Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 6 maja 2021 imieniny: Judyty, Juranda

Już niedługo

Nigdzie się nie wybieraj... Siedź spokojnie w domu i oglądaj telewizję, albo czytaj książki :)
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Rozkład jazdy autobusów Ogłoszenia Imprezy i wydarzenia Ceny paliw

Na skróty

Umowa na remont pałacu Potockich podpisana

Mariusz Szczygieł   
środa, 28 kwietnia 2021 06:00

Podpisanie umowy na remont pałacu. Foto: Urząd Miasta Radzyń PodlaskiJak informuje Urząd Miasta, wczoraj (27 kwietnia) podpisano umowę na rewitalizację radzyńskiego pałacu.

- To dzień bardzo ważny dla mieszkańców Radzynia i całego środowiska radzyńskiego. Umowa jest jednym z najważniejszych dokumentów, jaki podpisywałem dotychczas jako burmistrz Radzynia - mówił Jerzy Rębek, podpisując umowę z przestawicielami firmy LUBREN.

Firma ma 2 lata na przeprowadzenie rewitalizacji, która obejmie remont, przebudowę wnętrz korpusu głównego pałacu i przystosowanie ich do pełnienia nowych funkcji oraz przebudowę dziedzińca pałacu od strony południowej.

LUBREN to firma od wielu lat zajmująca się zabytkami. Jej pracownicy przywrócili już dawną świetność m.in. takim zabytkom: katedra w Zamościu, dzwonnica – wieża widokowa w Zamościu, Teatr Wielki – Opera Narodowa w Warszawie, Sąd Okręgowy w Lublinie – wozownia, klasztor oo. Bernardynów w Hrubieszowie, klasztor oo. Bernardynów w Radecznicy, kościół pw. św. Marii Magdaleny w Łęcznej, klasztor oo. Kapucynów w Lublinie, klasztor oo. Dominikanów w Lublinie, czy kamienica Rynek 4 w Lublinie – Trybunalska.

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.