Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 19 czerwca 2024 imieniny: Gerwazego, Protazego

Dzień Niepodległości na Reja

Magdalena Oleksiej   
wtorek, 14 listopada 2023 07:00

Przedszkolaki z Reja"Jest takie miejsce mapie świata Polska. To moje miejsce, tutaj bije mi serce".

10 listopada w Przedszkolu nr.3 w Radzyniu Podlaskim świętowaliśmy Narodowe Święto Niepodległości. To wyjątkowy czas dla każdej Polki i każdego Polaka. Z tej okazji dzieci z grupy " Tygryski" pod kierunkiem Pani Grażyny Korneszczuk i Pani Iwony Wołowik przygotowały program artystyczny, który przybliżył naszym przedszkolakom ważne wydarzenia z historii Polski. Uroczystość rozpoczęła Pani Dyrektor Wioletta Chmielarz, która powitała Pana Burmistrza Jerzego Rębka oraz wszystkie dzieci i pracowników przedszkola. Uroczystość rozpoczęła się od tańca narodowego "Poloneza".

Dumnie przyjmując właściwą postawę "na baczność" odśpiewaliśmy Hymn Mazurka Dąbrowskiego. To były piękne i wzruszające chwile. Uroczystość miała na celu rozwijanie wśród wychowanków naszego przedszkola poczucie przynależności narodowej, pielęgnowanie polskiej kultury i tradycji. Jednocześnie była pouczającą lekcją historii i patriotyzmu.

Brawo Nasi Polacy! Jesteśmy z Was dumni.

231111-reja-01231111-reja-02231111-reja-03231111-reja-04231111-reja-05231111-reja-06231111-reja-07231111-reja-08231111-reja-09231111-reja-10231111-reja-11231111-reja-12231111-reja-13231111-reja-14

 

Komentarze  

 
#21 Dalszy ciąg (nie natręctwo)Wuk 2023-11-18 13:03
Teraz, czyli 18 listopada 2023 roku jesteśmy w bezpośrednim zagrożeniu zupełną utratą suwerenności na skutek reformy UE, przeprowadzanej właśnie pod pretekstem zagrożenia rosyjskiego przy wtórze rusofobicznego wrzasku. Wiecie, w jakim państwie od lat utrzymuje się wysokie poparcie dla Rosji i personalnie Putina? Nie możecie wiedzieć, bo o tym nie ma mowy w ścieku medialnym, którym Was codziennie polewają. W Izraelu, w którym zamieszkuje głównie żydowska emigracja z Rosji (i Syria zaraz obok). A przecież nie można powiedzieć, że Żydzi popierają zbrodniarza Putina bo to byłby antysemityzm. I czego nie rozumiecie? Nie można też powiedzieć, że Żydzi uprawiają ludobójstwo w strefie Gazy. Byłby to antysemityzm. Dlatego prezydenta Dudę nie obchodzi ludobójstwo izraelskie tak jak ludobójstwo rosyjskie. A liczba strat cywilnych po tygodniu masakr w Gazie przekracza liczbę wszystkich start cywilnych w całej wojnie na Ukrainie. I czego nie rozumiecie? Jak mi ktoś zarzuci onucyzm, zgłoszę go do OMZRiKa jako antysemitę. C.d.n.
 
