Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 24 maja 2024 imieniny: Joanny, Zuzanny

Niech wygrają mieszkańcy Spółdzielczej - rozmowa ze Sławomirem Zdunkiem

Radzyń Moje Miasto   
czwartek, 12 stycznia 2023 07:00

Sławomir ZdunekW najbliższą niedzielę, 15 stycznia, mieszkańcy ulicy Spółdzielczej w Radzyniu Podlaskim w ramach wyborów uzupełniających wybiorą nowego radnego.

Zachęcamy do lektury wywiadu ze Sławomirem Zdunkiem, kandydatem Komitetu Wyborczego Wyborców Radzyń Moje Miasto.


RMM: Sławek, zacznijmy od tego, dlaczego zdecydowałeś się na start w wyborach z KWW Radzyń Moje Miasto?


Sławomir Zdunek: Zdecydowałem się kandydować z Komitetu Wyborczego Wyborców Radzyń Moje Miasto, ponieważ od dawna obserwowałem działania stowarzyszenia. Zaciekawiły mnie. Uważam je za bardzo pożyteczne i potrzebne.

Podziwiałem ludzi, którzy takie działania w naszym mieście podejmują. Pierwszą rzeczą, którą zrobiłem wspólnie ze stowarzyszeniem, było podpisanie petycji w sprawie ochrony drzew na starym PKS w Radzyniu. Byłem przeciwny wycinaniu starych drzew.

Podpisałem tę petycję i od tego się zaczęło. Później zadeklarowałem aktywną pomoc i od tamtej pory wspólnie podejmowaliśmy różne działania. Składaliśmy kwiaty w hołdzie bohaterom, pomagaliśmy w akcjach Caritasu i Szlachetnej Paczki, sprzątaliśmy okolice Białki w ramach operacji „Czysta Rzeka”, rozmawialiśmy z mieszkańcami w ramach wakacyjnych spotkań: „Co słychać w Radzyniu?”. Kilka razy sprzątaliśmy zapomniane groby przed Wszystkimi Świętymi. Wspólnie remontowaliśmy też dom dla uchodźców z Ukrainy przy ul. Pocztowej. Przez pół roku mieszkało tam potem 9 osób. Było tych działań trochę.


RMM: Dlaczego wyborcy powinni zagłosować właśnie na ciebie?

S.Z.: Jestem z ulicy Spółdzielczej. Mieszkam tam od dziecka i znam problemy mieszkańców. W trakcie wielu rozmów dowiedziałem się, co jest dla nich istotne, co ich nurtuje. Kiedy pojawił się pomysł

przedłużenia ulicy Spółdzielczej, połączenia jej z drogą osiedlową biegnącą wzdłuż bloku Nr 1,  były zbierane podpisy przeciwko tej inicjatywie. Większość mieszkańców jest przeciwna takiemu łączeniu. Ja również uważam, że to zły pomysł. Przyniesie mało korzyści i zwiększy zagrożenie bezpieczeństwa. Tamtędy porusza się wiele osób starszych i dzieci idących do szkoły. Przedłużenie ulicy Spółdzielczej będzie się wiązało z wycięciem drzew i likwidacją zieleni, a jedyny duży teren zielony przy tej ulicy jest naprawdę potrzebny mieszkańcom. Uważam, że bardziej niż przedłużenia, czy   połączenia dróg, potrzebujemy wyremontowania starego chodnika i o to będę zabiegał, jeśli zostanę radnym.


RMM: Co masz do zaoferowania mieszkańcom ulicy Spółdzielczej?

S.Z.: Chcę, żeby w miejscu starych, popękanych i nierównych alejek asfaltowych, które w niezmienionej formie są przy Spółdzielczej od zawsze, położono nowy odcinek z kostki brukowej. Ewentualnie, aby wylać tam nowy asfalt, bo pojawiły się głosy, aby dzieci i młodzież mogły tamtędy jeździć na deskorolkach lub hulajnogach. Moim pomysłem jest też złożenie wniosku do Radzyńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej o zamontowanie czujników ruchu w systemie oświetlenia na wszystkich klatkach schodowych przy Spółdzielczej. Spowoduje to oszczędności w zużyciu energii i redukcję kosztów prądu, a przede wszystkim poprawi komfort i bezpieczeństwo mieszkańców.

Będę też otwarty na rozmowy z mieszkańcami. Wiem, że potrzebne są też 2 lub 3 ławki przy alejkach. Aby osoby, szczególnie starsze, które nie korzystają z samochodów, mogły przysiąść i odpocząć w trakcie powrotu ze sklepu z zakupami.


RMM: Kto twoim zdaniem wygra w niedzielę?

S.Z.: Wygrają mieszkańcy, którzy pójdą na wybory. Zatem: idźmy na wybory i spotkajmy się przy urnie!

01-11-listopada_1200-102-sprzątanie-grobów01_1200-103-sprzatanie-grobów02_1200-104_spotk-spółdzielcza_1200-105_spotk-koszary_1200-106_operacja-rzeka01_1200-108_caritas_1200-1

 

Publikację sfinansowano ze środków KWW Radzyń Moje Miasto

 
noimage
SPRZEDAM OPONY ZIMOWE DO BUSA
wtorek, 21 maja 2024
noimage
Beczka 120l
czwartek, 16 maja 2024
Ford Focus MK3 kombi
Ford Focus MK3 kombi
poniedziałek, 13 maja 2024