Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 24 kwietnia 2024 imieniny: Erwina, Horacego

Powiat stracił 23 miliony dotacji na remont dwóch dróg

Mariusz Szczygieł   
środa, 03 stycznia 2024 07:00

14 listopada 2023 r. Podpisanie umowy w Lublinie- Dzisiejszy dzień jest chyba w mojej pięcioletniej pracy na stanowisku starosty chyba najczarniejszy – rozpoczął smutno swoją wypowiedź starosta Szczepan Niebrzegowski na sesji powiatowej 28 grudnia 2023 r.

Powiat otrzymał z województwa pieniądze na dwie drogi: od Ustrzeszy przez Lisiowólkę do Ostrówek i od Kąkolewnicy przez Polskowolę do Brzozowicy Dużej, ale ich nie dostanie, bo o 1 dzień został przekroczony termin ogłoszenia przetargów.

Przepadło ponad 23 milionów złotych dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Jak do tego doszło?

14 listopada Szczepan Niebrzegowski podpisał w wojewodą umowę na dofinansowanie remontu, którą parafowano w Starostwie dzień później. - Nasi pracownicy wyciągnęli stąd wniosek, że dla nich wiążący termin 30 dni startuje od 15 listopada – relacjonował na sesji starosta.

15 grudnia Urząd Wojewódzki poinformował Starostwo Powiatowe w Radzyniu, że termin upłynął. Natychmiast otwarto przetarg, trzeba było tylko 2,5 godzin, ale było już za późno.

- Został popełniony bardzo poważny błąd przez naszych pracowników. Pracownik, który miał w zakresie obowiązków konkretnie tę sprawę do załatwienia podał się do dymisji – informował Szczepan Niebrzegowski. Obecnie nad sprawą pracuje Wydział Kontroli, który ma znaleźć pozostałe osoby odpowiedzialne za niedopełnienie terminu. - Zostaną wyciągnięte konsekwencje służbowe w stosunku do wszystkich osób, które popełniły błędy – zaznaczył. Co dalej?

Starostwo będzie walczyć o pozyskanie utraconych pieniędzy. Jak się okazuje, istnieje jeszcze szansa na pozyskanie przez Powiat tych środków, ponieważ na przełomie stycznia i lutego ma zostać ogłoszony nowy nabór.

Co zawaliło? - Zabrakło komunikacji między Zarządem Dróg Powiatowych, a Wydziałem Inwestycji i Zamówień Publicznych - twierdzi Szczepan Niebrzegowski.

- Chcę zapewnić, że te dwie drogi my zrobimy. Chciałbym przede wszystkim przeprosić wszystkich mieszkańców miejscowości Lisiowólka, Polskowola i miejscowości przyległych za ten błąd - mówił starosta Niebrzegowski.

 

Komentarze  

 
#41 forby, pioterWuk 2024-01-15 19:22
Dziękuję za pozdrowienia. Nie mam nienawiści do Żydów. Twierdzę, że mają fałszywy kult. Nie rozumiem dlaczego jest on sprawowany w Sejmie. Nie rozumiem czemu mam przyjmować żydowski lub ateistyczny punkt widzenia. To nie jest nienawiść. Natomiast nienawiść do Brauna jest owszem widoczna.

Jak myślisz, czy Pan Jezus zgadza się Rabinem Szalom Dow Ber Stambler przewodniczącym Chabad-Lubawicz, że nie ma bardziej humanistycznego wojska i bardziej humanistycznej polityki niż izraelska?

Zwłaszcza w strefie Gazy.
 
 
#42 RE: Powiat stracił 23 miliony dotacji na remont dwóch drógWuk 2024-01-15 20:23
Dobra ... udaję, że nie rozumiem. Żydzi biją najsłabszego, bo są narodem wybranym. Wierzą, że Bóg dał im świat we władanie a póki co, biorą co jest. Polska była JEDYNYM krajem okupowanym przez III Rzeszę, który nie współpracował z Niemcami. AK nawet rozwalała Polaków za szmalcownictwo. Natomiast WSZYSTKIE inne kraje OFICJALNIE kolaborowały z Hitlerem, wysyłając Żydów pociągami do obozów. Gdyby zatem Żydzi oskarżyli wszystkie kraje winne mieliby zwarty front tych krajów przeciw sobie. Dlatego też oskarżają Polskę wiedząc, że winni zachowają solidarne milczenie. Dlatego bezczelnie fabrykują kłamstwa np. o Jedwabnem
Ot i cała tajemnica. Wystarczy trochę tej ich "Kabały" poczytać. "Protokoły Mędrców Syjonu" nie są potrzebne.
 
 
#43 RE: Powiat stracił 23 miliony dotacji na remont dwóch drógpioter 2024-01-15 23:14
Wuku ale ja do juzzuma pisałem. Juzum Jezus był Aramejczykiem. Aramejczyk palił chanukiję?
 
 
#44 RE: Powiat stracił 23 miliony dotacji na remont dwóch drógWuk 2024-01-15 23:33
Do Ciebie Pioter była druga cześć postu. Właśnie, czy Aramejczycy popierają przekonanie Rabina Szalom Dow Ber Stamblera, że nie ma bardziej humanistycznego wojska i bardziej humanistycznej polityki niż izraelska?
Yuzum to na bank popiera humanizm izraelski ale on jest pewnie z Chabad Lubawicz.
 
 
#45 RE: Powiat stracił 23 miliony dotacji na remont dwóch drógpioter 2024-01-16 01:39
Znając temperament Jezusa opisany w Marka 11:15-19 to ten Szalom by tylko krzyczał To nie dobra tak mówić, to nie dobra tak biczem bić.Aj waj to nie dobra.
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.

noimage
zboże
czwartek, 11 kwietnia 2024
noimage
Rower elektryczny
środa, 17 kwietnia 2024