
Komentarze
- Opłaty za śmieci muszą się równać z kosztami
Z jednej strony masz rację, ale z drugiej strony taki tryb prowadzi do wielu problemów ze zdrowiem. ...
- for_sale - Opłaty za śmieci muszą się równać z kosztami
Komu chce się ślęczeć nad garami? Kupi sobie taki singiel gotowe żarcia i macie wzrosty we wszystkim...
- pioter - Opłaty za śmieci muszą się równać z kosztami
Niektóre miasta odchodzą od plastikowych worków na śmieci i nie odbierają frakcji zielonej, która je...
- radzyniak13 - Opłaty za śmieci muszą się równać z kosztami
Wydaje mi się, że liczba 2 tys. osób (12 tys. zgłoszonych / 14 tys. mieszkańców), które nie są zgłos...
- for_sale - Konferencja Pamięć jest naszym obowiązkiem
https://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-sad-wstrzymuje-przesluchania-netanjahu-premier-izraela-unika,n...
- pioter
Niech wygrają mieszkańcy Spółdzielczej - rozmowa ze Sławomirem Zdunkiem |
Radzyń Moje Miasto | |||
czwartek, 12 stycznia 2023 07:00 | |||
Zachęcamy do lektury wywiadu ze Sławomirem Zdunkiem, kandydatem Komitetu Wyborczego Wyborców Radzyń Moje Miasto.
Podziwiałem ludzi, którzy takie działania w naszym mieście podejmują. Pierwszą rzeczą, którą zrobiłem wspólnie ze stowarzyszeniem, było podpisanie petycji w sprawie ochrony drzew na starym PKS w Radzyniu. Byłem przeciwny wycinaniu starych drzew. Podpisałem tę petycję i od tego się zaczęło. Później zadeklarowałem aktywną pomoc i od tamtej pory wspólnie podejmowaliśmy różne działania. Składaliśmy kwiaty w hołdzie bohaterom, pomagaliśmy w akcjach Caritasu i Szlachetnej Paczki, sprzątaliśmy okolice Białki w ramach operacji „Czysta Rzeka”, rozmawialiśmy z mieszkańcami w ramach wakacyjnych spotkań: „Co słychać w Radzyniu?”. Kilka razy sprzątaliśmy zapomniane groby przed Wszystkimi Świętymi. Wspólnie remontowaliśmy też dom dla uchodźców z Ukrainy przy ul. Pocztowej. Przez pół roku mieszkało tam potem 9 osób. Było tych działań trochę.
S.Z.: Jestem z ulicy Spółdzielczej. Mieszkam tam od dziecka i znam problemy mieszkańców. W trakcie wielu rozmów dowiedziałem się, co jest dla nich istotne, co ich nurtuje. Kiedy pojawił się pomysł przedłużenia ulicy Spółdzielczej, połączenia jej z drogą osiedlową biegnącą wzdłuż bloku Nr 1, były zbierane podpisy przeciwko tej inicjatywie. Większość mieszkańców jest przeciwna takiemu łączeniu. Ja również uważam, że to zły pomysł. Przyniesie mało korzyści i zwiększy zagrożenie bezpieczeństwa. Tamtędy porusza się wiele osób starszych i dzieci idących do szkoły. Przedłużenie ulicy Spółdzielczej będzie się wiązało z wycięciem drzew i likwidacją zieleni, a jedyny duży teren zielony przy tej ulicy jest naprawdę potrzebny mieszkańcom. Uważam, że bardziej niż przedłużenia, czy połączenia dróg, potrzebujemy wyremontowania starego chodnika i o to będę zabiegał, jeśli zostanę radnym.
S.Z.: Chcę, żeby w miejscu starych, popękanych i nierównych alejek asfaltowych, które w niezmienionej formie są przy Spółdzielczej od zawsze, położono nowy odcinek z kostki brukowej. Ewentualnie, aby wylać tam nowy asfalt, bo pojawiły się głosy, aby dzieci i młodzież mogły tamtędy jeździć na deskorolkach lub hulajnogach. Moim pomysłem jest też złożenie wniosku do Radzyńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej o zamontowanie czujników ruchu w systemie oświetlenia na wszystkich klatkach schodowych przy Spółdzielczej. Spowoduje to oszczędności w zużyciu energii i redukcję kosztów prądu, a przede wszystkim poprawi komfort i bezpieczeństwo mieszkańców. Będę też otwarty na rozmowy z mieszkańcami. Wiem, że potrzebne są też 2 lub 3 ławki przy alejkach. Aby osoby, szczególnie starsze, które nie korzystają z samochodów, mogły przysiąść i odpocząć w trakcie powrotu ze sklepu z zakupami.
S.Z.: Wygrają mieszkańcy, którzy pójdą na wybory. Zatem: idźmy na wybory i spotkajmy się przy urnie!
Publikację sfinansowano ze środków KWW Radzyń Moje Miasto
|