Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 14 lipca 2024 imieniny: Stella, Bonawentura, Marcelin

Zapraszamy na WAKACYJNE WARSZTATY WOKALNE w Pałacu Potockich!!!

RTM   
piątek, 28 czerwca 2024 06:00

Agny Bryjan / Agnieszka KadłubowskaAgnieszka Kadłubowska, Radzyńskie Towarzystwo Muzyczne im. K. Lipińskiego oraz Radzyński Ośrodek Kultury zapraszają na Wakacyjne warsztaty wokalne dla dzieci, młodzieży i dorosłych z terenu Powiatu Radzyńskiego.

Są to kompleksowe zajęcia mające na celu rozwijanie umiejętności śpiewu i interpretacji muzycznej uczestników w różnym wieku i na różnych poziomach zaawansowania. To pięć dni intensywnej pracy, ale i zabawy głosem, których celem jest uwrażliwienie uczestników na muzykę, kształtowanie dobrych nawyków wokalnych i prawidłowego oddechu, uwalnianie blokad oraz aktywizacja kulturalna mieszkańców Powiatu Radzyńskiego.

Zajęcia prowadzone będą w formie lekcji indywidualnych i grupowych przez doświadczoną, czynnie koncertującą artystkę Agnieszkę Kadłubowską (radzyniankę) – sopranistkę, solistkę operową, absolwentkę Wydziału Wokalno-Aktorskiego w klasie śpiewu oraz Wydziału Instrumentalnego w klasie gitary klasycznej Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi.

Warsztaty oferują bogaty program dostosowany do indywidualnych potrzeb i umiejętności uczestników, w tym:

  1. 1. Podstawy techniki wokalnej: nauka prawidłowego oddechu i postawy ciała podczas śpiewu, ćwiczenia artykulacyjne i fonacyjne, rozwijanie skali głosu i jego dynamiki.
  2. 2. Interpretacja muzyczna: praca nad wyrażaniem emocji poprzez muzykę, techniki interpretacyjne w różnych gatunkach muzycznych, takich jak pop, rock, jazz, muzyka klasyczna, musical, klasyka.
  3. 3. Praca nad repertuarem: dobór odpowiednich utworów do możliwości wokalnych uczestników,

   - analiza tekstów piosenek i ich znaczenia, praca nad frazowaniem i artykulacją.

  1. 4. Higiena głosu i zdrowie wokalne: zasady dbania o struny głosowe, ćwiczenia relaksacyjne i techniki przeciwdziałania zmęczeniu głosu.
  2. 5. Elementy wystąpień scenicznych: praca z mikrofonem, techniki radzenia sobie z tremą, przygotowanie do występu publicznego.

2024 warsztaty wokalne

Skierowane są do:

- dzieci: kształtowanie umiejętności wokalnych poprzez zabawę i gry muzyczne, które rozwijają słuch muzyczny i wrażliwość artystyczną,

- młodzieży: rozwijanie techniki wokalnej i interpretacji,

- dorosłych: doskonalenie umiejętności śpiewu, rozwijanie pasji muzycznej.

Warsztaty prowadzone będą od 8.07. do 12.07.2024 r. w Izbie Pamięci Karola Lipińskiego mieszczącej się w siedzibie Radzyńskiego Towarzystwa Muzycznego (w Pałacu Potockich ul. Jana Pawła II 2 ).

Zakończymy je 13.07.2024 r. Koncertem finałowym, podczas którego wokaliści zaprezentują efekty swojej pracy.

Projekt wspierają finansowo: Powiat Radzyński, Miasto Radzyń Podlaski oraz Gminy: Radzyń Podlaski, Borki, Komarówka Podlaska, Ulan-Majorat i Wohyń.

Koszt uczestnictwa to tylko 50 zł. Zgłoszenia przyjmujemy do 30 czerwca 2024 r. na e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. z dopiskiem: Warsztaty w Pałacu.

Liczba miejsc ograniczona!!!

Agny Bryjan (Agnieszka Kadłubowska)  – to polska sopranistka, solistka operowa, absolwentka Wydziału Wokalno-Aktorskiego w klasie śpiewu oraz Wydziału Instrumentalnego w klasie gitary klasycznej Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi.

Na scenie zadebiutowała rolą Paminy w operze „Czarodziejski flet” W.A Mozarta w Teatrze Wielkim w Łodzi. Śpiewała takie partie operowe jak: Annina „Traviata” G. Verdieg, Zerlina „Don Giovanni” W. A Mozart, Lauretta „Gianni Schicchi” G. Puccinie-go, Ritmo „Cosmocanto” C. Kurowski. W 2014 r. wykonała Tryptyk Śląski W. Lutosławskiego z Płocką Orkiestrą Symfoniczną.

Współpracuje z takimi dyrygentami jak: D. Mikulski, H. Wierzchoń, A. Czereszewski, P. Neumann, M. Kocimski, J. Chrenowicz oraz orkiestrami: Orkiestra Filharmonii Sudeckiej, Płocka Orkiestra Symfoniczna, Orkiestra Kameralna Capella Bydgostiensis, Dęta Orkiestra Akademii Muzycznej w Łodzi oraz Kameralna Orkiestra Akademii Muzycznej w Łodzi. Pod batutą prof. H. Wierzchonia wykonała partię sopranu w „Mszy Koronacyjnej C-dur” W.A.Mozarta oraz „Magnificat” J. Ruttera w Archikatedrze im. S. Kostki w Łodzi.

Uczestniczyła w Kursach Mistrzowskich w kraju i za granicą prowadzonych m.in. przez: T. Żylis-Gara, U. Rainemana, O. Pasiecznik, J. Woś, I. Kłosińską, L. Zalesińską, oraz R. Karczykowskiego. W swoim repertuarze posiada arie operowe, operetkowe i musicalowe, partie oratoryjne jak również pieśni kompozytorów polskich, francuskich, angielskich, rosyjskich, hiszpańskich i niemieckich.

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.

noimage
Kotki do adopcji - Radzyń
poniedziałek, 08 lipca 2024
CHEVROLET SPARK 1.0 LS
CHEVROLET SPARK 1.0 LS
piątek, 05 lipca 2024