 policzonych puszek, 121 wolontariuszy, licytacja zebranych przedmiotów i... w Radzyniu zebraliśmy ponad 20 tysięcy złotych!

W radzyńskim sztabie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy nazbieraliśmy 21.278,50 PLN!, 5 EUR i 2 USD, w tym 5.192,88 z licytacji gadżetów. To o 4 tysiące więcej niż rok temu! Mieszkańcy naszego miasteczka kolejny już raz pokazali, że można na nich polegać.

Wolontariusze zbierali pieniądze do puszek przez całą niedzielę, puszki trafiły także do szkół, w których zbiórka trwała do środy (dlatego czekaliśmy z napisaniem tego artykułu). Najwięcej emocji przyniosły jednak licytacje przedmiotów, które odbywały się w kinie Oranżeria. Najwyższą wartość osiągnął jeden z serów "Bursztyn", przekazanych przez Spółdzielnię Mleczarską "Spomlek". Ser w kształcie serca został sprzedany za 500 zł. 320 zł- tyle trzeba było zapłacić za rzeźbę kota, przekazanego przez Ośrodek Szkolno- Wychowawczy im. Zofii Sękowskiej. Tu bitwa była największa, ponieważ licytację rozpoczęto od 5 zł! Powodzeniem cieszyły się także kubki- 170 zł to najwyższa, wylicytowana kwota za kubek z logo naszej strony. 250 zł - koszulka z sercem WOŚP, 200 zł - żółty budzik "Serenady", 100 zł- płyta Włodzimierza Nahornego, 40 zł - kierownica Wojtka Sposoba... Działo się moi drodzy, naprawdę się działo, a temperatura i atmosfera rosły z minuty na minutę. Nie dziwi to zresztą, ponieważ skutecznie podgrzewały je zespoły występujące tego wieczora na scenie- co zobaczycie sami w galerii zdjęć.

Dziękuję Wam moi Drodzy za te 20 tysięcy, które udało nam się wspólnie zebrać- to naprawdę piękny gest z Waszej strony. Wierzyłem w to, że pobijemy zeszłoroczny wynik i moja wiara została podtrzymana. Dziękuję także szefowi radzyńskiego sztabu- panu Zbigniewowi Wojtasiowi, za zaproszenie mnie do pomocy w prowadzeniu licytacji- dzięki temu poczułem prawdziwą siłę WOŚP-u i ciepło ludzkich, radzyńskich serc.

Swoje podziękowania przesłał również Szef Sztabu WOŚP przy ROKiR:

{xtypo_quote}19 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przeszedł już do historii, ale dźwięki wielkoorkiestrowego grania będą jeszcze długo brzmiały w naszych uszach, sercach i umysłach. Organizując po raz czwarty Finał WOŚP w naszym mieście z zadowoleniem muszę stwierdzić wzrastające zaangażowanie w organizację i przebieg Finału tak mieszkańców Radzynia Podlaskiego jak też dyrektorów, nauczycieli i uczniów szkół z miasta i terenu powiatu radzyńskiego. Podsumowując tegoroczny Finał pragnę najserdeczniej podziękować mieszkańcom Radzynia i Pawiatu za szczodrość i serdeczność przy wrzucaniu pieniędzy do puszek. Szczere wyrazy podziękowań kieruję do młodzieży szkolnej za zaangażowanie się w zbiórkę na rzecz Funacji WOŚP. Dziękuję PEC-owi, Restauracji „Manhatan", Włodzimierzowi Domańskiemu, Witoldowi Kowalczykowi, Annie Pojawis i Grzegorzowi Matysiewiczowi za wsparcie finansowe, które pozwoliło zakupić gorącą strawę dla zmarznietych uliczną zbiórką wolontariuszy. Dziękuję wszystkim artystom biorącym udział w koncercie jak też Panom Mariuszom Boberowi i Szczygłowi za wsparcie przy licytacji. Pragnę wyrazić głęboką wdzięczność ofiarodawcom gadżetów do licytacji a publiczności przybyłej na koncert dziękuję za aktywne i hojne uczestniczenie w licytacji. Dziekuję pracownikom ROKiR za zaangażowanie przy organizacji Finału. Słowa podziękowania adresuję do wszystkich osób uczestniczących w „radzyńskim graniu" za klimat entuzjazmu i radości, który Państwo wnieśliście i który wspaniale wpisał się w całość wielkoorkiestrowego zamieszania w naszym kraju.

Szef Sztabu WOŚP przy ROKiR

Zbigniew Wojtaś{/xtypo_quote}

{morfeo 595} {morfeo 596} {morfeo 597} {morfeo 598}

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.