 
#22 RE: Dzień Niepodległości na RejaWuk 2023-11-18 13:29
Do czasu przyszłorocznych wyborów w USA może być już po państwie polskim, jeżeli Niemcom uda się wykorzystać „okienko” historyczne. Pani od pięknych kłamstw: Wonder Lying, czy von der Lyen jakoś tak, wybrana zresztą na swój stolec głosami europejsów z PIS (!) oświadczyła, że Ukraina spełnia 80% warunków przystąpienia do Unii. Cóż za wzór standardów europejskich. Bandera i LGBTQ oraz inne literki np. SS Galizien. Polska latami ich nie spełniała a Ukraina spełnia. I czego nie rozumiecie? „Śpieszmy się” – jak powiedział p. Wołodyjowski do Zagłoby. Śpieszą się zatem. Spełnia czy nie ale faktycznie, gospodarczo już jest w Unii. Nie zauważyliście? Granicy polsko-ukraińskiej nie ma od lutego 2022 roku. Rynek rolny, transportowy jest przejmowany przez kapitał z Ukrainy. Akurat rolnicy mają za swoje. Nie trzeba było głosować na PIS. Teraz będziecie jeść robaki Klausa Schwaba. I dobrze Wam tak pańszczyźnianym parobkom. Trzeba było się uczyć a nie pić piwo i kiełbasę na spotkaniach przedwyborczych.
Nie tylko zresztą z Ukrainy mamy zalew konkurencji. Pracuje u nas masa kierowców z Białorusi i Rosji. Wydajemy mnóstwo kart kwalifikacji (dla kierowcy obcokrajowca pracującego w Polsce). Pracuję w Wydziale Komunikacji i wiem, że tak jest. Mieszkają tam a pracują tu. A PIS pyta swój tępy jak sztacheta w płocie elektorat o płot na granicy Białorusi w referendum! Skąd w elektoracie taka elewacja? Przyznać się w duchu , kto głosował za płotem? Powiedzieć sobie: jestem baranem, muszę wziąć się na nauki. Osobiście uważam, że to na nic, bo jest już za późno ale zawsze nobilituje bardziej świadome umieranie. Po katolicku umierać trzeba świadomie i powoli: „Od nagłej i niespodziewanej śmierci wybaw nas Panie”. c.d.n.
 
 
#23 RE: Dzień Niepodległości na RejaWuk 2023-11-18 13:56
Podobno 3% elektoratów głosowało przeciw płotowi. W Radzyniu tylko ja i mój syn. Reszcie tubylców senator Bierecki jeszcze przez wyborami ogłosił, że kończy się czas wesołego korzystania z pieniędzy unijnych. Teraz zaczyna się czas finansowania unii przez nas, Polaków, z czego powinniśmy być dumni. Było zimno i nikt tego nie słuchał. Ale ja słyszałem. Czas prawdziwej dumy. Za chwilę gejowskiej i inne literki na skutek nieubłaganych warunków KPO, które Tusk obiecał odblokować dzień po wyborach demonokratycznych. Bez względu na to, co tam przegłosowały demonokreatury dyktatury atlantyckiej teraz dołożymy się do europejskiego dobrobytu. Wysłaliśmy już do tej miodem i mlekiem płynącej europejskiej Ziemi Obiecanej swoje 2-3 miliony młodych, aktywnych Polaków a na ich miejsce sprowadziliśmy dwa razy tyle Ukraińców i 200 czy 300 tysiąców (ma być „tysiąców” a nie „tysięcy” Panie AK) Azjatów z którymi nie można się nawet dogadać. Teraz zaś zapłacimy Unii za te wszystkie dobrodziejstwa. Podatki od samochodów (2024), koszty emisji CO2 rozciągane sukcesywnie na całą gospodarkę aż do indywidualnego śladu węglowego każdego debilka-motylka. Gigantyczne koszty życia. Czego nie rozumiecie? Produkujesz na Ukrainie a sprzedajesz w Europie. Granice otwiera się za pomocą wojny. Stały, pewny zysk z finansowych spekulacji giełdy zapewnia rozłożony na lata program inwestycji wynikajacy z Fit for 55. Jak do tego doszło? c.d.n.
 
