Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 21 lutego 2024 imieniny: Eleonory i Piotra * 2009 - Papież Benedykt XVI mianował Andrzeja Dzięgę na metropolitę szczecińsko-kamieńskiego

Czy kompostownik może znacząco obniżyć cenę za śmieci?

Anna Małoszewska   
sobota, 03 lutego 2024 12:00

Czy kompostownik może znacząco obniżyć cenę za śmieci?Stowarzyszenie Radzyń Moje Miasto serdecznie zaprasza na kolejne wydarzenie z cyklu "Zakorzenione", które odbędzie się we wtorek, 6 lutego o godzinie 17.00 w Restauracji Manhattan.

Tym razem skupimy się na tematyce odpadów komunalnych, a konkretnie na odpadach biodegradowalnych. Przyjrzymy się wpływowi kompostowania na cenę wywozu śmieci i porozmawiamy o różnych modelach, w których jest to realizowane.

Gościem specjalnym spotkania będzie Lech Urbanowski, Koordynator Wydziału Ochrony Środowiska w Urzędzie Miasta Kobyłka. Ponadto jest on wiceprezesem Lokalnej Organizacji Turystycznej Na Wschód od Warszawy, wiceprzewodniczącym Komisji ds. zmian klimatu Związku Miast Polskich oraz Kierownikiem ds. Projektów Specjalnych w Mazowieckim Forum Biznesu, Nauki i Kultury. 

Podczas spotkania nasz gość przedstawi praktyczne aspekty organizacji Miejskich Kompostowników i omówi ich wpływ na obniżenie kosztów związanych z wywozem śmieci. Po prezentacji planowana jest otwarta dyskusja, a uczestnicy będą mieli okazję podzielić się swoimi spostrzeżeniami oraz zadawać pytania.

Nie zabraknie także okazji do integracji przy kawie, herbacie i słodkim poczęstunku. Dla uczestników spotkania stowarzyszenie przygotowało tradycyjne upominki w postaci nasion roślin wieloletnich.

Koordynację wydarzenia sprawują Natalia Granoszewska, Klaudia Szczygielska i Anna Matczak.

 

Komentarze  

 
#1 RE: Czy kompostownik może znacząco obniżyć cenę za śmieci?radzyniak13 2024-02-03 15:06
Nie wiem czemu miasto zarzuciło wprowadzanie kompostowników. Obecnie zapewnienie kompostowników nakazuje nowa ustawa.
 
 
#2 Eksperci ?:):):)waluś 2024-02-04 10:58
to do tego trzeba aż ekspertów ściągać ? miasto wprowadziło i bez nich dużą liczbę kompostowników .ja również stałem się jednym z licznych właścicieli i cóż kompostuję odpadki .przy okazji mój ogród stał się siedliskiem dla szczurów z którymi nie mogę sobie poradzić więc nie wiem co lepsze wystawiać odpadki czy je kompostować ?
 
 
#3 Czy na pewno te tematy?zjp 2024-02-04 18:52
Chyba każdy się domyśla, że te spotkania to nic innego jak zawoalowana kampania wyborcza do samorządu. A jeżeli tak, to drodzy członkowie stowarzyszenia, czy naprawdę uważacie, że najistotniejszymi problemami miasta i jego mieszkańców są wrony w parku i kompostowanie śmieci? Coś mi się wydaje, że dużo ważniejszy jest rozwój gospodarczy, przyciągnięcie firm, tworzenie nowych miejsc pracy, tereny pod inwestycje. A może rozbudowa oczyszczalni ścieków, która zbliża się do granicy przepustowości. A ujęcie wody? Ważniejsza jest rewitalizacja parku niż mieszkające w nim wrony. W końcu zagospodarowanie pałacu, na który póki co jedynym pomysłem jest jakaś kawiarnia. A może komunikacja z dworcem PKP. Wszak wkrótce zostanie zakończona budowa peronów i ruszą szynobusy. Jak zamierzacie państwo skomunikować miasto z przystankami?
 
 
#4 RE: Czy kompostownik może znacząco obniżyć cenę za śmieci?ke? 2024-02-04 20:50
Jaka ta opozycja kiepska, tyle lat rządzą i nie potrafią nic załatwić/zbudować. Cały czas ta sama narracja.... Ja jeszcze dodam żeby się zgadzało, że wszystko wina tuska
 
 
#5 do zjpJakub Jakubowski 2024-02-04 21:54
Projekt "Zakorzenione" dotyczy wyłącznie kwestii związanych z ochroną środowiska, miejską zielenią itp. Stowarzyszenie Radzyń Moje Miasto zdobyło na niego grant, w ramach którego mamy zorganizować cykl spotkań. Sami się czegoś uczymy i dajemy tę szansę wszystkim chętnym. Tak sobie to wymyśliliśmy w połowie 2023 roku. Zbiega to się niefortunnie z początkiem kampanii, ale to przypadek. Spotkania są na finiszu i nie mogą mieć nic wspólnego z agitacją, czyli zachęcaniem do udziału w wyborach i głosowaniem na kogokolwiek. Jeśli Pan taką zauważy, proszę o sygnał. A na spotkania kampanijne wkrótce przyjdzie czas.
 
 
#6 terminzjp 2024-02-05 07:53
Cytat:
Zbiega to się niefortunnie z początkiem kampanii,
Bez wątpienia !
 
 
#7 zjpradzyniak13 2024-02-06 17:24
Zadania, które wymieniłeś należą do aktualnie rządzących na tym terenie- a to nie jest chyba opozycja?
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.

noimage
Dachy.
czwartek, 08 lutego 2024
noimage
Silosy zbożowe
wtorek, 20 lutego 2024