Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 4 marca 2021 imieniny: Eugeniusza, Kazimierza, Łucji

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy do końca lutego

Małgorzata Korba   
wtorek, 16 lutego 2021 06:00

ZUSCo prawda placówki oświatowe dla najmłodszych są otwarte, ale gdyby doszło do ich zamknięcia lub ograniczonego działania, nadal będzie można korzystać z dodatkowego zasiłku opiekuńczego. Ministerstwo rodziny przedłużyło zasiłek do 28 lutego.

Zasady wypłaty zasiłku nie zmieniły się. Świadczenie przysługuje, gdy szkoła, przedszkole, żłobek lub inna placówka oświatowa dziecka jest zamknięta z powodu Covid-19 lub gdy działa ona w ograniczonym zakresie i przez to nie zapewnia dziecku opieki.

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy można otrzymać na opiekę nad dzieckiem do ukończenia 8 lat oraz nad starszym dzieckiem, jeśli ma odpowiednie orzeczenie o niepełnosprawności. Świadczenie nie przysługuje, jeśli dziecko ma zapewnioną opiekę, np. przez drugiego z rodziców, który korzysta z urlopu rodzicielskiego, wychowawczego lub jest bezrobotny.

Do wypłaty zasiłku potrzebne jest oświadczenie rodzica. Należy je przesłać pracodawcy lub zleceniodawcy. Rodzic-przedsiębiorca składa dokument w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych. Wzór oświadczenia jest na stronie internetowej ZUS (www.zus.pl).

 

Komentarze  

 
#1 Prezent PiS dla polskich rolnikówKraków 2021-02-16 20:26
1500 zł ZUS od nowego roku. money.pl/.../...
 
 
#2 odpP.K. 2021-02-16 21:52
To akurat popieram obiema rękoma. Niby dlaczego rolnik ma mieć praktycznie darmowy ZUS?
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.