 
#24 RE: Dzień Niepodległości na RejaWuk 2023-11-18 14:20
Tak samo jak doszło do mniemanej pandemii. Pisałem wcześniej, że Polaków celowo się ogłupia zamiast edukować. Nie można przecież przytomnie twierdzić, że program nauczania jest robiony nieintencjonalnie. Logikę z programów studiów wyższych usunięto jeszcze za Józefa Stalina. Wielkiemu językoznawcy zawdzięczamy nasze, zagrożone obecnie przez Niemcy państwo. Ale nikt o tym nie wie, bo nie ma znajomości historii, polskiej tradycji geopolitycznej (Romer, Wakar, Bocheński, Studnicki, Dmowski. Mackiewicz – licealista nawet nie zna tych postaci). Jak jest jakaś niezależna myśl, nie kierująca się ślepo interesem atlantyckim, to się ją zaraz tępi (Sykulski, Piskorski, Myśl Polska, Bieleń ) i piętnuje jako agentów rosyjskich. Teraz nawet w KK są odpowiednie paragrafy za „dezinformację”. Morawieckiego można by za nie wsadzić, tylko kto miałby to zrobić? Edukacja historyczna leży. Świadectwem to, że nawet tzw. „narodowcy” czczą dzisiaj Piłsudskiego. Polskojęzyczne elity polityczne są ciemne. U uniwersytetu można wylecieć za twierdzenie, że są dwie płcie. Psychologii nie uczą nawet w ogólniakach. 11 lat byłem powiatowym rzecznikiem konsumentów i prowadziłem tzw. edukację konsumencką w szkołach powiatowych. Wszystko trzeba było zaczynać od zera. OD ZERA. Nie ma ducha w narodzie. Tylko samo ciało. A ponieważ w zdrowym ciele zdrowe ciele, to cielęciu zdrowo zarobić można np. 15 000 złociszy polskich za kontakt z osobą podejrzaną (!) o covida. Na mnie ktoś zarobił 30 000. Czyli jak to Wam nadają leczył mnie za 30000 zł. I czego nie rozumiecie? c.d.n
 
 
#25 RE: Dzień Niepodległości na Rejapioter 2023-11-18 14:24
podatek węglowy by nie przeszedł gdyby naliczany był nie kwotowo a procentowo dostosowanej do wypłat. Nie może być tak że Polak płaci 100 euro za tonę i Niemiec też. Obciążenie kieszeni powinno być równe we wszystkich krajach członkowskich i taki Niemiec powinien płacić 400 euro za tonę. Gwarantuję wam że na drugi dzień Szwab już by siedział w taczce nad morzem i wpław musiałby nawiewać przez Bałtyk.
 
 
#26 RE: Dzień Niepodległości na RejaWuk 2023-11-18 14:56
W raporcie NIK jest wiele z tych rzeczy opisane. Ale jak Was zmusić do jego przeczytania? Raczej niemożliwe. Opowiem zatem historię, bliższą Waszemu ciału. Jak byłem tym nieszczęsnym rzecznikiem to starałem się bezskutecznie powstrzymać notoryczną praktykę oszukiwania ciemnych ludzi przez różnych pseudomedyków wciskających im cudowne środki na zdrowie. Takie spotkania odbywały się z ROK, na tzw. Manhattanie, po wiejskich świetlicach. Po każdym spotkaniu rozdzwaniały się telefony, przychodzili nabici w butelkę konsumenci. Najpierw ci mądrzejsi, potem głupsi a na samym końcu ludzie najbardziej pokrzywdzeni, którym w sposób zgodny z prawem nie dało się już pomóc. Konsekwencją były długoletnie procesy sądowe (bodaj wszystkie wygrałem). Nikt z paserów nie rozumiał wtedy, lub chciał rozumieć, że korzysta z oszustwa. Ani burmistrz (który mnie zignorował), ani dyrektor ROK (który przemiło się uśmiechał) ani przewodniczący RM (też przemiły człowiek). Jak kasa jest to problemu nie ma. W 2019 roku miałem dosyć walki z wiatrakami i zrezygnowałem z funkcji rzecznika konsumentów. Niewiele czasu minęło a dokoła zaroiło się od ludzi takich jak ta moja trzecia grupa konsumentów. Nabitych w butelkę, którym nie da się pomóc. Tak zaprowadzono pandemię. c.d.n.
 
