Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 19 kwietnia 2024 imieniny: Leona, Tymona

Szukasz ubezpieczenia mieszkania? Przekonaj się, że polisa nie musi być droga!

Artykuł partnera   
wtorek, 13 lutego 2024 07:00

UbezpieczeniaZakup ubezpieczenia mieszkania wielu osobom kojarzy się z dużym wydatkiem, który może nadszarpnąć domowy budżet.

Jednak nie musisz przepłacać za swoją polisę. Wystarczy, że dowiesz się, w jaki sposób szukać najlepszych i najtańszych ofert.

Przekonaj się, że ubezpieczenie Twojego mieszkania wcale nie musi być drogie.

Na co zwrócić uwagę, wybierając ubezpieczenie mieszkania?

Wybór odpowiedniego ubezpieczenia mieszkania to bardzo ważna decyzja, gdyż polisa ta chroni przed skutkami różnych zdarzeń. Musisz wiedzieć, na które parametry oferty należy zwrócić szczególną uwagę, aby była ona dopasowana do konkretnych potrzeb. W pierwszej kolejności musisz dokładnie sprawdzić zakres ubezpieczenia. Towarzystwa oferują warianty podstawowe oraz rozszerzone. Różnią się one przede wszystkim zdarzeniami losowymi, które obejmują. Są to sytuacje, w przypadku których ubezpieczyciel wypłaci Ci odszkodowanie, czyli m.in.:

 • działanie silnego wiatru,
 • pożar,
 • zalanie,
 • gradobicie,
 • eksplozja,
 • upadek drzewa,
 • powódź.

Zanim podpiszesz umowę, dokładnie zapoznaj się z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia (OWU). Jest to dokument, w którym znajdziesz dokładny opis zdarzeń, które obejmuje wybrany wariant polisy.

Do ubezpieczenia mieszkania możesz także dobrać OC w życiu prywatnym. Chroni ono przed finansowymi skutkami szkód wyrządzonych przez Ciebie, osoby dorosłe, dzieci, a także zwierzęta mieszkające razem z Tobą. Może przydać się np. w sytuacji, gdy Twoja pociecha wybije piłką okno sąsiada lub Twój pupil pogryzie kanapę podczas pobytu w hotelu. Znajdź ofertę OC w życiu prywatnym na rankomat.pl i ciesz się z komfortu psychicznego, jaki zapewnia.

Ile kosztuje ubezpieczenie mieszkania o powierzchni 25 m2?

Powierzchnia nieruchomości jest jednym z kilku parametrów, który towarzystwa biorą pod uwagę przy obliczaniu składki. Im większe mieszkanie, tym wyższa składka. Jeśli jesteś właścicielem kawalerki o powierzchni 25 m2 usytuowanej w Radzyniu Podlaskim na środkowym piętrze budynku wielorodzinnego, to jej ubezpieczenie będzie Cię kosztować w poszczególnych towarzystwach:

 • 96,14 zł – Link4,
 • 97,00 zł – mtu24.pl,
 • 98,00 zł – Wiener,
 • 100,00 zł – Benefia,
 • 100,00 zł – Europa Ubezpieczenia,
 • 105,00 zł – Inter Ubezpieczenia,
 • 141,00 zł – Uniqa.

Kalkulacja ważna na dzień 06.02.2024 r., wyliczenia nie są ofertą w rozumieniu KC (art.71, art.63).

 

 Najtańsze ubezpieczenie mieszkania w przykładowej kalkulacji kosztuje mniej niż 100 zł rocznie. Nie jest to wygórowana kwota w porównaniu z kosztami związanymi z usuwaniem powstałych szkód. Pamiętaj jednak, że im większe i bardziej wartościowe mieszkanie, tym więcej zapłacisz za ubezpieczenie.

Jak znaleźć najlepsze i najtańsze ubezpieczenie mieszkania?

Jeśli nie chcesz przepłacać za ubezpieczenie mieszkania, powinieneś porównać ze sobą co najmniej kilka propozycji różnych towarzystw. Nie warto decydować się na pierwszą ofertę, gdyż może okazać się, że inne towarzystwo zaproponuje Ci korzystniejsze warunki. Doskonale widać to na przykładzie powyższej kalkulacji.

Zastanawiasz się, w jaki sposób szukać polisy, aby znaleźć taką, która jest nie tylko najtańsza, ale także dopasowana do Twoich indywidualnych potrzeb? Skorzystaj z porównywarki dostępnej w sieci. Dzięki niej szybko i wygodnie sprawdzisz, co mogą Ci zaproponować różne towarzystwa. Poniżej znajdziesz kolejny przykład kalkulacji, który doskonale obrazuje fakt, że składki za taki sam zakres ochrony mogą się od siebie znacząco różnić.

Symulacja przygotowana dla mieszkania o powierzchni 80 m2 z 2015 roku, położonego w Radzyniu Podlaskim. Ubezpieczenie obejmuje nieruchomość, stałe elementy oraz wyposażenie. Zakres ochrony to zdarzenia losowe, kradzież, powódź, uszkodzenie przedmiotów szklanych oraz OC w życiu prywatnym. Przykładowe składki za ubezpieczenie takiego mieszkania wynoszą:

 

432,00 zł

473,00 zł

477,00 zł

670,00 zł

684,76 zł

688,00 zł

779,39 zł

Uniqa

Proama

Generali

Inter Ubezpieczenia

Link4

Wiener

Europa Ubezpieczenia

 

Kalkulacja ważna na dzień 06.02.2024 r., wyliczenia nie są ofertą w rozumieniu KC (art.71, art.63).

Jeśli skorzystasz z porównywarki ofert, możesz sporo zaoszczędzić. Pamiętaj jednak, aby dokładnie sprawdzić warunki ubezpieczenia, a przede wszystkim opis sytuacji, w których zadziała ochrona oraz wyłączenia odpowiedzialności. Są to zdarzenia, których wystąpienie nie wiąże się z wypłatą odszkodowania.

Nie tylko dzięki porównywarce możesz zapłacić mniej za polisę swojego mieszkania. Warto także sprawdzić, którzy ubezpieczyciele oferują okresowe promocje. Dzięki nim Twoja składka może być jeszcze niższa. Dobrym pomysłem jest także zakup polis w pakiecie, gdyż najczęściej wychodzą wówczas taniej niż zawarcie każdej z nich pojedynczo. Jeśli nie chcesz przepłacać, to opłać składkę jednorazowo. Rozbicie jej na raty najczęściej wiąże się z dodatkowymi kosztami.

Ubezpieczenie mieszkania nie musi być bardzo drogie, jeśli wiesz w jaki sposób szukać najtańszych propozycji różnych towarzystw. Z pomocą porównywarki ofert uda Ci się to zrobić szybko i bez wychodzenia z domu.

 
noimage
Usługi hydrauliczno-gazowe
środa, 17 kwietnia 2024
noimage
Sprzedam
sobota, 06 kwietnia 2024
SKÅADSTALI WYROBY HUTNICZE
SKŁADSTALI WYROBY HUTNICZE
czwartek, 11 kwietnia 2024