Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 18 kwietnia 2024 imieniny: Alicji, Bogusławy | 2011 - zmarł Czesław Kołbuś, wieloletni dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 2

GOKiS zaprasza na zajęcia astronomiczne

Mariusz Szczygieł   
wtorek, 14 listopada 2023 07:00

Obserwacje niebaGminny Ośrodek Kultury i Sportu zaprasza 16 listopada na godz. 18.30 do szkoły podstawowej w Białej na zajęcia astronomiczne.

Uczestnicy poznają techniki i metody wykorzystywane w dawnych oraz współczesnych obserwacjach astronomicznych. Dzięki uczestnictwie w zajęciach uczestnicy nie tylko rozwiną swoje zainteresowania z zakresu fizyki i matematyki, ale także udoskonalą umiejętności krytycznego myślenia, koncentracji uwagi oraz dyscypliny - niezbędne w pracy naukowej.

Poznamy odpowiedzi na pytania: "Czy gwiazdy naprawdę spadają?", "Czy droga mleczna jest zrobiona z mleka?" dzięki któremu dzieci będą mogły się dowiedzieć, czym są gwiazdy oraz zrozumieć, czym jest atmosfera ziemska. A to wszystko razem z Radzyńskim Kołem Astronomicznym Niebo nad Nami.

 

Komentarze  

 
#1 Krytyczne myślenie w szkole podstawowej?Wuk 2023-11-14 19:33
Po co rozwijać zainteresowania z fizyki, jak potem trzeba opowiadać głupoty o katastrofie klimatyczne? Krytyczne myślenie wyrugowano z uniwersytetów. A kto słyszał o nim w szkole podstawowej? Każdy kto widział test maturalny wie, nie ma tam żadnego myślenia a tym bardziej krytycznego. Moja córka twierdzi, że na maturze nie wolno wyrazić swojego zdania, można jedynie podawać żądane przez indoktrynatorów treści.
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.

noimage
Sprzedam 2 rowery typu damka I 2młodzieżowe
poniedziałek, 08 kwietnia 2024
noimage
Słonecznik ozdobny nasiona
wtorek, 09 kwietnia 2024