 
#27 RE: Dzień Niepodległości na RejaWuk 2023-11-18 14:58
Ty nie pójdziesz do lasu, ty nie wyjdziesz z domu, ty masz się zaszczepić itd.. Wszyto dla zdrowia. Kto się nie szczepi ten bandyta. Wyście to zapomnieli ale ja wszystko pamiętam. Bo ja walczyłem a wyście spali. A walki się nie zapomina, bo jak się zapomni to rany się odezwą i przypomną. Pamiętam kierownika, który kazał mi siedzieć cicho. Pamiętam urzędasów i policmajstrów wyrzucających mnie nie urzędów za brak maski. Pamiętam policjantów przeganiających mnie z dróg i placów. Pamiętam uciekanie na rowerze przed radiowozem. Pamiętam nienawistne spojrzenia w kościele na moją gębę bez namordnika. Pamiętam jak mojego śp. tatę z rozbitą głową odesłano z jednego szpitala (15.000 zł) do drugiego (kolejne 15.000 zł) , w którym najpierw przez dwa dni diagnozowano obowiązkowego świrusa a jak postawiono diagnozę wylewu to zmarł. Pamiętam agitowanie za szczepionkami w szkole (prawnie zakazane). „Szczepionki to wolność” usłyszałem wtedy. Propaganda niskich lotów dopasowana do większości obecnego w liceum audytorium. Wtedy pani dyrektor mnie uciszyła. Dzisiaj Pfizer pisze na swojej stronie, że ta domniemana „wolność” jest niebezpieczna dla zdrowia. Ja miałem rację oni nie. Mnie nie dopuszczono do głosu. Czy prelegent lub organizator ponieśli odpowiedzialność za namawianie ludzi na przyjmowanie niebezpiecznych dla zdrowia preparatów? Pytanie retoryczne. c.d.n.
 
 
#28 RE: Dzień Niepodległości na RejaWuk 2023-11-18 15:22
Pamiętam jak tutejszy kardiolog zdiagnozował u mnie nierozumienie „logiki medycznej”. Nie wiem, czym, jest „logika medyczna” ale idę o zakład, że on też nie wie, podobnie jak w ogóle nic o logice normalnej. To typ w rodzaju grasującego tu profesora mniemanego. Pamiętam jak pani doktor, zamknięta na cztery spusty w przychodni , „leczyła” zapalenie płuc przez telefon. Przechodziłem chyba słynny covid. Na moje żądanie zbadania mnie opowiadała mi w telefonie jakieś głupoty, chyba te same, za które psychopata Niedzielski dostał potem tytuł „wizjonera służby zdrowia”. Poszedłem po rozum do głowy i dokształciłem się. Jak służba zdrowia nie leczy, tylko zarabia na człowieku, trzeba leczyć się samemu. Gdy zachorowała żona chorowała bardzo krótko. Po nielegalnie zdobytej amantadynie wyzdrowiała od razu (kłaniam się wiadomej osobie, jeśli to czyta). Niedzielski zabronił amantadyny. Wszystko pamiętam. Psychopata chciał zabić mi żonę? To wszystko i sto innych perypetii było dla kasy. To nie miało żadnego sensu medycznego. Żaden podręcznik wirusologii nie wytłumaczy co się stało. Wiem, bo kupiłem jeden. Zrobi to każdy podręcznik „marketingu i zarządzania”. c.d.n.
 
 
#29 RE: Dzień Niepodległości na RejaWuk 2023-11-18 15:50
I czego nie rozumiecie? Napisałem do SP ZOZ o dane. Mam je. Można je czytać różnie. Można też tak, że w radzyńskim szpitalu zmarło na covid 2 (słownie: dwie) osoby. Napisałem do SANEPIDU o podanie co dały zastosowane przez nich restrykcje. Odpisali mi, że nie wiedzą. Napisałem znowu do SPZOZ o zdjęcie obowiązku maskowania, wysyłając im wyniki ponad setki badań naukowych, dowodzących bezsensowności tego obowiązku. Brak reakcji. Napisałem do prokuratury i to samo. Wszędzie taka samo postawa, jak wcześniej opisana w sprawie nierobienia konsumentów w trąbę. W takim kraju żyjemy. Ludzie nie wiedzą co robią. Bezmyślnie wykonują polecenia. Urzędnicy, prawnicy, prokuratorzy. Wszyscy tToną w motywacjach witalnych. Sprzedadzą się dla pieniędzy (15.000 za jednego podejrzanego o covida) i będą święcie wierzyć, że zrobili to dla idei (zdrowia i bezpieczeństwa). Nie wiadomo co by się stało, gdyby pandemii nie zakończył Putin (niech żyje Rosja! – żydowskie hasło przypominam czujnym). Pewnie zmusiliby w końcu wszystkich do przyjęcia kryzysu klimatycznego w ramię. Kupili przecież po 6 dawek na Polaka tego swoistego znamienia Bestii. Piszę o tej Bestii, bo szczepionki te nie powstałyby bez przemysłu aborcyjnego. Każdy, kto je przyjął wykorzystał zatem śmierć jakiegoś dziecka. c.d.n

