Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 7 sierpnia 2020 imieniny: Dorota, Konrad, Kajetan

Radzyń w latach 1944-1970 - wirtualna wycieczka z radzyńskim archiwum

Mariusz Szczygieł   
środa, 10 czerwca 2020 06:00

Drewniany most na rzece Białce 1966 rokCzy wiecie, że w 1968 roku planowano w naszym miasteczku wybudować ratusz? Gdzie?

Trwa właśnie Międzynarodowy Tydzień Archiwów. W ramach cyklu: Turystyka archiwalna – Zwiedzamy Radzyń z dokumentem Archiwum Państwowe w Lublinie Oddział w Radzyniu przygotował kolejne, tym razem wirtualne spotkanie.

- Chcielibyśmy przybliżyć Państwu Radzyń w latach 1944-1970. Mamy nadzieję, że wirtualna „wycieczka” będzie okazją poznania zmian jakie zachodziły w mieście na przestrzeni kilkudziesięciu lat po zakończeniu II wojny światowej. Jeśli chcielibyście Państwo dowiedzieć się czegoś więcej o remoncie pałacu, planowanej budowie radzyńskiego ratusza, kiedy powstały niektóre z ulic Radzynia i jak wyglądały, zapoznajcie się z przygotowaną przez nas prezentacją. Pomocą w zwiedzaniu służyć będą przechowywane w archiwum dokumenty. - zaprasza Kierownik Oddziału w Radzyniu Podlaskim Joanna Kowalik Bylicka.

Temat tegorocznego archiwalnego wirtualnego spaceru brzmi „Radzyń w latach 1944-1970”. Znajdziecie go w formacie pdf tutaj, a mapa zamieszczona poniżej przyda się w trakcie wirtualnej podróży.

 

Obchody potrwają do 14 czerwca br. Wszystkie wydarzenia przygotowane przez Archiwum Państwowe w Lublinie oraz jego oddziały dostępne będą na stronie internetowej Archiwum Państwowego w Lublinie: http://lublin.ap.gov.pl/ oraz na Facebooku Archiwum Państwowego w Lublinie: https://www.facebook.com/APwLublinie/

Zapraszam! Obejrzałem, poczytałem. Zapewniam - warto!

Uwaga! 12 czerwca na stronie lubelskiego archiwum pojawi się nowa prezentacja multimedialna, dotycząca naszego powiatu, zatytułowana: "Turystyka archiwalna - Powiat Radzyński".

 

Komentarze  

 
#1 RE: Radzyń w latach 1944-1970 - wirtualna wycieczka z radzyńskim archiwumAdnim 2020-06-11 10:13
Fajny był most koło dwójki, nie było programów interwencyjnych i Internetu żeby ponarzekać na zły stan. Kiedyś było jakoś fajniej. Reszta zdjęć też ciekawa.
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.