Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 5 lipca 2020 imieniny: Karolina, Antoni, Filomena

W radzyńskim szpitalu wykryto bakterie E.coli

Mariusz Szczygieł   
czwartek, 30 września 2010 19:39

Bakterie E.coliWoda w radzyńskim szpitalu nie nadaje się do picia, mycia oraz wykorzystania do innych czynności sanitarnych!

Wykryto w niej bardzo dużą zawartość bakterii z grupy E. coli. Na oddziały woda dostarczana jest w specjalnych pojemnikach, do szpitala dowozi ją beczkowóz. W tej chwili trwa płukanie i chlorowanie- niedługo woda powinna być przydatna do używania w sanitariatach.

Chociaż bakterie E. coli występują w jelitach człowieka, gdzie uczestniczą m.in. w procesie trawienia (i wtedy są dla nas nieszkodliwe), mogą powodować groźne schorzenia innych układów (biegunki, zapalenia, ropnie). Bakteria ginie po 20 minutach ogrzewania w temperaturze 60°C, wrażliwa jest na wszystkie znane środki dezynfekcyjne.

 

Komentarze  

 
#1 szach i matanonim 2010-09-30 23:24
Jak ktoś już wcześniej zauważył: brud, smród, i mogiła!!! A wszystko po przez brak nadzoru i łapy która może dać po pysku. Panie STAROSTO! , pana ruch???
 
 
#2 do anonimaBOND 2010-10-01 00:54
Ty znowu swoje .krytyk od siedmiu boleści!!
weź łopatę i do roboty jak nie masz co robić .Chcesz być dyrektorem szpitala no to już !! Czepił się jednego tematu i wali gdzie popadnie.Zastanów się 100 razy zanim coś napiszesz.
czołem!!!
 
 
#3 spokojniedrawer 2010-10-01 11:22
BONDi co Ty z tą łopatą - taki fetysz? Komentarze służą swobodnej wypowiedzi i zostaw mi prawo do krytyki - anonimowi też.
Uważam, że to skandal, żeby do szpitala w XXI wieku, w cywilizowanej Polsce, państwie członkowskim UE, szpitala korzystającego z dużych pieniędzy w ramach nie tyle dofinansowań, co dużych zagraniaczych projektów wodę dowozić beczkowozem. Skandal! Nie jesteśmy przecież trzecim światem, a mamy ambicje wyrwać się z drugiego.
I nie mówcie, że to się zdarza. Wszyscy obecni tu na forum jak jeden myją przecież ręce wychodząc z kibla - nie?
 
 
#4 zarazki i bakterieBOND 2010-10-01 12:51
Sadzicie że bakterie są tylko w szpitalu to sie mylicie . Zanieś swoją klawiaturę do SANEPIDU do zbadania wymazów z klawiatury to się dowiesz ile bardziej groźniejszych dla zdrowia masz bakterii w swoim domu .Ile razy odchodząc od komputera myjesz ręce ? Dotykasz rękoma swoich ust i dzieci ,oraz oblizujecie palce.
pozdrawiam i życzę zdrowia.
 
 
#5 Si seniordrawer 2010-10-01 13:06
Racja, ja mam pół kilograma bakterii na klawiaturze i to moja sprawa i ryzyko. Wymaz zrobie w wolnej chwili. W szpitalu, bo o tym mówimy, powinni jednak dążyć do tego, żeby nie było nawet pół grama - to taka instytucja jest. Rozumiesz. Jak butów nie okryjesz to możesz mieć nieprzyjemności, a stolec w wodzie Twoim zdaniem to żaden problem. O co chodzi?
 
 
#6 do dziwnego BONDAanonim 2010-10-01 20:30
Ten BOND, to albo kompletny laik, albo cwaniak, który ma nas za idiotów. SANEPID zamyka bez współczucia każdy bar, każdą knajpkę, każdy sklep spożywczy czy też zakład produkcyjny spożywczy, w przypadku stwierdzenia bakterii typu E.coli w wodzie. I nikt tu się nie jest wstanie wytłumaczyć tym, że na biurku dyrektora SANEPIDU jest tych bakterii jeszcze więcej. Dziwią mnie więc głosy w obronie patologicznej sytuacji w miejscu gdzie czystość jest podstawą prawidłowego bez powikłań leczenia pacjenta.
Czyżbyś, nie mylę się na pewno, był fotografem amatorem?
 
 
#7 Dzięki wszystkim.BOND 2010-10-03 00:31
Tak macie racje , nie znam się na niczym .Bo jeśli ktoś inaczej myśli niż Wy, to jest laikiem albo cwaniakiem . Jeszcze raz dziękuję . A teraz proszę administratora witryny o usunięcie mojego konta .
 
 
#8 o ja!drawer 2010-10-03 01:20
ale foch! łał - tego jeszcz nie było. Z Bogiem! :*
 
 
#9 prośba spełnionaAdmin iledzisiaj.pl 2010-10-03 01:33
Twoja prośba BONDZIE została spełniona... jednak trochę szkoda...
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.