Nie rozśmieszaj mnie.

To ostatnie zdanie było do Piotra
 
 
#30 RE: Dzień Niepodległości na RejaWuk 2023-11-18 16:22
I tak dojeżdżamy do końca Dnia Niepodległości na Reja. Drogie Dzieci, macie przesrane! Zanim dożyjecie pełnoletniości, dostaniecie 23 bezsensowne w większości, zbędne a czasem szkodliwe szczepionki zdolna częścią tablicy Mendelejewa . Zdemoralizują was do tego i ogłupią w europejskiej szkole. Na koniec pójdziecie obsługiwać te czołgi, których nakupił w Korei Błaszczak, i które akurat za jakieś 15 lat powinny tu dojechać. Do tego będziecie musiały spłacić kredyty zaciągnięte na te czołgi, na Ukrainę, na Putina, na różne tarcze i covidy. A nie wiem z czego zapłacicie, skoro Fit for 55 nie przewiduje żadnego wzrostu gospodarczego tylko zwój gospodarczy. Będziecie zatem jednocześnie biednieć i płacić. Coraz bardziej biednieć i coraz więcej płacić, bo będzie Was coraz mniej. I będą Was wytłukiwać kolejnymi pandemiami i szczepionkami według potrzeby. Na tym bowiem polega porządek atlantycki „liberalnej demokracji”. Ale nie martwcie się. Nawet nie będziecie o tym wiedzieć. Fachowcy się Wami zajmą. To jest już przećwiczone na katolikach, którzy nie widzą już, że są protestantami. Bo nie mogą. Z Wami będzie podobnie. Jest to opisane w takiej bajce „Rok 1984”pana Orwella. Ale nie dadzą jej Wam przeczytać. Bo to „mowa nienawiści” czy co tam. Będziecie ostatnim, wyskrobanym, sterylnym, pokoleniem, jedzącym robaki w nowym Cesarstwie Niemieckim, czy innym masońskim Trójmorzu. Nie wiem nawet, czy będziecie jeszcze ludźmi. Pan Harrari z panem Schwabem obiecują Wam, że już nie.
Cieszę się, że umieram wcześniej od Was i nie mam takich problemów jakie was czekają. Moje niedogodności są stosunkowo niewielkie. Zamiast niepodległości mamy tylko taki czy inny eupejsowy rząd. Barwy polityczne są bez znaczenia. Jesteśmy sługami Ukrainy związanymi zatajonymi przez nami umowami z Ukrainą o darmowym udostępnieniu całych zasobów państwa polskiego. Mamy kilka milionów Ukraińców na terytorium Polski . W najbliższych wyborach będą już mieli swoich kandydatów. Mamy kilkaset tysięcy uchodźców z całej Azji z którymi w ogóle nie można się dogadać. Będziemy mieli dwa miliony Palestyńczyków, jeżeli Izrael nie zdoła ich wymordować u siebie. A może nie zdołać. Mamy armię bez uzbrojenia, którą dowodzi korpus amerykański. Mamy zero perspektyw na rozwój gospodarczy. W perspektywie może upragniona wojna z Rosją. Ale co to za problemy w porównaniu z tymi, które Was czekają.
Dobranoc drogie dzieci.
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.

noimage
Jajka wiejskie
sobota, 15 czerwca 2024
Lokalizator zamiennik Airtag
Lokalizator zamiennik Airtag
wtorek, 18 czerwca 2024